PDA

View Full Version : توابع TAPI و نحوه MakeCall و RecieveCall

mortez maya
یک شنبه 12 شهریور 1385, 00:59 صبح
سلام دوستان
من در حال نوشتن یه سیستم کمک منشی هستم اطلاعاتی درباره توبع TAPI و نحوه عملکردشون به دست آوردم میخواستم ببینم اگه دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارن یا PDF کتاب و مقاله یا هر چیز دیگه ای به خصوص درباره نحوه MakeCall و RecieveCall دارن ممنون میشم.(ضمنا کدها امتحان شده باشن خیلی خوب میشه)مرسی.

mahdi_farhani
پنج شنبه 16 شهریور 1385, 06:20 صبح
سلام دوست عزیز من یه برنامه نوشتم و در داخل سایت هست میتونی از اون کمک بگیری . سرچ کن .

robatik
دوشنبه 06 آبان 1387, 09:45 صبح
میشه در مورد caller id یا دریافت شماره تلفن تماس گیرنده توضیح بدید؟

ممنون

mpmsoft
دوشنبه 06 آبان 1387, 10:01 صبح
دوست عزیز شما می تونید از ابزار TApiEx استفاده کنی من خودم ازش استفاده می کنم و راضی هستم در ضمن این ابزار کالر آیدی رو هم پشتیبانی می کنه

بعد از نصب یکسری نمونه کد جالب داره می تونی از نمونه کدهاش استفاده کنی

robatik
سه شنبه 07 آبان 1387, 11:58 صبح
ممنون.
میشه لینک دانلود TApiEx بزارید

mpmsoft
سه شنبه 07 آبان 1387, 12:05 عصر
http://tapiex.com/download.htm

robatik
چهارشنبه 08 آبان 1387, 09:24 صبح
برای دریافت شماره تلفن تماس گیرنده باید مودم مخصوص داشته باشیم تا caller id پشتیبانی کنه؟
ممنون میشم اگه جواب بدید.

Black_Strom
چهارشنبه 08 آبان 1387, 09:51 صبح
بزارید یکی از تجربه های کاریما بگم !

- برنامه ای که امکان نمایش شماره + تصویر + و ... افراد را با بانک اطلاعاتی فراهم می اورد
- برنامه ای که امکان مدیریت تماس ها و پاسخگویی خودکار را دارد
- برنامه ای که امکان ظبط صدای مخاطب را دارد
- برنامه ای که نسبت به کلید های تلفن یا همان DTFM حساس است .
- برنامه ای هوشمند برای تشخصی افراد از داخل بانک با تماس انان
- برنامه ای کامل جایگزین سیستم های مزخرف سانترال امروزی
- ووو ...

همه اینها هم بر روی چند سیستم که به یک خط تلفن و یک مودم وجود داشته باشه امکان پذیره و نیاز نیست طرف اینهمه خرج سنترال و سیم کشی و ... بکنه - فقط یک خط تلفن با مودم و سیستم هایی که شبکه شده باشن ... ؟

بای

mpmsoft
چهارشنبه 08 آبان 1387, 11:36 صبح
دوست عزیز در مخابرات ایران سوئیچهای مختلفی وجود دارند و این موضوع باعث شده تا نحوه ارسال کالر آیدی از طرق مناطق مخابراتی یکسان نباشه .

مودمهای رایج در بازار سیستم FSK رو پشتیبانی می کنه و بنابراین نمی شه به مودم اعتماد کرد هرچند با درخواست صاحب خط مخابرات برای شما این تبدیل رو انجام می ده

از این رو من به شما پیشنهاد می کنم اگر هدفتون فقط جذب کالر آیدی هست از دستگاههای کالر آیدی که بوسیله پورت Rs232 به سیستم متصل می شوند استفاده کنید.

چون اگر شما بخواهید چند خط رو داشته باشید باید یک MultiLine و چند مودم خریداری کنید که هزینش بیشتر از خرید اون دستگاه می شه

robatik
سه شنبه 14 آبان 1387, 11:30 صبح
ممنون
:تشویق:

amirvb60
جمعه 19 تیر 1388, 17:12 عصر
دوستانی که دستگاه کالر ایدی نیاز دارند من خودم یه نمونه تولید کرده ام
دستگاه تولیدی ما هم DTMF و هم FSK را پشتیبانی می کنه -
در ضمن اگر با برنامه نویسی پورت ها اشنایی داشته باشین پروتوکلهای ارتباطی دستگاه هم در اختیارتون قرار می گیره -
ضمن اینکه هم اکتیو ایکس مخصوص دلفی و وی بی 6 داره و هم یوزرکنترل مخصوص دات نت (VB +#C)
نحوه اتصال دستگاه به کامپیوتر هم از طریق پورت کام صورت می گیره و درایوری نیاز نداره - ضمن اینکه قابلیت اتصال با پورت usb رو هم داره ولی درایور نیاز داره
دستگاه بین 2 خط تا هشت خط رو ساپورت می کنه که با توجه به نیازتون می توانید سفارش دستگاه 2 خطه - 4 خطه - 6 خطه - یا هشت خطه بدین
شماره های تماس : 4554799 - 4553806 - 4561183 - 0261