PDA

View Full Version : سوال: استفاده از spinner در اندروید

leila71
چهارشنبه 21 بهمن 1394, 09:10 صبح
سلام دوستان
یک سوالی درباره spinner تو اندروید داشتم که ممنونتون میشم جواب بدید
من یک جدول تو mysql دارم که دو تا فیلد دارد item,descr . مقادیر این دو فیلد ه صورت زیر میباشد:
item(1,2,3,4,5)و descr(software,it,ict,harware)
حالا کاری که من میکنم اینه که spinnerام رو با مقادیر فیلد descr پر میکنم و میخوام جستجو انجام بدم به این صورت که وقتی از spinner مثلا it رو انتخاب کردم لیست کسایی که رشته شون it هست رو برگردونه البته با توجه به item_ser یعنی اینکه بر حسب item_ser جستجو انجام بشه یعنی it الان متناظرهست با 2 .
وقتی که من it رو زدم انگار که با 2 جستجو رو انجام میده و it فقط جنبه نمایش داره برای راحتی کاربر
چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

msroid
چهارشنبه 21 بهمن 1394, 11:10 صبح
سلام

spinner یه رویداد داره به نام onItemSelectedListener که توی این رویداد یه پارامتر داره به نام position که با استفاده از اون میتونی سرچ بزنی. مثلا اگه it در ردیف دوم نمایش داده بشه مقدار position برای اون عدد 1 خواهد بود. حالا اگه توی پایگاه داده مقدار id مربوط به it عدد 2 بود شما باید اول یکی به مقدار position اضافه کنی و بعد جستجو رو انجام بدی.

leila71
چهارشنبه 21 بهمن 1394, 12:55 عصر
سلام

spinner یه رویداد داره به نام onItemSelectedListener که توی این رویداد یه پارامتر داره به نام position که با استفاده از اون میتونی سرچ بزنی. مثلا اگه it در ردیف دوم نمایش داده بشه مقدار position برای اون عدد 1 خواهد بود. حالا اگه توی پایگاه داده مقدار id مربوط به it عدد 2 بود شما باید اول یکی به مقدار position اضافه کنی و بعد جستجو رو انجام بدی.

خیلی ممنون ولی لطف میکنید کدی چیزی بزارید یا سایتی رو که کامل درباره این موضوع گفته رو معرفی کنید
چون واقعا سر در نمیارم:متفکر:
در ضمن من یک دکمه جستجو گذاشتم که بااون دکمه میخوام این کار انجام بشه

msroid
چهارشنبه 21 بهمن 1394, 14:16 عصر
Android populating spinner data from sqlite database
(http://www.androidhive.info/2012/06/android-populating-spinner-data-from-sqlite-database/)