PDA

View Full Version : سوال: چند تا سوال ساده ولی کلیدی

RezaS_1354
جمعه 23 بهمن 1394, 20:07 عصر
سلام خدمت دوستان
منم مثه اکثر دوستانی که از وی بی 6 به وی بی داد نت مهاجرت میکنن هستم و چند وقتی دچار سردرگمی و تصمیم برای برگشتن دوباره به وی بی 6 و انگار تو زمانی که خیلی سریع میگذره و اصلا هیچی به علمت زیاد نمیشه از ورژن 2005 تا حالا که 2012 رو یه دو ماهیه نصب کردم و اصلا خیلی مایوس دارم میرم جلو . خدایی اگه میدونستم اگه ماکروسافت برای سالهای اینده هم وی بی 6 رو بازهم ساپورت میکنه عمرا اگه میومدم به دادنت . ولی اینبار اومدم که بمونم و برنگردم
حالا غرض از مزاحمت چند تا سواله که ممنون میشم یه جوری جواب بدید که افراد شبیه بمن هم بتونن استفاده کنن . خواهشا فقط نگید این مطلب قبلا مطرح شده . خودم بعد 9 سال عضویت اینو دیگه میدونم ولی چون هیچکس کوتاه و جامع و مختصر جواب نداده که عام فهم و کاربردی باشه خواهشا اگه میشه دوباره بگید ممنون میشم
1 - اینکه اگه از اس کیو ال استفاده کنیم الزاما باید خود نرم افزار اس کیو ال هم در سیستم مشتری باید نصب بشه یا خیر ؟
2 - آیا استفاده از اکسس راحتتر و بی دردسر تره نسبت به اس کیو ال که با یه کپی ساده همه جا میشه بردش یا نه ؟ اصلا منظورم تفاوت و سرعت و حرفه ای بودنش رو نمیگما !
3 - از روزی که اومدم یکی گفته با کد به دیتا بیس متصل شو . یکی گفته با دیتا ست و ادابتر و جدیدا که میگن از انتیتی استفاده کن کدوم بهتره واقعا ، دوستان من کارکرد این سه نوع و تفاوت بینشونو بلدم فقط میخام بدونم اگه کسی از دوستان ازین سه روش استفاده کرده کدوم بهتره که تا آخر با اون برم جلو ؟
4 - چند تا نکته تو دادنت دیدم حالا نمیدونم نقطه ضعفه یا قوت . مثلا وقتی تو وی بی 6 دکمه جدید رو (Adodc.Recordset.AddNew) میزدیم خود تکست باکس ها خالی و با یه فوکوس آماده ثبت رکورد جدید میشدن ولی ظاهرا تو دادنت ، تکست باکس ها رو باید دستی null و با کد (" " =) خالی کنیم این یعنی چی اینجوری خوبه یا بهتر بگم درسته ؟ و مهمتر از همه اصلا تو داد نت مثل اینکه چیزی بنام Refresh نداریم (منظورم تو همون 4 عمل اضافه و حذف و ... میگما آیا اینم درسته ؟
5 - و نکته آخر اگه از یک کامپوننت مثلا از سری کامپوننت های Dev استفاده کنم فقط از یکیش آیا باید کلش رو تو سیستم مشتری نصب کنم یا همراه برنامه خودش ذخیره میشه یا اینکه حتما باید ست آپ بسازیم و باقی قضایا
6 - من اکسس 2010 رو دارم ولی وقتی برنامه هایی که با اکسس ورژن پایین تر استفاده کردن رو باز میکنم خطای ریجستر نبودن (jet 4.0) رو میده که با تغییرش با کد (ACE.OLEDB.12.0) و تغییر ورژن اکسس اون هم درست نمیشه و آیا کلا باید Jet 4.0 رو ریجستر کنم تو ویندوز 10 یا راه دیگه ای هم وجود داره ؟
در پایان از دوستان ممنون میشم اگه یه برنامه ساده که 4 عمل اصلی رو که شامل (جدید . ذخیره . ویرایش و حذف) رو تو وی بی داد نت 2012 با اکسس 2010 داشته باشه رو برام بزارن اگه جستجوی ساده هم داشت که دیگه در حقم برادری کردن واقعا ممنون که با حوصله خوندید و جواب دادید
با تشکر . رضا

hamidrezax1
شنبه 24 بهمن 1394, 11:16 صبح
قسمت اول شما میتونید به همراه برنامتون اس کیو ال با فایل ستاپ نسب کنید(خروجی خود دات نت)
در خصوص قسمت دوم باید ببینید حجم دیتاهای مورد استفاده تون چیه و کدوم کافیه
من از خود ado استفاده میکنم و راضی هستم_در زمان خیلی صرفه جویی میشه
4 و 5 نظری ندارم چون راه حل زیاده مثل استفاده کردن از دی ال و کلاس
اما 6 رو پیشنهاد میکنم موقعی که دیتا اکسس رو میخوای ذخیره کنی با پسوند 2003 ذخیره کن
اینم فایل
دانلود (http://uplod.ir/km8p9alysp4a/2050.rar.htm)

RezaS_1354
شنبه 24 بهمن 1394, 18:36 عصر
سلام
ممنونم حمید جان خدا خیرت بده فقط سوالی که داشتم اگه احیانا شما قبلا با وی بی 6 کار کرده باشید یه همچین چیزی برای تازه سازی رکوردها داشتیم بنام Refresh که غالبا کدش اینجوری نوشته میشد
Adodc1.Refresh
این کارش این بود که رکوردهای جدیدی رو که تازه ثبت کرده بودیم رو به سایر رکوردها اضافه میکرد که اگر ازین کد استفاده نمیکردیم باید یکبار فرم رو می بستیم و دوباره باز میکردیم تا رکوردهای جدید را در آخر ردیف دیتا گرید مشاهده کنیم و یا مهمتر ازون اگر یک کوئری اس کیو ال تو جستجو اجرا میکردیم حتما میبایست آخر کد همین Refresh رو قید کنیم تا رکوردهای جستجو شده رو نشون بده و یا وقتی اونو اجرا میکردیم و اگع 100 تا رکورد داشتیم و رو هر رکوردی بودیم اونو برمیگردنوند رو رکورد اول که اشتباه نشه با کد (Move First) تفاوت داشت و خیلی عجیبه که هیجا ازش تو وی بی دادنت صحبت نمیشه . حالا سوالم اینه که ایا این کد Refresh از وی بی دادنت کلا برداشته شده و دیگه نیازی بهش نیس یا با کد دیگری این کار انجام میشه
بازم از لطفت ممنون

hamidrezax1
یک شنبه 25 بهمن 1394, 02:03 صبح
سلام بعد از کد هات و جایی که میخوای اعمال تغیرات رو مستقیماً تو گرید ببینی از کد زیر استفاده کن
Me.BindingSource.EndEdit()
همون کار رفرش دیتاگرید رو برات انجام میده:تشویق:
دقت کنی این کد دقیقا قبل از ذخیره در فرمی که ارسال کردم وجود داره