PDA

View Full Version : علت حذف نشدن فضای خالی و سطر خالی فایل تکست با این کد

nurani
پنج شنبه 29 بهمن 1394, 10:09 صبح
سلام
من یه فایل تکست دارم با هزار سطر کدی می خوام که تمامی فضای خالی بیشتر از یک کاراکتر رو حذف کنه و هر چی سطری خالی و یا نیمه خالی رو حذف کنه هر چی کلمه با کنار هم تنها با یه کاراکتر جدا باشه هیچ گونه سطر و یا کاراکتر بیش از یک کاراکتر فاصله نباشه این کد انجام نمی ده
while (richTextBox1.Text.Contains(" "))
{
richTextBox1.Text = richTextBox1.Text.Replace(" ", " ");
}

یه فایل متنی دارم می خوام کپی کنم به ریچ تکست باکس و بعد مرتب بشه و بعد رایت کنم به یه فایل txt مراحل رو انجام میدم با کد بالا مرتب میشه ولی وقتی فراخوانی می کنم درست مثل قبل نا مرتب دیده می شود هم برای دستور رایت و هم برای فراخوانی کد مربوطه رو می نویسم فایده ای نداره اینم بگم چون من موقع فراخوانی سطر به سطر فراخوانی می کنم دقیقا از جایی که متن بریده و ما بقیه در سطر پایین است نمایش داده می شود برای نمونه توجه کنید

یه فایل متنی
دارم می خوام کپی کنم به ریچ تکست باکس و بعد
مرتب بشه و بعد رایت کنم به یه

فایل txt مراحل رو انجام میدم با کد بالا مرتب میشه ولی وقتی فراخوانی می کنم درست مثل قبل نا مرتب دید ه می شود هم برای دستور رایت و
هم برا ی فراخوانی کد مربوطه رو می نویسم فایده ای
نداره اینم بگم

چون من موقع فراخ وانی سطر به

سطر ف راخوانی می کنم دقیقا
از جایی که متن بریده و ما بقیه

در سطر پایین است نمایش
داده می شود برای نمونه توجه کنید

متن بالا رو این جوری فقط بین کلمات یه کاراکتر فاصله باشه و سطری نباشه

یه فایل متنی دارم می خوام کپی کنم به ریچ تکست باکس و بعد مرتب بشه و بعد رایت کنم به یه فایل txt مراحل رو انجام میدم با کد بالا مرتب میشه ولی وقتی فراخوانی می کنم درست مثل قبل نا مرتب دیده می شود هم برای دستور رایت و هم برای فراخوانی کد مربوطه رو می نویسم فایده ای نداره اینم بگم چون من موقع فراخوانی سطر به سطر فراخوانی می کنم دقیقا از جایی که متن بریده و ما بقیه در سطر پایین است نمایش داده می شود برای نمونه توجه کنید

fool66
پنج شنبه 29 بهمن 1394, 10:17 صبح
richTextBox1.Text = richTextBox1.Text.Replace(System.Environment.NewLi ne, " ");
موفق باشی

nurani
پنج شنبه 29 بهمن 1394, 12:58 عصر
با سپاس
متاسفانه هنوز به هدفم نرسیدم
این کد متن درو ن تکست باکس رو اصلاح میکنه اما ریچ تکست رو اصلاح نکرد
این نمونه برنامه قسمت اد کردن به بانک هست نه خود برنامه قبلا هم بیشتر از 10000 بار رکورد ثبت کردم ولی نمی دونم این یکی مشکل داره
نحوه کار به این صورت که شماره ایدی رو در تکست باکس کنار دکمه ثبت وارد میشه و متن های داخل فایل های sub.txt . و arabi و farsi به صورت کامل در تکست باکس های مشخص شده درج و ثبت میشه کد بالا رو میزارم و ثبت می کنم
ولی در هنگام فراخوانی از طریق جستجو کد , متن ها کامل نمایش داده نمیشه
همان طور که مشاهده می کنید عمل رایت و خواندن رو از سطر به سطر انجام میدم درسته متون زیاده و چند سطر است اما چون هیچ گونه فاصله و سطری در بین یک متن نیست باید عین متنی که در ریچ تکست باکس ها وارد شد نمایش داده شود
همان طور که گفتم قبلا مشکلی نداشتم آیا این مشکل به دلیل زیاد بودن متن وارد شده در هر رکورد است