PDA

View Full Version : خطا در کامپایل دوباره پروژه بعد از تعویض ویندوز

saeidd
یک شنبه 25 بهمن 1394, 15:44 عصر
سلام.
پروژه من بدون هیچ مشکلی در ویندوز 7 (32 بیت) و دلفی 2010 اجرا میشد، الان ویندوز 10 (64 بیت) نصب کردم و همون دلفی 2010؛ ولی موقع اجرای پروژه خطای زیر رو میده! همه ی کامپوننتها رو هم درست نصب کردم.
فقط هم این پروژه ام اینجوریه، چندتا از پروژه های دیگه رو تست کردم مشکلی ندارن.
اینم بگم که در این پروژه از نسخه دموی کامپوننت FFVCL استفاده کردم که در نسخه دمو باید گزینه Build with runtime packages رو براش فعال کنی تا کار کنه.
لطفا کمک کنید.

139066

hamid-nic
دوشنبه 26 بهمن 1394, 02:40 صبح
از این لینک (http://www.sevenforums.com/general-discussion/174878-rtl70-bpl-missing.html) کمک بگیر .

saeidd
دوشنبه 26 بهمن 1394, 14:50 عصر
ممنون.
فایل rtl70.bpl رو پیدا کردم و انداختمش تو پوشه system32، بعد یه فایل دیگه رو خواست، دوباره اونو پیدا کردم و کپی کردم، باز یک دیگه خواست... همینطور چندین فایل خواست و من یکی یکی پیدا کردم و کپی کردم و همنوزم این داستان ادامه داره!! مثل اینکه نمیخواد تمام بشه.
این فایلها رو برای چی میخواد؟ دلیل فنی اون چیه؟

hamid-nic
سه شنبه 27 بهمن 1394, 03:06 صبح
به احتمال زیاد بدلیل درست نصب نشدن دلفی باشه و همچنین عدم تطابق ویندوز قبلی با جدید (32 بیتی و 64 بیتی )
الان درست شد ؟

saeidd
سه شنبه 27 بهمن 1394, 09:06 صبح
به احتمال زیاد بدلیل درست نصب نشدن دلفی باشه و همچنین عدم تطابق ویندوز قبلی با جدید (32 بیتی و 64 بیتی )
الان درست شد ؟
آره بالاخره هر چی فایل خواست از اینترنت دانلود کردم و کپی کردم و پروژه اجرا شد. حالا سوال اینه که برای اجرای پروژه روی سیستم کاربر هم این فایلها رو میخواد؟!

hamid-nic
سه شنبه 27 بهمن 1394, 12:13 عصر
آره بالاخره هر چی فایل خواست از اینترنت دانلود کردم و کپی کردم و پروژه اجرا شد. حالا سوال اینه که برای اجرای پروژه روی سیستم کاربر هم این فایلها رو میخواد؟!

به احتمال زیاد نه چون دلفی بصورت native خروجی میده مگر اینکه تنظیمات و شرایط خاصی اتفاق افتاده باشه . بهر حال حتما یکبار تست کنید و بعد به کاربر نهایی بدهید .