PDA

View Full Version : نیاز به راهنمایی دوستان با تجربه

zarkav
دوشنبه 26 بهمن 1394, 09:55 صبح
سلام به دوستان گرامی انجمن بزرگ برنامه نویس

من نیاز به یک برنامه تحت ویندوز دارم که یک سری اطلاعات را من بهش میدم و توی یک وبسایت خاص اون اطلاعات را درج کند
یه چیزی شبیه ارسال نظر به سیستم های وبلاگدهی اما با فیلدهای بیشتر
راستش توی برنامه نویسی کاملا صفر هستم و از طرفی بنابر دلایلی نمیتونم این کار را به برنامه نویسی بسپارم

میخواستم بدونم پیشنهاد شما دوستان گرامی چیه، از چه زبانی استفاده کنم و اسانترین راه واسه نوشتن همچین برنامه هایی چیه که خودم دست به کار بشم و یاد بگیرم
حدودا چقدر باید توی زبان مدنظر شما وقت صرف کنم تا بتونم یه چیز اولیه بنویسم؟

sds1920
دوشنبه 26 بهمن 1394, 15:04 عصر
انتخاب زبان به اختیار و سلیقه شماست. من خودم C# رو بیشتر می پسندم
برای کاری که شما می خواید انجام بدید وب سرویس ها بهترین گزینه هستند.
شما متدهایی رو که نیاز دارید به صورت وب سرویس مینویسید و روی هاست سایت قرار می دید.
بعد داخل برنامه متد های اون وب سرویس رو فرخوانی می کنید و پارامترهای خودتون رو بهش پاس میدید.
انواع وب سرویس های موجود بیشتر SOAP یا Restful هستند که به انتخاب خودتون میتونید یکیش رو انتخاب کنید.

چیزهایی که گفتم تقریبا به هیچ زبانی وابسته نیست و می تونید با هر زبانی انجامش بدید چون اصول اصلی مربوط به وب هست و همه ی زبان های کلاس های دستکاری وب رو در اختیار شما قرار می دهند. اما باز هم می گم.به نظر من C# کاره شما رو راحتتر میکنه.

zarkav
دوشنبه 26 بهمن 1394, 15:36 عصر
انتخاب زبان به اختیار و سلیقه شماست. من خودم C#‎ رو بیشتر می پسندم
برای کاری که شما می خواید انجام بدید وب سرویس ها بهترین گزینه هستند.
شما متدهایی رو که نیاز دارید به صورت وب سرویس مینویسید و روی هاست سایت قرار می دید.
بعد داخل برنامه متد های اون وب سرویس رو فرخوانی می کنید و پارامترهای خودتون رو بهش پاس میدید.
انواع وب سرویس های موجود بیشتر SOAP یا Restful هستند که به انتخاب خودتون میتونید یکیش رو انتخاب کنید.

چیزهایی که گفتم تقریبا به هیچ زبانی وابسته نیست و می تونید با هر زبانی انجامش بدید چون اصول اصلی مربوط به وب هست و همه ی زبان های کلاس های دستکاری وب رو در اختیار شما قرار می دهند. اما باز هم می گم.به نظر من C#‎ کاره شما رو راحتتر میکنه.

عرض ادب
ممنون بابت پاسختون
#C برای یادگیری زبان راحتی است؟
به نظرتون چقدر نیاز دارم وقت بذارم تا بتونیم چنین برنامه ای بنویسم با روزی 3 ساعت وقت صرف یادگیری کردن؟
نرم افزار مدنظر من تحت ویندوز است و هملا اون بخش وب سرویس نیازی ندارم و فقط میخواهم توی یک سایت خاص فیلدها را تکمیل کنه و باید نرم افزار به نحوی باشه که بتونه فیلدها را بشناسه و براساس اطلاعاتی که من به نرم افزار میدم، انها را پر کنه

حسین.کاظمی
دوشنبه 26 بهمن 1394, 16:08 عصر
باسلام
با روزی سه ساعت آموزش و تمرین مفید حدوداً 1 ماه طول میکشد تا زبان شیرین و جذاب سی شارپ را یاد بگیرید.

خب اگر سی سارپ را یاد گرفتید میتونید علاوه بر نوشتن برنامه های تحت ویندوز، برنامه های تحت وب هم بنویسی دقیقا میتونید کاری که خودتون میخایید(متشکل از برنامه ویندوزی و وب) را به شکل زیر انجام بدید:
1- نوشتن برنامه تحت ویدوز
2-نوشتن برنامه تحت وب
3- اتصال فیلد ها و ارسال و دریافت مقادیر از برنامه تحت ویندوز به وب و بالعکس توسط وب سرویس.....
خب میمونه یاد گیری بیس طراحی وب (html,css,java,jquery,ajaxو......) با فرض اینکه اینا راهم بلد هستی(درحد مبتدی)

و در مورد جمله زیر بیشتر توضیح میدید دقیقاً میخایید چکار کنید؟؟؟؟؟؟

فقط میخواهم توی یک سایت خاص فیلدها را تکمیل کنه و باید نرم افزار به نحوی باشه که بتونه فیلدها را بشناسه و براساس اطلاعاتی که من به نرم افزار میدم، انها را پر کنه

zarkav
دوشنبه 26 بهمن 1394, 18:02 عصر
باسلام
با روزی سه ساعت آموزش و تمرین مفید حدوداً 1 ماه طول میکشد تا زبان شیرین و جذاب سی شارپ را یاد بگیرید.

خب اگر سی سارپ را یاد گرفتید میتونید علاوه بر نوشتن برنامه های تحت ویندوز، برنامه های تحت وب هم بنویسی دقیقا میتونید کاری که خودتون میخایید(متشکل از برنامه ویندوزی و وب) را به شکل زیر انجام بدید:
1- نوشتن برنامه تحت ویدوز
2-نوشتن برنامه تحت وب
3- اتصال فیلد ها و ارسال و دریافت مقادیر از برنامه تحت ویندوز به وب و بالعکس توسط وب سرویس.....
خب میمونه یاد گیری بیس طراحی وب (html,css,java,jquery,ajaxو......) با فرض اینکه اینا راهم بلد هستی(درحد مبتدی)

و در مورد جمله زیر بیشتر توضیح میدید دقیقاً میخایید چکار کنید؟؟؟؟؟؟

فقط میخواهم توی یک سایت خاص فیلدها را تکمیل کنه و باید نرم افزار به نحوی باشه که بتونه فیلدها را بشناسه و براساس اطلاعاتی که من به نرم افزار میدم، انها را پر کنه

از پاسختون بسیار ممنونم
با فرض اینکه من کلا هیچ چیز جانبی دیگری بلد نباشم، ایا فقط با همان یادگیری سی شارپ میتونم اون سه تا مورد خصوصا برنامه تحت ویندوز که بتونه با وب هم در ارتباط باشه را بنویسم تا بعد به مرور برم سراغ برنامه نویسی وب؟
برای یادگیری از کجا و با چه منبعی شروع کنم؟

درخصوص اون موردی که قرمز کردید بخوام یه مثال بزنم، چیزی مثله نرم افزار ارسال پست یا نظر به وبلاگ که خودش اتوماتیک اظلاعات را میگریه و در فیلدهای مربوط به خودش جای میده (عنوان، متن، برچسب، دسته بندی, عکس و .....)

sds1920
سه شنبه 27 بهمن 1394, 02:05 صبح
عرض ادب
ممنون بابت پاسختون
#C برای یادگیری زبان راحتی است؟
به نظرتون چقدر نیاز دارم وقت بذارم تا بتونیم چنین برنامه ای بنویسم با روزی 3 ساعت وقت صرف یادگیری کردن؟
نرم افزار مدنظر من تحت ویندوز است و هملا اون بخش وب سرویس نیازی ندارم و فقط میخواهم توی یک سایت خاص فیلدها را تکمیل کنه و باید نرم افزار به نحوی باشه که بتونه فیلدها را بشناسه و براساس اطلاعاتی که من به نرم افزار میدم، انها را پر کنه

C# به نسبت زبان ساده ای برای یادگیری هست.
به نظر من برنامه نویسی یادگرفتن دو قسمت داره.قسمت اول syntax زبان هست یا بهتر بگم نحوه و ساختار دستورات زبان که همونطور که دوستمون گفتند با یک ماه کر مداوم میشه یاد گرفت. اما قسمت دوم که مهمتره تکنیک برنامه نویسی و کار کردن با کلاس هاست که یاد گرفتن این بخش مستلزم کار کردن و برنامه نوشتن های متعدد هست.