PDA

View Full Version : آموزش: افزایش امنیت فایل های اکسس

mohsen1393
جمعه 23 بهمن 1394, 08:24 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز
یکی از دغدغه های برنامه نویسان اکسس ایجاد امنیت برای فایل های اون هست.با جستجویی که داخل تالار اکسس انجام دادم راهکارهای مختلفی ارایه شده بود که یکی از اونها به شرح زیر است:
یک نرم افزار از داخل همین تالار دانلود کردم که فایل های اکسس رو به exe تبدیل میکنه
البته منظور از exe به شکل یک exe کامل نیست(در سیستم باید حتمأ اکسس نصب باشه) اما مزیتی که داره این هست که قابلیت لینک زدن به جداول رو از بین میبره و به این شکل جلوی نفوذ به فایل های اکسس تا حدودی گرفته میشه و امنیت اون بالاتر میره.
البته نرم افزار فوق تا ورژن 2013 عمل تبدیل رو انجام میده.
از اساتید اگر نظری وجود داره و کلا هر راهکاری برای افزایش امنیت (البته نسبی) فایل های اکسس درخواست میشه تا در همین تاپیک ارائه بشه تا مورد استفاده سایرین هم قرار بگیره.
باتشکر

New Account
شنبه 24 بهمن 1394, 14:31 عصر
سلام mohsen1393 (http://barnamenevis.org/member.php?327556-mohsen1393)

در ابتدا امنیت رو تعریف کنید , امنیت شاخه ای وسیع با تعابیر متفاوتی هستش

نرم افزار DBToExe هم قبلا مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص اون توضیحات کاملی هم درج کردم , مطلب رو پیدا و اون رو مطالعه کنید

متاسفانه این نرم افزار قادر به کار مد نظر شما نیست

موفق باشید

mohsen1393
یک شنبه 25 بهمن 1394, 01:49 صبح
سلام mohsen1393 (http://barnamenevis.org/member.php?327556-mohsen1393)

در ابتدا امنیت رو تعریف کنید , امنیت شاخه ای وسیع با تعابیر متفاوتی هستش

نرم افزار DBToExe هم قبلا مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص اون توضیحات کاملی هم درج کردم , مطلب رو پیدا و اون رو مطالعه کنید

متاسفانه این نرم افزار قادر به کار مد نظر شما نیست

موفق باشید

باسلام خدمت دوست عزیز و باتشکر از پاسختون
در خصوص اینکه با تبدیل شدن فایل اکسس به فرمتی (شبه Exe) توسط نرم افزار فوق این مورد رو خودم تست کردم و خوشبختانه بدلیل تغییر فرمتی که نرم افزار ایجاد کرد امکان زدن لینک به فایل اکسس از بین رفت.
اگر لینک توضیحاتی رو که اشاره کردید بزارید ممنون میشم.

amir91
یک شنبه 25 بهمن 1394, 04:54 صبح
سلام خدمت اساتید محترم
من جایی یک فایل دیدم که
1-دیتابیس آن از فرم ها جدا بود و هر دو فایل رمز داشت و در میان آن یک فایل واسط دیگری وجود داشت که با اجرا شدن آن یک فرم نمایش داده می شد که با کلیک بر روی باتن تعریف شده می رفت فرم را با رمز وارد شده در برنامه باز می کرد.
2- شیفت برنامه هم قفل بود و با برنامه AllowBypassKey2k (برنامه ای که داخل سایت هست) باز نمیشه.
3- تمام کد های VBA هم قفله

New Account
یک شنبه 25 بهمن 1394, 05:22 صبح
سلام

در خصوص اینکه با تبدیل شدن فایل اکسس به فرمتی (شبه Exe) توسط نرم افزار فوق این مورد رو خودم تست کردم و خوشبختانه بدلیل تغییر فرمتی که نرم افزار ایجاد کرد امکان زدن لینک به فایل اکسس از بین رفت.

ترجيح ميدم به جاي جستجو براتون بخشي رو توضيح مجدد بدم ( كاملترش در همون مطالب هست )

براي اينكه متوجه بشيد عملكرد اين برنامه به چه شكلي هستش : اين برنامه به صورت خلاصه در اولين اجرا نقش يك Wrapper و در ادامه نقش يك Loader رو بازي ميكنه ( فايل اجرايي رو عرض ميكنم )

فايل اصلي اكسس شما ، بدون محافظت در داخل فولدر Temp ذخيره ميشه

ميتونيد فايلتون رو اجرا كنيد و بعد به دنبال واژه DbToExe بگرديد تا آدرسي همچون آدرس زير رو كه محل ذخيره سازي فايل هست رو پيدا كنيد ( در Folder Option هم گزينه نمايش فايلهاي مخفي رو فعال كنيد )
Local Settings\Temp\DBtoEXE160214103109_tmp\DBtoEXEtmp
پس برداشتي كه از عملكرد و ميزان بازدارندگي اين رويه داشتيد صحيح نيست

توصيه ميكنم مطالب قبلي مرتبط با عنوان تاپيكتون رو ، جستجو و مطالعه كنيد

موفق باشيد

mohsen1393
یک شنبه 25 بهمن 1394, 17:37 عصر
با عرض سلام و تشکر از دنبال کردن موضوع
موردی رو که فرمودید کنترل میکنم. تشکر

mohsen1393
دوشنبه 26 بهمن 1394, 04:45 صبح
سلام

ترجيح ميدم به جاي جستجو براتون بخشي رو توضيح مجدد بدم ( كاملترش در همون مطالب هست )

براي اينكه متوجه بشيد عملكرد اين برنامه به چه شكلي هستش : اين برنامه به صورت خلاصه در اولين اجرا نقش يك Wrapper و در ادامه نقش يك Loader رو بازي ميكنه ( فايل اجرايي رو عرض ميكنم )

فايل اصلي اكسس شما ، بدون محافظت در داخل فولدر Temp ذخيره ميشه

ميتونيد فايلتون رو اجرا كنيد و بعد به دنبال واژه DbToExe بگرديد تا آدرسي همچون آدرس زير رو كه محل ذخيره سازي فايل هست رو پيدا كنيد ( در Folder Option هم گزينه نمايش فايلهاي مخفي رو فعال كنيد )
Local Settings\Temp\DBtoEXE160214103109_tmp\DBtoEXEtmp
پس برداشتي كه از عملكرد و ميزان بازدارندگي اين رويه داشتيد صحيح نيست

توصيه ميكنم مطالب قبلي مرتبط با عنوان تاپيكتون رو ، جستجو و مطالعه كنيد

موفق باشيد

سلام
موردی رو که اشاره فرمودید کنترل کردم حق با شماست .
حالا چه باید کرد؟
چه راه حل هایی برای مسئله مذکور وجود داره؟
راهنمایی بفرمائید ممنون میشم.
باتشکر