PDA

View Full Version : تغییر سایز ویدیو و موزیک

دانیال دزفولی
جمعه 07 اسفند 1394, 10:37 صبح
سلام
چطور با php میشه اندازه موزیک 320 رو به 128 و یا 64 تبدیل کرد ؟ ( و اونو در هاست سیو کرد )

برای ویدیو چطور ؟ 1080 به 720 یا 480

پ.ن : میخوام فیلم رو با رزولیشن های مختلف پخش کنم. بهترین راهکار چیه ؟

Unique
شنبه 08 اسفند 1394, 07:15 صبح
باید از ffmpeg استفاده کنید. توی همین انجمن جستجو کنید تا کلی مطلب در موردش ببینین. خودم بار ها راهنمایی کردم.

pbm_soy
شنبه 08 اسفند 1394, 17:08 عصر
بله ffmpeg هست و همینطور از سایت sothink هم یک convertor ویدیو در سطح خط فرمان دارد البته exe است یعنی برپی سرورهای ویندوزی عمل میکند
امکانات تبدیل فیلم و عکس را داشت امکان گرفتن عکس از بخشهای مختلف فیلم و همینطور watermark کردن بروی فیلم را داشت در کل ساده هم بود
با php امتحان نکردم ولی با asp باهاش کارکردم و خوب هم کار کرد هرچند بروی اون سایت ما ترافیک سنگینی نبود و خوب جواب داد
البته نسخه کرکش را استفاده کرده بودم ولی ffmpeg رایگان و متن باز است

دانیال دزفولی
یک شنبه 09 اسفند 1394, 07:54 صبح
درمورد ffmpeg قبلا تحقیق کرده بودم ولی به نتیجه درستی نرسیدم - ظاهرا برنامه ای برای لینوکسه

وقتی برنامه با exe هست خوب مدیر باید دستی همه ی ویدیو ها رو تبدیل کنه ! که غیر منطقیه

یوتیوب چیکار میکنه ؟

Unique
دوشنبه 10 اسفند 1394, 07:45 صبح
درمورد ffmpeg قبلا تحقیق کرده بودم ولی به نتیجه درستی نرسیدم - ظاهرا برنامه ای برای لینوکسه
خیر ffmpeg برای ویندوز (https://www.ffmpeg.org/download.html) هم هست ، من قوی تر و جامع تر از ffmpeg نمیشناسم ، خودم ازش استفاده کردم و خوب جواب گرفتم. فقط روی میزبانی های اشتراکی کار نمیده و باید هاست اختصاصی داشته باشی یا لوکال کار کنی. موضوع دسترسی ها و این چیزاست.

یوتیوب چیکار میکنه ؟
یوتیوب روی لیوکسه و احتمالا از همین ffmpeg یا کتابخونه مشابه یا زیر مجموعه ای استفاده میکنه !

یه نکته دیگه اینکه برام جالب بود نوشتی روی لینوکسه ! بهترین پلتفرم برای PHP لینوکسه و یک برنامه نویس وب PHP باید به فکر یادگیری و حتی مهاجرت به لینوکس باشه.

دانیال دزفولی
دوشنبه 10 اسفند 1394, 16:34 عصر
خیر ffmpeg برای ویندوز (https://www.ffmpeg.org/download.html) هم هست ، من قوی تر و جامع تر از ffmpeg نمیشناسم ، خودم ازش استفاده کردم و خوب جواب گرفتم. فقط روی میزبانی های اشتراکی کار نمیده و باید هاست اختصاصی داشته باشی یا لوکال کار کنی. موضوع دسترسی ها و این چیزاست.

یوتیوب روی لیوکسه و احتمالا از همین ffmpeg یا کتابخونه مشابه یا زیر مجموعه ای استفاده میکنه !

یه نکته دیگه اینکه برام جالب بود نوشتی روی لینوکسه ! بهترین پلتفرم برای PHP لینوکسه و یک برنامه نویس وب PHP باید به فکر یادگیری و حتی مهاجرت به لینوکس باشه.

درسته شنیده بودم برای لینوکسه
ولی فکر میکردم برنامه ای مثل برنامه های تحت ویندوز خودمون باشه