PDA

View Full Version : سوال: چه زمانی از ASP استفاده کنیم و چه زمانی از مدیریت محتوایی مانند WordPress؟!

OmMiD_MtWo
دوشنبه 26 بهمن 1394, 05:20 صبح
با سلام خدمت اساتید ارجمند
بنده در ASP حرفه ای نیستم ولی خب تا حدودی آشنا هستم که بتونم یک سایت شخصی یا خبری رو از صفر تا 100 Handle کنم! ولی مشکل من اینجاست که واقعا نمیدونم چه زمانی از سیستم مدیریت محتوا مانند WordPress استفاده کنم و چه زمانی از ASP؟ یعنی برای چه سایت‌هایی استفاده از ASP بهتر است؟ بنده در حد همین سایتهای کوچک منظورم هست ولی خب مسلما سایتهایی مانند فروشگاه یا ثبت آگهی یا خرید و فروش ماشین و امثالهم، استفاده از ASP خوب هست ولی آیا واقعا Handle کردن یک سایت خبری یا سایت شخصی با ASP ارزش نداره که بخوایم روش وقت بگذاریم؟

پیشاپیش تشکر از پاسخگوییتون:لبخندساده:

aliporkareh
دوشنبه 26 بهمن 1394, 06:08 صبح
به نظرم سوالتو رو یکمی بد مطرح کردید یا باید تفاوتهای PHP و ASP رو بدونید... یا دوتا سیستم مدیریت محتوا که یکی با PHP و دیگری با ASP نوشته شده رو مقایسه کنید...
ورد پرس یک سیستم مدیریت محتوا ست که با PHP نوشته شده
سیستمهایی مثله koobooهم با asp نوشته شده.. در کل PHP و ASP هرکدوم معایب و مزایایی دارن...

OmMiD_MtWo
چهارشنبه 28 بهمن 1394, 04:21 صبح
راستش منظور بنده این هست که چه زمانی از زبانهای تحت وب مانند ASP یا PHP و چه زمانی از سیستم مدیریت محتوا برای طراحی و ساخت یک برنامه‌ی تحت وب استفاده کنیم؟ فکر میکنم اینجوری بهتر باشه! درحقیقت ساخت چه نوع سایتهایی با مدیریت محتوا بهتره که نخوایم روش وقت بگذاریم و چه سایتهایی باید کدنویسی بشوند؟
باز هم ممنون از پاسخ گوییتون

bomb23
چهارشنبه 28 بهمن 1394, 04:38 صبح
سلام خب هر سایتی رو تونستید با مدیریت محتوا پیاده کنید با اونا انجام بدید هم سریع تره هم نیاز به پشتیبانی نداره چرا که پشتیبانش یکی دیگس ولی اگه نشد یه سایتی رو با مثلا ورد پرس پیاده کرد مثلا یه سایت خاص برای فلان مرکز دولتی که یه سری چیزای خاص میخواد باید خودتون اونو ایجاد کنید. البته این امکان هم هست برای وردپرس ماژول بنویسید.
در کل اگه میخواید کارتون راه بیفته از وردپرس جوملا یا دات نت نیوک و... استفاده کنید ولی اینا همیشه دستتونو یه جاهایی میبندن و از نظر امنیتی سطح مناسبی ندارند و روی بار زیاد معمولا خوب جواب نمیدن.