PDA

View Full Version : سوال: شروع یادگیری برنامه نویسی ++C

mohamad0098
یک شنبه 25 بهمن 1394, 04:57 صبح
سلام خدمت همه اساتید و دوستان
من یک سوال تو ذهنم بود نمیدونستم چیکار کنم. من میخوام برنامه نویسی اندروید یاد بگیرم. تجربه برنامه نویسی انچنانی ندارم فقط در حد درس های کلاس اونم ناقص و ابتدایی اما استعداد و علاقه زیادی دارم.توی یک سایت گفته بود باید قبل از یادگیری برنامه نویسی اندروید باید جاوا بلد باشیم و قبل از یادگیری جاوا بهتره سی پلاس پلاس یاد بگیریم وقبل از سی پلاس پلاس بهتره با پایتون که راحت تره شروع کنیم حالا بنده که تو دانشگاه اشنایی اولیه با سی پلاس پلاس دارم ایا یادگیری پایتون لازمه ؟ حال به نطر شما من از کجا شروع کنم که به هدفم برسم...در مورد سی پلاس پلاس ایا نسخه بورلند بهتره یا ویزوال ؟ چون هدفم از یادگیری سی پلاس پلاس درک بهتره زبان جاوا هست...ایا لازمه که همه قسمت های سی پلاس پلاس رو فول بشم؟ من خیلی با قسمت حلقه های تو در تو و قسمت ارایه ها مشکل دارم ایا لازمه اینهارو بلد باشم؟ چطور بفهمم که سی پلاس پلاس رو یادگرفتم ؟ اصلا ملاک یادگیری یک زبان چیه که دیگه تمومش کنم ؟ ایا باید همه تمرینات یک کتاب خاصو بتونم حل کنم واقعا غیر ممکنه! چه طوری بفهمم که سی پلاس پلاسو یادگرفتم که بعدبرم سراغ جاوا و بعدش اندروید ؟

K-FIVE
دوشنبه 26 بهمن 1394, 11:06 صبح
سلام خدمت همه اساتید و دوستان
من یک سوال تو ذهنم بود نمیدونستم چیکار کنم. من میخوام برنامه نویسی اندروید یاد بگیرم. تجربه برنامه نویسی انچنانی ندارم فقط در حد درس های کلاس اونم ناقص و ابتدایی اما استعداد و علاقه زیادی دارم.توی یک سایت گفته بود باید قبل از یادگیری برنامه نویسی اندروید باید جاوا بلد باشیم و قبل از یادگیری جاوا بهتره سی پلاس پلاس یاد بگیریم وقبل از سی پلاس پلاس بهتره با پایتون که راحت تره شروع کنیم حالا بنده که تو دانشگاه اشنایی اولیه با سی پلاس پلاس دارم ایا یادگیری پایتون لازمه ؟ حال به نطر شما من از کجا شروع کنم که به هدفم برسم...در مورد سی پلاس پلاس ایا نسخه بورلند بهتره یا ویزوال ؟ چون هدفم از یادگیری سی پلاس پلاس درک بهتره زبان جاوا هست...ایا لازمه که همه قسمت های سی پلاس پلاس رو فول بشم؟ من خیلی با قسمت حلقه های تو در تو و قسمت ارایه ها مشکل دارم ایا لازمه اینهارو بلد باشم؟ چطور بفهمم که سی پلاس پلاس رو یادگرفتم ؟ اصلا ملاک یادگیری یک زبان چیه که دیگه تمومش کنم ؟ ایا باید همه تمرینات یک کتاب خاصو بتونم حل کنم واقعا غیر ممکنه! چه طوری بفهمم که سی پلاس پلاسو یادگرفتم که بعدبرم سراغ جاوا و بعدش اندروید ؟

درود / تقربا مسیر همینه
اندروید در بهترین حالت گفته میشه با جاوا بهتره (البته با سی پلاس هم میشه)
خب جاوا اساسا شی گراست و بعد از سی پلاس جاوا ابداع شد
بنابراین گفته میشه یک عقب گرد و یادگرفتن سی پلاس بد نیست
تا قبل از اشاره گر ها و ساختارها که همون سی هست
اما بعد از اشاره گر ها و ... کلاس ها رو داری
کلاس ها
وراثت
چند ریختی و توابع مجازی
موقت ها (templates)

جدید:
ویکتور
الگوریتم
ک جز کتاب خانه استاندارد STL -> Standard Template Library هستند

> بدون حل تمرین بی فایده ست / باید تمرین حل کنی
> منابعت متنوع باشن تا کمبود های هرکدوم توسط دیگری پوشش داده بشه
> یادگیری زبان برنامه نوسی زمان بر هست به علت انتزاعی بود و باید حوصله داشته باشی
> / فول شدن ک گفتی/ خ تمرین میخواد و اگه هدف جاواست لازم نیست
> مفاهیم رو درک کردی (منظور اینکه ک بتونی پیاده کنی و نه طوطی وار تکرار بشن) می تونی کوچ کنی به جاوا

one hacker alone
دوشنبه 26 بهمن 1394, 18:25 عصر
دوره ی مفاهیم برنامه نویسی که دوستان برگزار میکنن رو بگذرونید از ریشه و مفهومی یاد بگیرید بعد هر زبانی خواستید ادامه بدید
ittw.ir دانشجویانی هستن که دوره های رایگان برگزار میکنن برای اونایی که به هر دلیلی توان شرکت در کلاس های حضوری ندارن