PDA

View Full Version : فرق append query با union

انگوران
یک شنبه 12 شهریور 1385, 10:58 صبح
دوستان سلام ـ آیا append query کار union رو انجام نمیده یا اصلاً تفاوت این دو تا با هم چیه ؟

moustafa
یک شنبه 12 شهریور 1385, 12:17 عصر
union ،اطلاعات رو بروز میکنه وتلفیق میکنه
append query،به اطلاعات قبلی کاری نداره و اطلاعات جدید را اضافه میکنه و با هربار اجرا رکوردهای تکراری اضافه میشند ،اگه کلید و یونیک نباشند

انگوران
یک شنبه 12 شهریور 1385, 15:07 عصر
ممنونم - لطفاً بفرمائید اینجوری هست که یکی انعطاف پذیر تر و کاراتر از دیگری باشه و درصورت استفاده از یکی نیاز به استفاده از دیگری نباشه و یا نه این دو هیچ ربطی بهم ندارند .
ضمناً بفرمائید تنها راه ساخت union کد نویسی تو محیط sql هست یا راه دیگه ای هم هست .

samaneh_h
یک شنبه 12 شهریور 1385, 15:21 عصر
union فقط جهت نمایش هست ولی append توی تیبل ای که ازت می‌خواد تغییر ایجاد می‌کنه.فکر می‌کنم ربطی بهم نداشته باشند.فقط دستور SQL

moustafa
یک شنبه 12 شهریور 1385, 22:49 عصر
union فقط جهت نمایش هست ولی append توی تیبل ای که ازت می‌خواد تغییر ایجاد می‌کنه

append چه چیزی رو تغیر میده ؟
هردوی انها اطلاعات رو تلفیق می کنند
شما چند تا حدول داری می خواهی اطلاعات یه جا جمع اوری شود ،مثل شعبه های مختلف در مرکز
اگه ازappend استفاده کنی اگه اطلاعات قبلی ویرایش شده باشه در مرکز تغیری ایجاد نمیشه
ولی در union چرا
2-سرعت اجرا در append سریعتره چون رکوردهای تکراری وارد نمیشند و اپدیت نمیشند ولی در
union درهمه رکوردها مانورداده میشه
3- union نمی تونه پایه کوئری دیگه ای باشه
این دو هردو یه کاررو انجام میدند ولی بسته به حالتهای مختلف یکیشون بر دیگری ارجحیت داره
دراین باره اقای ثباتی ،بهتر میتونند نظر بدند

samaneh_h
دوشنبه 13 شهریور 1385, 11:03 صبح
منظورم این بود که امکان تغییر داره .مثلا شما اگه تو نتیجه کوئری append یه رکورد جدید اضافه کنی به تیبل Append یه رکورد اضافه می‌کنه

انگوران
پنج شنبه 16 شهریور 1385, 13:20 عصر
اگه بخام یکسری رکوردی رو به جدول اضافه کنم با این شرط که مثلاً رکوردی با این شماره پرسنلی تو جدول نباشه چکار باید بکنم ( شماره پرسنلی رو تو هر دو جدول کلید گرفتم ) .

samaneh_h
یک شنبه 19 شهریور 1385, 13:17 عصر
یه نگاهی به این فایل بنداز

انگوران
یک شنبه 19 شهریور 1385, 14:29 عصر
سمانه خانوم منظورم اینه که اگه تو جدول اول 100 رکورد داشته باشم و بخوام رکوردهای جدول دوم رو ( با فرض اینکه 10رکورد آن دارای شماره پرسنلی شبیه به جدول اول و 50 رکورد دارای شماره پرسنلی متفاوت بشه ) به جدول اول اضافه کنم با این شرط که رکوردی با شماره پرسنلی تکراری تو جدول اول نداشته باشم چکار باید بکنم . انشاء ا.. که منظورم رو رسونده باشم .

moustafa
یک شنبه 19 شهریور 1385, 17:11 عصر
از کوئری find un matched query wizard استفاده کن وسپس نتیجه رو الحاق کن

سنبله کار
دوشنبه 20 شهریور 1385, 09:16 صبح
راه ساده اینه که شما ابتدا خروجی مورد نظرتون رو در یک کوئری بسازید بعد فرامین Sql اون کوئری رو بیارید و قبلش دستور INSERT INTO Table1 ( code, name ) رو اضافه کنید یدتون باشه که فیلدهای خروجی کوئری باید متناظر با فیلدهای منتخب در این دستور باشه .

انگوران
دوشنبه 20 شهریور 1385, 16:39 عصر
شاید متوجه منظور آقایان مصطفی و سنبله کار نشده باشم ولی من قصدم این نیست که رکوردهائی با شماره پرسنلی تکراری را جدا کنم قصدم اینه که در صورتی که در جدول اول رکوردی با یک شماره پرسنلی هست که در جدول دوم نیز همین شماره پرسنلی وجود داره وارد جدول اول نشه .

انگوران
دوشنبه 20 شهریور 1385, 16:52 عصر
فایل پیوست رو ببینید و رکوردهای جدول دوم رو وارد جدول اول بکنید با این شرط که شماره پرسنلی 1020 و 1021 وارد جدول اول نشه .

سنبله کار
سه شنبه 21 شهریور 1385, 08:12 صبح
این کوئری نیاز شما رو برآورده میکنه
INSERT INTO Table1 ( persno, name )
SELECT Table2.persno, Table2.name
FROM Table2 LEFT JOIN Table1 ON Table2.persno = Table1.persno
WHERE (((Table1.persno) Is Null));

انگوران
سه شنبه 21 شهریور 1385, 08:41 صبح
من که نتونستم با کوئری فوق به جواب برسم ظاهراً اون کوئری فقط شماره پرسنلی تکراری رو از جدول دوم حذف کرده ولی کار append رو انجام نداده . البته می شه نتیجه این کویری رو دوباره به جدول اول اضافه کنیم که اضافه کاری می شه .
باز هم ممنون می شم اگه بیشتر راهنمائی کنین .

سنبله کار
سه شنبه 21 شهریور 1385, 09:11 صبح
INSERT INTO برای Append هست
به نمونه زیر توجه کنید .

انگوران
شنبه 25 شهریور 1385, 13:24 عصر
زمانی که می خوایم select query بسازیم جدولامون رو انتخاب می کنیم بعدش فیلدامون رو درگ می کنیم و ... نهایتاً کد مربوطه تو sql نوشته می شه . آیا برای union هم می شه از این روش استفاده کنیم یا حتماً باید کد بنویسیم ؟ با تشکر

سنبله کار
شنبه 25 شهریور 1385, 13:47 عصر
بله شما تمام این کارها رو برای دو تا Query بکنید تا به کد sql برسید حالا هر دو رو یکجا بیارید و union رو بینشون قرار بدید .

HAMRAHSOFT.IR
پنج شنبه 13 مهر 1385, 14:35 عصر
سلام دوستان در اکسس بروجکت چطوری مشه کوئریAppend Query و QueryDelet ساخت
اگه ممکنه یک نمونه هم برام بزارید منون مشم :عصبانی++: :عصبانی++:

Mahsa Hatefi
جمعه 14 مهر 1385, 17:11 عصر
یه بزرگواری لطف کنه ایراد این خط رو برام درست کنه و بعدش هم دستوری که برعکس این عمل رو انجام بده یعنی این اضافه شده ها به جدولو حذف کنه برام بنویسه ممنون می شم
Str = "INSERT INTO UsysTblTashvighShodeha ( CodePersoneli, MahalKhedmat, TashvighID ) SELECT usysTblPersonel.CodePersoneli, usysTblPersonel.MahaleKhedmat, usysTblTashvigh.TashvighID FROM usysTblTashvigh, usysTblPersonel WHERE (((usysTblTashvigh.TashvighID)=' & me.tashvighid '))"
"

سنبله کار
شنبه 15 مهر 1385, 09:51 صبح
فکر می کنم ارتباط جداول بعد از FROM درست نیست .
تو یک کوئری آزمایشش کنید .

smhosseini61
چهارشنبه 22 آذر 1391, 19:37 عصر
سلام یک سوال داشتم
خواستم بدونم وقتی در این اپند کردم میخواهیم یه فایلی که دارای پیوست یا همون attachment هستش چرا اپند نمیشه ؟؟؟
ممنون میشم کسی خبر کنه این موضوع رو