PDA

View Full Version : سوال: ایجاد ارتباط برنامه کاربردی با دیتا بیس روی اینترنت (mdb)

runsysco
سه شنبه 04 اسفند 1394, 15:25 عصر
با سلام

می خوام برنامه کاربردی خودمو به دیتا بیس روی اینترنت کانکت کنم و از داده هاش استفاده (access 2013 (mdb

حالا نظر دوستا برای انجام اینکار کدوم روشه (1-وین ساکت 2 - اف / تی / پی 3-اچ تی پی , 4- سرویس ها ....)

لازمه بدونین در حدود 200 کامپیوتر نیاز دارن به طور همزمان به دیتا سرور وصل باشن اما همه اونها نیازمند دریافت انی و همزمان دیتا نیستند - در واقع کابران کلاینت با انتخاب گزینه های مختلف روی برنامه در خواست رو ارسال و نتیجه رو دریافت می کنند) - زبان برنامه نویسی vb.net 2014

نظر دوستان در این مورد چه روشیه - لطفاً پیشنهاد راهکار بدین تا بهترین روش انتخاب شه

runsysco
پنج شنبه 06 اسفند 1394, 07:57 صبح
کسی نیست یک روشی پیشنهاد بده؟؟؟؟لطفاً

hamidrezax1
پنج شنبه 06 اسفند 1394, 14:51 عصر
دوست عزیز آیا ای پی شما ثابته؟؟؟؟؟؟/
شاید من درست متوجه نشدم
اگر منظور شما اینه که برنامه رو جوری قرار بدین تو نت که دیگران بتونن از اون همزمان استفاده کنن کار یکم سخت میشه چون کانکشن شما باید یه آدرس ثابت باشه تا دیتا بتونه اتصال با اون برقرار کنه(خیلی ساده تر اینه که اکسس شما آدرسش چیه که همه سیستم ها بهش متصل بشن؟؟
در هر صورت بهترین راه حل اینه که شما برنامه رو رو کلاینت ها نصب یا اجرا کنید و کانکشن دیتا بیستون رو آدرس دهی کنید
بازم خیلی ساده ترش میشه گفت که مثلا
دیتا بیستون در یه اف تی پی و ...(آدرس ثابت) قرار بدین و شر کنید
بعد آدرس کانکشن رو تغییر بدین) مثلا ftp://127.127.127.127
connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=ftp://127.127.127.127\test.mdb;Persist Security Info=True"
بعد این برنامه رو با کانکشن جدید به 100 کاربرتون بدین تا اجرا کنه
بازم تاکید میکنم بحث آی پی ثابت تو این موضوع خیلی مهمه و....

runsysco
جمعه 07 اسفند 1394, 05:12 صبح
سلام دوست عزیز.

منظور من هم همینه که ما فقط دیتابیس رو روی مثلا ftp یا http یا هر امکان دیگه ای قرار بدیمو تنها برنامه کاربردی روی سیستم نصب بشه و از طریق کانکشن استرینگ به اون دسترسی داشته باشیم . فعلا من دیتا بیس خودمو روی بخشی از فضای یک سایت http قرار دادم - آیا راهی هست که بشه به اون کانکت شد و کارهای عرف روی دیتا بیس رو انجام داد

runsysco
جمعه 07 اسفند 1394, 10:11 صبح
زمانی که دیتابیس رو از روی سیستمم انتخاب میکنم مشکلی نداره اما اگر به جای x.x.x.x ادرس سایت رو بزارم روی خط da.fill(ds خطای زیر رو میده

An unhandled exception of type 'System.Data.OleDb.OleDbException' occurred in System.Data.dll

Additional information: Not a valid file name.

هر بار که ادرس سایت رو پینگ میگیرم یک ای پی بمن می ده این یعنی ثابته درسته؟

این کد منه

Imports System.Data.OleDb

Public Class Form1

Dim CONNECTION As New OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 ;Data Source=http://x.x.x.x\kelar.mdb;Persist Security Info=True")

Dim DS As New DataSet
Dim DA As New OleDbDataAdapter

Private Sub Form1_Load(sender As Object, e As EventArgs) Handles MyBase.Load

Dim objcommand = New OleDbCommand("SELECT * FROM Bank", CONNECTION)

Dim DA As New OleDbDataAdapter(objcommand)
DS = New DataSet

DA.Fill(DS)

DataGridView1.DataSource = DS.Tables(0)

End Sub

End Class

hamidrezax1
شنبه 08 اسفند 1394, 15:01 عصر
خوب یه سوال زمانی که آدرس رو میدی رو مرورگرت مستقیم فایلت رو باز میکنه یا میره برا دانلود؟

runsysco
شنبه 08 اسفند 1394, 17:24 عصر
خوب یه سوال زمانی که آدرس رو میدی رو مرورگرت مستقیم فایلت رو باز میکنه یا میره برا دانلود؟
میره برای دانلود - البته علاوه بر حالت قبل که دیتابیسم در یک فضایی ازسایتم قرار داشت من دیتابیسمو روی ftp سایتم با یک یوزر نیم و پسورد قرار دادم

hamidrezax1
یک شنبه 09 اسفند 1394, 10:53 صبح
ببینید فضای شما جوری باید باشه مثل شر که بتونه فایل دیتا بیس رو کاملا بهش دسترسی داشته باشید نه اینکه بره برا دانلود و...

runsysco
یک شنبه 09 اسفند 1394, 15:19 عصر
یعنی باید دیتابیسمو روی یک سرور با پشتیبانی از فایل اکسس با اف تی پی و یوزر نیم و پسورد قرار بدم؟

hamidrezax1
سه شنبه 11 اسفند 1394, 14:49 عصر
سلام شاید به نوعی این راه حلش باشه

runsysco
پنج شنبه 13 اسفند 1394, 07:50 صبح
سلام شاید به نوعی این راه حلش باشه
مرسی از راهنماییتون اما دنباله یک جوابه 100% ی هستم تا هزینه بی مورد نداشته باشم - کسی نیست کمکم کنه

hamidrezax1
پنج شنبه 13 اسفند 1394, 13:17 عصر
یه سری به اینجا بزن
آموزش (http://barnamenevis.org/showthread.php?153820-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA)