PDA

View Full Version : گفتگو: قابل توجه برنامه نویسان VB6 - لطفا همگی شرکت کنید

YasserDivaR
پنج شنبه 29 بهمن 1394, 18:07 عصر
قابل توجه برنامه نویسان VB6 - لطفا همگی شرکت کنید
سلام دوستان عزیز
من کد های این پست رو #2 (http://barnamenevis.org/showthread.php?518309-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-vb&p=2303161&viewfull=1#post2303161) داخل VB.Net زدم و بدون هیچ مشکلی اجرا شد

اصل حرفم اینه : آقاجان شما که کد رو میزنید چرا توی دات نت نمی زنید در صورتی که کد ها همگی عین هم هستن

بنظرمن از وی بی 6 کوچ کنید به سمت دات نت
تو وی بی فک کنم 18 تا ابزار باشه که فقط 7 یا 8 تای اون بدرد میخورن لیبل و تکست باکس و دکمه و لیست وکمبو

اما توی وی بی دات نت (نشمردم ولی تقریبا 100 تا) کامپوننت هایی هم که واسش طراحی شده رو اصلا حرفشم نزنید دریای بی کرانه

هیچ هزینه ای هم نداره شما فقط کافیه ویژوال استدیو 2013 اپدیت 5 رو دانلود و نصب کنید و ازش استفاده کنید

دوستان من کاربران و برنامه نویسان وی بی 6 واقعا دارن هفت خان رستم رو طی میکنن

همش با 8 تا شی برنامه نویسی می کنید

من که رفتم سراغ اقیانوس سی شارپ شما رو نمیدونم اگه تمایلی دارین وارد دنیای بیکران سی شارپ بشین که شروع کنید

اگه هم به کد نویسی وی بی علاقه مندین که خوب برید سراغ دات نت

آقا جان شما که زحمت رو میکشی از کد نویسی ولی جایی بزن کدها رو که بتونی گشترش بدی

از شما دعوت میکنم یه ویدئو چند دقیقه ای رو از محیط کد نویسی وی بی دات نت مشاهده کنید

یه سری توضیحاتی رو داخلش میدم

به نظر من واقعا ارزشش رو داره که ازش استفاده کنید

پس پیش به سوی دنیای دات نت!

در ضمن اگه کسی سوالی داشت و یا کلیپی خواست بگین تا تهیه کنم!!

یه نکته : داخل ویدئو یه جایی گفتم کنترل ولی در صورتی که باید میگفتم اشیاء بهتر بود:لبخند:

http://s6.picofile.com/file/8239559684/Video_2016_02_19_000938_1_.mp4.html

roo.row
شنبه 01 اسفند 1394, 15:00 عصر
با سلام
اولا شما توی تولباکس یه کلیک راست کن رو کامپوننت کلیک کنید تا جواب حرف اولتون مشخص شه بعلاوه Vb6 کلی کامپوننت ساخته شه داره
vb6 نیتیو کد هم میسازه که ویژوال دات نت نمیسازه
vb6 سادس هم محیطش هم نوشتنش هم یادگیریش
vb6 قدرتمنده با کدای کوتاه کارای بزرگی میشه باهاش کرد
vb6 سریع ترین هست و هرچی برین بالاتر کند تر میشن نمونش C#‎‎‎‎ کندتره
vb6 سبکه و همه می تونن دانلود کنن و نصب کنن
vb6 آموزشاش زیاده چون قدیمیه
vb6 واسه همه چی بدرد میخوره شما هم فک نکن ما با 8 تا ابزار مینویسیم vb6 شخصا خودش بیشتر از 200 تا ابزار داره
vb6 صد تا محیط واسه یه پروژه نمیاره تا برنامه نویس بدبختو نابود کنه نمونش خود سی شارپ بالای 4 محیط برنامه نویسی فقط واسه فرم داره
.
.
. بازم بگم ؟
در ضمن یکسان نیستن vb6 و vb.net نمونش کد های listbox هیچکدوم همخونی ندارن
در ضمن بگم منم خودم سی شارپ بلدم و بنظرم شاید C#‎‎‎‎ جدید باشه ولی vb6 نمیشه:چشمک:
با تشکر

YasserDivaR
یک شنبه 02 اسفند 1394, 12:41 عصر
با سلام
اولا شما توی تولباکس یه کلیک راست کن رو کامپوننت کلیک کنید تا جواب حرف اولتون مشخص شه بعلاوه Vb6 کلی کامپوننت ساخته شه داره
vb6 نیتیو کد هم میسازه که ویژوال دات نت نمیسازه
vb6 سادس هم محیطش هم نوشتنش هم یادگیریش
vb6 قدرتمنده با کدای کوتاه کارای بزرگی میشه باهاش کرد
vb6 سریع ترین هست و هرچی برین بالاتر کند تر میشن نمونش C#‎‎‎‎‎ کندتره
vb6 سبکه و همه می تونن دانلود کنن و نصب کنن
vb6 آموزشاش زیاده چون قدیمیه
vb6 واسه همه چی بدرد میخوره شما هم فک نکن ما با 8 تا ابزار مینویسیم vb6 شخصا خودش بیشتر از 200 تا ابزار داره
vb6 صد تا محیط واسه یه پروژه نمیاره تارم داره
.
.
. بازم بگم ؟
در ضمن یکسان نیستن vb6 و vb.net نمونش کد های listbox هیچکدوم همخونی ندارن
در ضمن بگم منم خودم سی شارپ بلدم و بنظرم شاید C#‎‎‎‎‎ جدید باشه ولی vb6 نمیشه:چشمک:
با تشکر

حالا دونستنش آنچنان مهم نیست که چند تا باشه
چون من کامپوننت نصب کردم تعدادش زیاده و مهم هم نیست چه قدره
این که خوب کاملا درسته ولی دلیلی نمیشه پیشرفت نکرد -دات نت هم مثلا حالا وب سرویس و کنسول داره
دات نت هم آنچنان زبان سختی نیست که شما اینطور بزرگش کردین
قدرت با کد های کوتاه ولی توی نسل جدید سیستم عامل ها در حد مقایسه توپ تنیس با کره زمینه
کندتر بودنش و من کاری ندارم مثلا لود فرم وی بی 6 ثانیه ولی دات نت 12 ثانیه (اعداد فرضی) ولی بخاطر چارجوپ دات نت هست که همه پیش نیاز ها و ... رو چک میکمه بعد لود میشه
اموزش های سی شارپ در حد تخصصی هست و همینطور مبتدیشم زیاده
واسه همه چی بدرد میخوره این که برا برنامه های تحت شبکه و ... کارهای بزرگ انچنان مناسب نیست
200 ابزار و چرا من ندیدم:ناراحت:این یعنی این که تک تک باید لود بشه یا به پروژه اضافه بشه :ناراحت: خوب این چه کاریه آخه دات نت که همشو داره:ناراحت:

همخوانی کد ها منظورم وی بی بود نه سی شارپ:ناراحت::ناراحت::ناراحت: :ناراحت: پروژه وی بی دات نت هست دوست عزیز
توی فیلم کد های یه پست رو اضافه کردم ولی خورد

این رو هم بدونین یه زبان وقتی اختراع میشه کد های اصلی اون و دستورات اصلی همیشه ثابت هست و فقط گسترده میشه
نحوه استفاده از IF همونطور که توی وی بی 6 هست توی دات نت هم همونطوره

YasserDivaR
یک شنبه 02 اسفند 1394, 12:46 عصر
در ضمن بگم منم خودم سی شارپ بلدم و بنظرم شاید C#‎‎‎‎‎‎ جدید باشه ولی vb6 نمیشه:چشمک:

خوب اینو که خودم بلدم
من VB6 رو که بلدم پس قاعدتا وی بی دات نت رو هم میتونم از عهدش بر بیام
نمونش این برنامه های من
http://yasserdivar.mihanblog.com/post/category/3
سورس هاشم تقدیم به شما

دانلود سورس کد های پروژه های برنامه نویسی من به زبان VB6 (http://yasserdivar.mihanblog.com/post/67)

ولی دلیلی نمیشه این مورد رو متذکر بشین

gorg313
دوشنبه 03 اسفند 1394, 06:17 صبح
به نظر منم هر دوتا خوبآ من فقط دیپلم گرفتم ولی وی بی دات نت هم خوبه خیلی دوست دارم یاد بگیرم
آدم دو تا زبان بلد باشه بهتره تا یه دونه
اینجا آموزش مختصری در مورد VB.NeT هستش دیدم جالب بود گفتم بذارم:تشویق:
من با وی بی 6 دست و. پا شکسته خیلی برنامه نوشتم √ ولی خوب باس کوچ کنیم یواش یواش :چشمک:

http://faradars.org/courses/fvvb9406-visual-basic-net-video-tutorial

roo.row
دوشنبه 03 اسفند 1394, 10:19 صبح
با سلام
بفرمایید :
139229
در ضمن شما می تونید هرکاری با vb6 انجام بدید و اون رو دست کم نگیرید تکنولوژی دات نت فقط برای تبدیل زبان بدرد میخوره و به جز اون که فکرم نکنم کسی ازش استفاده کنه چیز خاصی نداره
با تشکر

m.4.r.m
دوشنبه 03 اسفند 1394, 12:50 عصر
با سلام
بفرمایید :
139229
در ضمن شما می تونید هرکاری با vb6 انجام بدید و اون رو دست کم نگیرید تکنولوژی دات نت فقط برای تبدیل زبان بدرد میخوره و به جز اون که فکرم نکنم کسی ازش استفاده کنه چیز خاصی نداره
با تشکر

دقیقاً ، دوست عزیز شما هر چی بخوای بگو ما برا تو وی بی 6 پیاده سازی کنیم. دات نت هم کار کردم زیاد مالی نیست وی بی 6 معرکس.

علیرضا5
دوشنبه 03 اسفند 1394, 15:11 عصر
وی بی6 تنها یه عیب داره اونم اینه که مایکروسافت ازش پشتیبانی نمی کنه و این ممکنه در آینده برای وی بی 6 کارها گرون تموم بشه نمونه اش حرف ی فارسی هست سرچ کنید تا تایپک هاش رو ببینید
البته من جایی خوندم که ویژوال استودیو 2015 قابلیت برنامه نویسی اندروید رو هم داره