PDA

View Full Version : تحقق فیزیکی بیت ها

w rrior
یک شنبه 18 بهمن 1394, 17:56 عصر
سلام .
نمیدونم این جایی که این سوال رو میپرسم درست هست یانه - ما همیشه خوندیم اطلاعات بصورت صفر و یک یا بیت ذخیره میشن هر 8 بیت بایت رو تشکیل میده و تعامل این بیت ها اطلاعت رو تشکیل میدن من میخوام بدون حالت فیزیکی که این بیت ایجاد میشه چیه یعنی بیت تو عالم فیزیکی چطور ایجاد میشه تو سخت افزار .

pbm_soy
دوشنبه 19 بهمن 1394, 01:54 صبح
سوال را درجای اشتباه مطرح کردید!
از مدیران سایت بخواهید جای تاپیک را عوض کنند
چون موضوع خوبی است سعی میکنم درحدتوا. جواب کوتاهی بدم

محل ذخیره سازی داده ها را مانند همان لامپها تصور کنید فرض کنید لامپها بصورت دسته بندی شده وجود دارند وبا روشن کردن وخاموش کردن آنها اطلاعات را ذخیره میکنند
حالا مورد عملیتر میتوان از قطعه الکترونیکی خازن استفاده کرد خازن قطعه ای است که بار الکتریکی را درخود ذخیره میکند ویا تخلیه میکند
حالا مورد دقیقتر برای ایجاد حافظه استفاده از مدارهای فلیپ فلاپ میباشد که در واقع میشه گفت پایه واساس بخش عمده حافظه ها میباشد
فلیپ فلاپ یک مدار کوچیک است که با استفاده از چند گیت منطقی مانند and, or, for, not,...., طراحی وساخته میشوند
فلیپ فلاپها انواع دارند ولی معمولا یک پایه برای ست کردن دارند ویکی برای پاک کردن

البته تمام این موارد جزو حافظه های اصلی میباشند وبرای حافظه های جانبی صدق نمیکنن
در حافظه جانبی بیشتر از خاصیت مغناطیس شدن ویا ایجاد حفره بروی سطح صاف دیسکها ویا قدیمیتر با استفاده از ایجاد سوراخ در سطح کارتهای کاغذی اشاره کرد

متاسفانه وقت کم است ومطلب خیلی زیاد وپایه ای است ومن خیلی از مقدمات را حذف کردم
شاید دوستان دیگر بتوانند مطلب را کاملتر کنند