PDA

View Full Version : سوال: سوال در رابطه با کلاس SqlCommandBuilder

csharpcollegian
چهارشنبه 05 اسفند 1394, 17:06 عصر
سلام وقت همگی به خیر
عزیزان میخواستم بپرسم که آیا کلاس SqlCommanBuilder نمی تونه دستورات Insert, Update, Delete رو برای دیتاستی که محتویات یک جدولش از جوین چند جدول پایه تشکیل شده، مدل سازی کنه ؟
آخه من توو برنامم یه Select زدم که اطلاعاتش رو از چند تا جدول استخراج می کنه، بعدش نتیجش رو که داخل یک جدول از Dataset قرار داره، بایند کردم به دیتاگریدویو و بعد از اعمال یک سری تغییرات
وقتی میخوام با SqlCommandBuilder تغییرات دیتاست رو در پایگاه داده ثبت کنم این ارور رو میده :

Dynamic SQL generation is not supported against multiple base tablesاز معنی ارور پیداست که نمی تونه واسه جدول های چندپایه مدل سازی کنه...
من تا حالا با این روش کار نکردم و همیشه خودم با کوئری مستقیم ویرایش کردم واسه همین اطلاعات زیادی راجع بهش ندارم، اما میخوام با ترکیب این دو مدل کدهام رو بهینه تر کنم
میخواستم ببینم راهی نیست که بشه برای وقتایی که اطلاعات یک جدول دیتاست از جوین چند جدول تشکیل شده هم به کمک کلاسی کوئری ها رو مدل سازی کرد ؟
ببخشید متنم خیلی طولانی شد...
خیلی ممنون

AmiN0012
جمعه 07 اسفند 1394, 08:31 صبح
سلام دوست عزیز فک کنم نشه ویو رو با این مدل نوشت.
درضمن میخای این مدلی بتویسی حتما باید تو جدولت یک کلید اصلی داشته باشی.
و اینکه بعد دستورات اپدیت یا درج یه رفرش کنی اطلاعاتتو.نکنی اگه درج کنی بعد همزمان بخای همون رکورد رو ویرایش کنی خطا بهت میده.

csharpcollegian
شنبه 08 اسفند 1394, 11:49 صبح
عرض سلام مجدد و تشکر از دوستانی که راهنمایی کردند، پاسخ سوال :
کلاس SqlCommandBuilder فقط برای دستورات تک جدولی طراحی شده و در دستورات چند جدولی باید به صورت دستی کد نویسی شود
موفق باشید