PDA

View Full Version : استفاده از database و ابزار چاپ بدون استفاده از نصب راه انداز در سیستم مشتری

negar442
یک شنبه 09 اسفند 1394, 18:34 عصر
می خوام برنامه ای بنویسم که بدون اینکه مشتری نیاز داشته باشه برنامه ای خاصی رو نصب کنه بتونه با بانک اطلاعاتی ارتباط داشته باشه یعنی پورتابل باشه . من شنیدم با اکسس میشه ولی در عمل این طور نبود!

سوال دوم اینکه بدون نصب برنامه خاصی بتونه از اطلاعات پرینت بگیره . کریستال نیاز به نصب داره. من خودم یک نرم افزار فاکتور دیدم که بدون نصب کریستال می شد باهاش پرینت گرفت.

winner1
یک شنبه 09 اسفند 1394, 19:07 عصر
استیمول ریپورت هیچ نصبی نمیخواد کافیه ررنسانش اضافه بشه به برنامه همین و تو پراپرتیه رفرنسا بزنی CopyToLocal

negar442
دوشنبه 10 اسفند 1394, 03:55 صبح
برای کار با دیتابیس چه راهی وجود داره؟

ررنسانش اضافه بشه یعنی چی؟ منظورت رفرنسه؟

winner1
دوشنبه 10 اسفند 1394, 05:07 صبح

بله رفرنس بود منظورم واسه دیتا بیس هم xml بهترین گزینه هستش کافیه تو اینترنت جستجو کنین دیا بیس Xml و از اون طرف هم رفرنسای استیمول ریپورت رو اضافه کن و گزارشاتت رو دیزاین کن تهنها چیزی که رو سیستم مشتری میره برنامه نوشته شدت همراه 5 dll استیمول و یه فایل xml میشه هیچیم نمیخواد نصب کنی موفق باشی

محمد آشتیانی
دوشنبه 10 اسفند 1394, 05:38 صبح

سلام
در این حالت برای دیتابیس بهترین گزینه Sqlite هست و برای گزارشگیری Fast Report یا Stimul Report

موفق باشید

negar442
دوشنبه 10 اسفند 1394, 05:50 صبح
استفاده از xml چه مزایا و معایبی داره؟
آیا میشه داده رو ریخت تو گرید ویو؟
آیا میشه با همون استیمول ریپورت داده ها رو چاپ کرد؟

winner1
دوشنبه 10 اسفند 1394, 07:05 صبح
استفاده از xml چه مزایا و معایبی داره؟
آیا میشه داده رو ریخت تو گرید ویو؟
آیا میشه با همون استیمول ریپورت داده ها رو چاپ کرد؟
sql lite که گفتن هم هست xml هم راحت بله میشه ریخت تو گزید میشه از خود استیمول خوند کافیه یه گوگل ساده واسه هر سوالت بکنی

negar442
دوشنبه 10 اسفند 1394, 07:10 صبح
sqlite یا xml کدومشون بهتره؟

golbafan
دوشنبه 10 اسفند 1394, 07:24 صبح
sqlite استفاده کنید که درواقع خودش یک دیتابیس هست
در حالی که xml یک فایل متن ساخت یافته هست

تفاوتشون اینه که sqlite یک دیتابیس رابطه ای باقابلیت اجرای کوئری های پیچیده و تولید جداول و ویو ها بوده در حالی که xml مبتنی بر خواندن از فایل متنی با ایندکس هست بنابراین خیلی کندتر از sqlite میباشد

negar442
دوشنبه 10 اسفند 1394, 11:39 صبح
برای من سرعت خیلی مهمه و حجم هم خیلی مهمه . تا اونجایی که من می دونم sqlite یک حجم محدود داره ....

hamid_hr
دوشنبه 10 اسفند 1394, 12:06 عصر
باید ببینین انتظارتون از دیتابیس چی هست
شبکه شدن مهم هست یا نه
امنیت دیتا بیس مهم هست یا نه
حجم اطلاعات چقدر هست
تعداد تیبل ها چقدر هست
و .....
بعد میشه تصمیم گرفت چع نوع دیتابیسی برای شما کارایی لازم را دارد.

negar442
دوشنبه 10 اسفند 1394, 13:23 عصر
شبکه شدن مهم نیست ؛ تعداد جدولشم فوقش 4 تا زیاد هم فیلد نداره . امنیت که قطعا مهمه .

hamid_hr
سه شنبه 11 اسفند 1394, 05:16 صبح
اگه امنیت داده ها مهم هست برو sqlit
میتونی روی فایل دیتابیس پسوورد بزاری کسی نتونه بازش کنه
با این تعداد تیبل خیلی راحت جواب میده
فقط یه مشکل داره که نسخه 32 و 64 بیتیش باه هم فرق داره

محمد آشتیانی
سه شنبه 11 اسفند 1394, 05:46 صبح
اگه امنیت داده ها مهم هست برو sqlit
میتونی روی فایل دیتابیس پسوورد بزاری کسی نتونه بازش کنه
با این تعداد تیبل خیلی راحت جواب میده
فقط یه مشکل داره که نسخه 32 و 64 بیتیش باه هم فرق داره

سلام
برای اسمبلی های 32 و 64 بیتی مشکلی نیست ، یک راه حل اینه که برنامه خودتونو در حالت x86 کامپایل کنید ، در اینصورت با اسمبلی x86 Sqlite می تونید کار کنید.
راه دوم اینکه هر دو اسمبلی رو کنار برنامه (داخل یک فولدر) داشته باشید و موقع اجرای برنامه ، 32 یا 64 بیتی بودن سیستم رو چک کنید و اسمبلی مناسب رو کنار فایل اجرایی کپی کنید.

negar442
سه شنبه 11 اسفند 1394, 06:15 صبح
تعداد جدولش کمه ولی رکوردهاش به مرور زمان زیاد میشه.

ببخشید که زیاد سوال می کنم ولی من شنیدم اگه دیتابیس از اکسس 2003 باشه دیگه روی سیستم مشتری نیاز به نصب نداره . من اکسس 2010 رو تست کردم نیاز به نصب داشت ولی 2003 رو تست نکردم . کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

golbafan
پنج شنبه 13 اسفند 1394, 05:18 صبح
اکسس؟ هرجور صلاح میدونید...

khokhan
پنج شنبه 13 اسفند 1394, 14:15 عصر
تعداد جدولش کمه ولی رکوردهاش به مرور زمان زیاد میشه.

ببخشید که زیاد سوال می کنم ولی من شنیدم اگه دیتابیس از اکسس 2003 باشه دیگه روی سیستم مشتری نیاز به نصب نداره . من اکسس 2010 رو تست کردم نیاز به نصب داشت ولی 2003 رو تست نکردم . کسی تجربه ای در این زمینه داره؟
توی سیستمی که office نصب نشده باشه oledb 12.0 provider وجود نخواهد داشت
پس بنابر این شما با هر ورژنی از اکسس که برنامه رو درست کرده باشین ، توی کلاینت با مشکل مواجه خواهد شدمگه اینکه موقع ساخت setup یک نسخه از oledb 12.0 provider (البته متناسب با ورژن اکسس که ازش استفاده نمودین)ضمیمه کنین تا به همراه نصب برنامه تون ، اون هم نصب بشه

niloofar_f
چهارشنبه 27 دی 1396, 19:16 عصر
توی سیستمی که office نصب نشده باشه oledb 12.0 provider وجود نخواهد داشت
پس بنابر این شما با هر ورژنی از اکسس که برنامه رو درست کرده باشین ، توی کلاینت با مشکل مواجه خواهد شد

مگه اینکه موقع ساخت setup یک نسخه از oledb 12.0 provider (البته متناسب با ورژن اکسس که ازش استفاده نمودین)ضمیمه کنین تا به همراه نصب برنامه تون ، اون هم نصب بشه

با سلام و تشکر از راهنمایی های سازنده دوستان
با توجه به این نکته درمورد oledb چه روشی به جای اون پیشنهاد میکنید؟ و آیا odbc هم این مشکل رو داره؟

danialafshari
پنج شنبه 28 دی 1396, 01:29 صبح
با سلام و تشکر از راهنمایی های سازنده دوستان
با توجه به این نکته درمورد oledb چه روشی به جای اون پیشنهاد میکنید؟ و آیا odbc هم این مشکل رو داره؟
با سلام
برای oledb کافیه در هنگام ساخت دیتابیس اکسس، ورژن را روی 2000-2003 قرار بدید که با mdb ذخیره میشه و نیازی به engine نداره
موفق باشید

niloofar_f
سه شنبه 03 بهمن 1396, 19:43 عصر
با سلام
برای oledb کافیه در هنگام ساخت دیتابیس اکسس، ورژن را روی 2000-2003 قرار بدید که با mdb ذخیره میشه و نیازی به engine نداره
موفق باشید

در بعضی سیستمها این روش هم جواب نمیده و خطای نیاز به نصب engine میده!!! آخه چرا اینطوری میشه؟؟!!!

samiasoft
سه شنبه 03 بهمن 1396, 20:29 عصر
در بعضی سیستمها این روش هم جواب نمیده و خطای نیاز به نصب engine میده!!! آخه چرا اینطوری میشه؟؟!!!

به راحتی جواب میده علاوه بر اون نکته ای که دوستمون عرض کردند شما بایستی برنامه رو بصورت 32 بیتی کامپایل کنید در تنظیمات دیباگ ویژوال