PDA

View Full Version : سوال: دلیل وجود 2 بارکد روی کالا ؟

dab_hrd
سه شنبه 20 بهمن 1394, 20:05 عصر
با سلام
من یک نرم افزار فروشگاهی نوشتم که دارای امکانات بارکد خوان نیز هست اما مشکل اینجاست که هنگام ثبت تعدادی از کالاهای مغازه آنها دارای 2 عدد بارکد می باشنمد یکی 16 رقمی و دیگری 13 رقمی و این باعث وجود مشکل می شود چون مثلا در هنگام تعریف کالا کد 6 رقمی خوانده شده و در هنگام صدور فاکتور فرضا کد 13 رقمی و سیستم پیام می دهد کالا پیدا نشد
1- تفاوت این 2 کد در چیست و در برنامه باید کدام کد را خواند
2-چه کار کم که بارکد خوان همام کد مورد نظر من را بخواند
با تشکر

reza_ali202000
چهارشنبه 21 بهمن 1394, 00:22 صبح
سلام دوست عزیز
یکی بارکد بین الملل هست و یکی بارکد ملی هست.

dab_hrd
جمعه 30 بهمن 1394, 12:48 عصر
ضمن تشکر
خوب من باید توی برنامه ام کدام بارکد را بخوانم و چگونه تشخیص بدهم کدام ملی یا بین المملی است و چه وجه تمایزی دارند

Mahmoud Zaad
دوشنبه 03 اسفند 1394, 13:57 عصر
آقا دمت گرم الان 13 روزه منتظر جواب این سوالی، خب تو گوگل می نوشتی "تفاوت ایران کد با بارکد" در عرض 0.49 ثانیه 336.000 نتیجه رو نمایش می داد.
همونطور که نوشتی ایران کد 13 رقمه و مصرف داخلی داره و بارکد بین المللی 16 رقمی و در همه جای دنیا کاربرد داره. شما می تونید هر دو تا رو ذخیره کنید و موقع جستجو هم در هر دو فیلد بگردید یا اینکه کاربر رو مجبور کنید فقط بارکد 13 رقمی رو وارد کنه یا فقط 16 رقمی رو.

dab_hrd
دوشنبه 03 اسفند 1394, 14:06 عصر
ضمن تشکر
من برنامهام آماده تحویل است و تفاوت اینها را هم می دانم و در برنامه ام تا بارکد 13 رقمی را نخواند ثبت و یا نمایش نمی دهد
اما من می خواهم بدانم این حرکت من درست است یا نه چون بعضی از کلاهای خارجی تنها بارکد 16 رقمی و دارند و بعضی از ایرانی ها تنها 13 رقمی
من می خواهم کاربر گیج نشود
نظر شما چیه یعنی در برنامه های بیرونی و حرفه ای به چه صورت است ؟
با تشکر

Mahmoud Zaad
دوشنبه 03 اسفند 1394, 14:40 عصر
علاوه بر روشهای فوق، در اکثر فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای خودشون لیبل چاپ میکنند، بارکد خودشون به همراه نام فروشگاه و قیمت و ... و از همین بارکد برای ذخیره و جستجو استفاده میکنند.