PDA

View Full Version : جزئیات بزرگترین قرارداد بخش خصوصی ایران با فرانسه در زمینه ت

Best Programmer
دوشنبه 06 بهمن 1382, 08:47 صبح
دنیای اقتصاد – جزییات و مزایای عقد بزرگترین قرارداد بخش خصوصی ایران با فرانسه در زمینه راه‌اندازی مراکز اینترنت پر سرعت پس از بازگشت هیأت عالی رتبه اقتصادی و بازرگانی ایران تشریح شد.

مهندس اردشیر منتصری – مدیر عامل شرکت عصر دانش افزار – که این قرارداد را در حضور وزیر بازرگانی، سفیر ایران در فرانسه و رییس انجمن شرکت‌های انفورماتیک ایران با «ژاک دونگ» مدیر عامل شرکت آلکاتل فرانسه امضا کرد، در این خصوص گفت: موضوع اصلی این قرارداد همکاری شرکت آلکاتل به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده تجهیزات باند پهن توسعه ADSL در ایران است.

وی، با اشاره به اینکه با واگذاری پروانه‌ راه‌اندازی مراکز ارائه کننده خدمات دیتای پر سرعت توسط وزارت ICT زمینه‌های لازم برای انتقال تکنولوژی روز دنیا به کشور فراهم شده است، افزود: بر اساس یکی دیگر از مفاد قرارداد، در اولین فاز گسترش ADSL در کشور، 20 نفر از کارشناسان ایرانی با گذراندن دوره‌های تخصصی آلکاتل در فرانس دانش و تخصص نصب و راه‌اندازی تجهیزات مربوطه را به کشور منتقل خواهند کرد.

مدیر عامل شرکت عصر دانش افزار، ادامه داد: با پیاده‌سازی این طرح مشکلات شبکه‌ای بانک‌ها، موسسات بیمه و مدارس و سازمان‌های وابسته به آموزش و پرورش بر طرف شده و این موسسات می‌توانند سرویس مطلوب خود را با استانداردهای روز دنیا بر روی خطوط سیم مسی دریافت کنند، ضمن آن که امکان ایجاد شبکه‌های خصوصی (VPN) برای آن‌ها فراهم می‌شود.

مهندس منتصری، مدت زمان اجرای قرارداد اخیر با فرانسه را 3 سال دانست و اضافه کرد: تا آن زمان 100 هزار پورت دسترسی به اینترنت پرسرعت به کاربران واگذار خواهد شد.

Best Programmer
دوشنبه 06 بهمن 1382, 08:50 صبح
ای خدا میشه مام یه روزیADSL داشته باشیم ؟؟؟؟؟ :(
از بس این عدد 56 را دیده ام خسته شدم.

JavanSoft
دوشنبه 06 بهمن 1382, 13:06 عصر
56?
چقدر وضعتون خوبه ما بیش 48 تا حالا ندیدیم ... البته عدد الکی 115000هم گاهی می آید

البته ما فقط در مورد مخابرات بحث میکنیم
در زمینه های دیگر هم فرانسه با ایران قرارداد دارد مثلا در جریا ن تولید برخی از قطعات ماشینهای فرانسوی در ایران به سفارش فرانسه هستم

Best Programmer
دوشنبه 06 بهمن 1382, 13:50 عصر
البته من یه کم اغر اغ کردم .56 کجا بود.کلا ما از هر 1000 بار وصلشذن شاید 1 بار این عدد زیبا رو ببینیم.
بیشتر 33.600و 40و 45

Gladiator
دوشنبه 06 بهمن 1382, 14:00 عصر
دلیلش بد بودن وضعیت خطوط تلفن خودتونه که هیچ وقت 56 رو نمیبینید .

JavanSoft
دوشنبه 06 بهمن 1382, 14:54 عصر
دوست عزیز
شما بگویید چیکار کنم تا سرعتم بالاتر بشه

Gladiator
دوشنبه 06 بهمن 1382, 15:18 عصر
از سرویسهای دایال آپ استفاده نکنید !

یه سرویسهایی هست که بدرد بچه اصفهون ( نصف جهون ) نمیخوره :mrgreen:

Inprise
دوشنبه 06 بهمن 1382, 17:54 عصر
دلیلش بد بودن وضعیت خطوط تلفن خودتونه که هیچ وقت 56 رو نمیبینید .

البته مشکل خطوط تلفن در کندی یا نقص سرویس دهی خطوط اینترنت موثر هست اما نه اینقدر . نکته اینجاست که ، فارغ از آنچه که به عنوان سرعت نمایش داده میشه یا در مورد بحث میشه ، اصولا" و منطقا" روی زوج سیم های مسی ( مانند خطوط تلفن داخل شهری ) با پروتکل PPP نمیشه 56 کیلو بیت در ثانیه تبادل داده داشت .