PDA

View Full Version : مشکل با پورت های سوکت نویسی php

pcse7en
دوشنبه 19 بهمن 1394, 12:21 عصر
سلام.
من تازه برنامه نویسی سوکت با php رو آغاز کردم مشکلی که دارم این هست اینکه وقتی برنامه ای برای سوکت سمت سرور نوشته میشه با یک پورت خاص حتما باید صفحه مربوط به اون سرور اجرا بشه تا بشه بهش متصل شد.حالا راه یا ترفندی هست که نخواد برنامه رو اجرا کرد بعد بهش دستور داد؟:ناراحت::ناراحت:

leaping
دوشنبه 19 بهمن 1394, 12:41 عصر
*****خب این میشه باگ امنیتی نه ترفند*****

(اصلاح میکنم جور دیگه ای متوجه شدم) ببخشید

pcse7en
دوشنبه 19 بهمن 1394, 14:51 عصر
متوجه نشدم باگ امنیتی واسه چی؟

pcse7en
سه شنبه 20 بهمن 1394, 23:27 عصر
خوب کاملا متوجه عرض شما شدم.شما درست میگید.:لبخندساده:
ولی سوالات دیگه پیش میاد:
اگه بخوام برنامه سرور با سوکت php بنویسم باید از cli مربوط به هاست استفاده کنم ،تا برنامه ساخته شده run بشه اونوقت بشه ازش استفاده کرد؟
سمت کلاینت رو با چی پیاده سازی می کنن؟؟؟جاوااسکریپت و html5 رو میگن یه چیزایی دارن ولی واسه جاوا اسکریپت که سرچ میکنم socket.io و node.js پیدا میشه این دوتا چی هستن اصلا؟؟
با جاوااسکریپت خالی نمیشه این کارو کرد؟تابع هاش رو کجا پیدا کنم؟
جی کوئری چطور؟

leaping
چهارشنبه 21 بهمن 1394, 11:20 صبح
خوب کاملا متوجه عرض شما شدم.شما درست میگید.:لبخندساده:
ولی سوالات دیگه پیش میاد:
اگه بخوام برنامه سرور با سوکت php بنویسم باید از cli مربوط به هاست استفاده کنم ،تا برنامه ساخته شده run بشه اونوقت بشه ازش استفاده کرد؟
سمت کلاینت رو با چی پیاده سازی می کنن؟؟؟جاوااسکریپت و html5 رو میگن یه چیزایی دارن ولی واسه جاوا اسکریپت که سرچ میکنم socket.io و node.js پیدا میشه این دوتا چی هستن اصلا؟؟
با جاوااسکریپت خالی نمیشه این کارو کرد؟تابع هاش رو کجا پیدا کنم؟
جی کوئری چطور؟
تو این موارد node.js بیشتر استفاده داره
node.js یک پلتفرم سمت سرور با استفاده از جاوا اسکریپت هست که بیشترین تواناییش توی داده های لحظه ای و همیشه در حال اپدیت هست
مثلا وب سایتهای چت روم
یا مثلا بخش نتایج زنده وب سایت ورزش 3
که نیاز داره در لحظه آپدیت بشه و این کار رو به خوبی node.js انجام میده
با جاوا اسکریپت و جی کوئری هم میشه کارایی کرد و نهایتا یا به php ختم میشه کارتون یا سایر زبانهای سمت سرور دیگه که عملکرد و کاراییشون به نظر من به اندازه node.js نیست