PDA

View Full Version : دوستان باتجربه یه سئوال داشتم؟

...AJN
چهارشنبه 21 بهمن 1394, 19:27 عصر
سلام دوست گرامی...

فرض کنید یک کلاس داریم و این کلاس دارای چند تابع هست ، میخوایم یک مقدار از نوع صحیح یا int رو از تابع main به یکی از این توابع کلاس بفرستیم وقتی این کارو کردیم وفرستادیم.

پس از پایان کار تابع برای ارسال این اطلاعات به تابع دیگر در کلاس بهتره از طریق پاس کردن اطلاعت بفرستیم یا نه یک متغیر درون کلاس بسازیم و اون مقدار پاس شده رو بگیریم و درون اون کپی کنیم و

از طریق اون متغیر ساخته شده اطلاعات را میان توابع تبادل کنیم...

شرمنده اگه سئوالمو بد مطرح کردم....

mostafabibin
شنبه 24 بهمن 1394, 09:55 صبح
دوست عزیز کار بسیار خوبی می کنید اگر کد نمونه ای بگذارید....Sample Code واقعا ضروری هست

K-FIVE
شنبه 24 بهمن 1394, 11:52 صبح
سلام دوست گرامی...

فرض کنید یک کلاس داریم و این کلاس دارای چند تابع هست ، میخوایم یک مقدار از نوع صحیح یا int رو از تابع main به یکی از این توابع کلاس بفرستیم وقتی این کارو کردیم وفرستادیم.

پس از پایان کار تابع برای ارسال این اطلاعات به تابع دیگر در کلاس بهتره از طریق پاس کردن اطلاعت بفرستیم یا نه یک متغیر درون کلاس بسازیم و اون مقدار پاس شده رو بگیریم و درون اون کپی کنیم و

از طریق اون متغیر ساخته شده اطلاعات را میان توابع تبادل کنیم...

شرمنده اگه سئوالمو بد مطرح کردم....

درود عزیز
تا جای که متوجه شدم میخوای یه int به توابع کلاس بفرستی !!!
حالا سوالت اینکه که این داده ی int رو همون جا در کلاس نگهداری کنی ؟ یا اینکه مرتب ارسال کنی ؟

جواب به این سوال اولا بستگی به نوع داده ای ک داری بسته س و اینکه اصولا حجم این داده چقدره ؟ ایا هربار باید کپی بشه ؟ یا ادرسش رو بفرستی
دوما اگر بخوای از قبل ظرفیت نوع داده ت رو در کلاس در نظر گرفته باشی / در این صورت حجم عضوی از کلاس ک بعدا تعریف میکنی بزرگ تر است
یعنی در کلاس ی ک داری / 5 عضو داده ای int داری / بس با هر عضو جدید یا شی جدید این تعداد رو گرفتی از حافظه

در کل اینکه برنامه ت چیه / قراره چی کارکنه تعین میکنه تو چه رفتاری و مسولیتی رو بر عهده توابع بذاری

* اگر درست متوجه سوالت نشدم سعی کن مثال بزنی *