PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار مالی access VBA

mohsenvaezy
پنج شنبه 29 بهمن 1394, 02:21 صبح
با سلام
دوستان من میخام با اکسس و از طریق کد نویسی یک نرم افزار حساب و کتاب مالی ساده درست کنم که تحت شبکه باشه و برای هر کاربری دسترسی تعریف کنم لطفا راهنمایی کنید ضمنن برای کد در ارتباط با پایگاه داده مشکل دارم و توضیح بدید از چه روش هایی میتونم کد نویسی کنم برای ارتباط با پایگاه داده > dao ,ado ,... من وقتی میخام کتابخانه اینها رو اد کنم ارور میده : microsoft activx data object 6.1 library,microsoft dao 3.6 object library
139143
یه جا خوندم که dao نیاز به اد کردن نداره وپیش فرض اد شده ولی کد هایی که مینویسم ارور میده و میخاستم بدونم وقتی من توی یک بانک اطلاعاتی اکسس دارم کد مینویسم باید اونو ابتدا باز کنم و دستورات مورد نظر رو روش انجام بدم یا نه ؟ چجوری امکان داره تو بانک اطلاعاتی که در حال حاضر باز هستش بازش کنی و تغیرات انجام بدی
لطفا کد برفراری ارتباط با دیتا بیس و دسترسی به فیلدهای جداول رو برام بزارید

mohsenvaezy
پنج شنبه 29 بهمن 1394, 04:19 صبح
با سلام
دوستان من میخام با اکسس و از طریق کد نویسی یک نرم افزار حساب و کتاب مالی ساده درست کنم که تحت شبکه باشه و برای هر کاربری دسترسی تعریف کنم لطفا راهنمایی کنید ضمنن برای کد در ارتباط با پایگاه داده مشکل دارم و توضیح بدید از چه روش هایی میتونم کد نویسی کنم برای ارتباط با پایگاه داده > dao ,ado ,... من وقتی میخام کتابخانه اینها رو اد کنم ارور میده : microsoft activx data object 6.1 library,microsoft dao 3.6 object library
139143
یه جا خوندم که dao نیاز به اد کردن نداره وپیش فرض اد شده ولی کد هایی که مینویسم ارور میده و میخاستم بدونم وقتی من توی یک بانک اطلاعاتی اکسس دارم کد مینویسم باید اونو ابتدا باز کنم و دستورات مورد نظر رو روش انجام بدم یا نه ؟ چجوری امکان داره تو بانک اطلاعاتی که در حال حاضر باز هستش بازش کنی و تغیرات انجام بدی
لطفا کد برفراری ارتباط با دیتا بیس و دسترسی به فیلدهای جداول رو برام بزارید

این کد هارو پیدا کردم تونستم با دیتا بیس ارتباط برقرار کنم ولی هنوز جواب بخش اول سوالم درباره تحت شبکه بودن و یوزر ها بدست نیاوردم

Dim db As DAO.Database
Dim rs As Recordset

Set db = OpenDatabase("C:\database.accdb")
Set rs = db.OpenRecordset("table1")
rs.Fields("field1")

mohsenvaezy
جمعه 30 بهمن 1394, 10:49 صبح
خسته نباشید یه نفر نیس جواب منو بده؟
چجوری میتونم یه کد sql بنویسم از طریق vba و اونو اجرا کنم لطفا جواب بدید