PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در مورد نوشتن برنامه جستجو و قرارگیری بارکد

fereshte_b
پنج شنبه 29 بهمن 1394, 04:35 صبح
سلام دوستان
من تو شرکت چوب کار میکنم. توی این شرکت برای اینکه از محصولات کپی برداری غیز مجاز نشه روی هر قطعه یک بارکد میچسبونند. و برای هر قطعه از لوازم بارکد منحصر به فرد توسط نرم افزار بارکد استادیو اختصاص دادند.
حالا هر نماینده که سفارش میذاره ما مجبوریم که بارکد قطعات هر کالا رو کپی و پیست کنیم روی یک برگه آچار و با نام مخصوصش که یه اسم رمزه بذاریم و چاپ بگیریم
نیدونم منظورمو متوهج شدین یا نه
به هر حال من این فکر به نظرم اومد که بشه توی یک برنامه تمام بارکد هارو قرار بدیم به عنوان عکس. بعد برای هر سفارش نماینده اونها رو سرچ کنیم و در یک صفحه آچار با یه اسم رمز قرار بدیم تا مشکل کپی و پیست های بیش از حد حل بشه.و ازونجا که تعداد نماینده ها روز بروز در حال افزایشه مطمئنا در اینده به مشکل بر میخوریم.
کسی میتونه منو راهنمایی کنه!!!
ممنون
ایا اصلا کارسازه این فکر من؟؟
عکس نمونه صفحه رو ضممیمه کردم. در واقع من هر کدوم ارون بارکد هارو دارم و میخوام با جستجو توی برنامه اونها رو توی یک برگه اچار بذاره و یه کد بهش اختصاص بده و بفرسته به چاپکر

fereshte_b
پنج شنبه 29 بهمن 1394, 04:38 صبح
در ضمن اینو هم بگم من برنامه نویس حرفه ای نیستم و چند سالی هست برنامه نویسی نکردم ولی هنوز از دوران دانشگاهم یادمه و با سرچ میتونم چیزی پیدا کنم.ولی این برنامه رو خیلی معمولی و مبتدی میخوام چون دو سه ماه دیگه توی این شرکت هستم و کار اصلیم در واقع مدیریت سایته و وقت برنامه نویسیم کمه
ممنون میشم مبتدی ترین راه و کوتاه ترینشو راهنمایی کنید

hamid_hr
پنج شنبه 29 بهمن 1394, 05:45 صبح
شما یک نمونه از برگه A4 از بارکد ها رو به صورت عکس بزار تو یه پوشه با نام همون بارکد منحصر به فرد
یه برنامه بزار که یک کد بهش بدی و بیاد از اون پوشه عکسو بخونه بفرسته برا چاپ
انقدر هم وقت نمیگیره فک کنم

fereshte_b
یک شنبه 02 اسفند 1394, 05:36 صبح
مشکل من اینه که این بارکد های تو برگه آچار رو یکی یکی تو فتوشاپ بذارم رو برگه. همراه با یک کد
همینش وقت گیره دیگه

الان این عکسی که میبینید نمونه تکمیل شدست. من میخوام نرم افزار بتونه بارکد هارو بذاره تو این برگه و یک کد اختصاص بده.

hamid_hr
یک شنبه 02 اسفند 1394, 05:53 صبح
بارکد ها ثابت هست ؟
اون کد چطور تولید میشه؟
اینا رو مشخص کنید. با برنامه نویسی و ابزار گزارش گیری یک صفحه درست کنید میشه درستش کرد.

fereshte_b
سه شنبه 04 اسفند 1394, 04:28 صبح
بله بارکد ها تعداد خاصیه . مثلا 100 عدده. اون کد تشکیل شده از کد نمایندمون و تاریخ و زمانی که من دارم بارکد رو میچینم تو برگه.