PDA

View Full Version : سوال: روش تشخیص نوح متن داخل textbox در asp.net C#

eslamzadeh
پنج شنبه 13 اسفند 1394, 07:03 صبح
سلام من یک textbox دارم حالا می خوام با یه شرطی چیزی برسی کنم ببینم داخل textbox کاراکتر هست یا عدد اگر عدد بود که return کنه اگر کاراکتر بود که کاری انجام نده ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

hamed1225
پنج شنبه 13 اسفند 1394, 12:51 عصر
سلام

برای اینکار می توانید از Regular Expression استفاده کنید. با این روش می توان الگوهای بسیار متنوعی را داخل جملات تشخیص داد. مثلا Regular Expression ای که تشخیص بدهد متن داخل تکست باکس txtAllNumber کلا از عدد تشکیل شده است: (این کد می تواند در رویداد OnClick یک دکمه باشد)

bool isOnlyNumer = System.Text.RegularExpressions.Regex.IsMatch(txtAl lNumber.Text, @"^\d+$")

در کد بالا اگر ورودی خالی باشد جواب false است اگر بخواهید خالی هم قبول کند به جای + از * داخل الگو استفاده کنید. d هم به معنای رقم از 0 تا 9 است.

eslamzadeh
پنج شنبه 13 اسفند 1394, 19:15 عصر
سلام

برای اینکار می توانید از Regular Expression استفاده کنید. با این روش می توان الگوهای بسیار متنوعی را داخل جملات تشخیص داد. مثلا Regular Expression ای که تشخیص بدهد متن داخل تکست باکس txtAllNumber کلا از عدد تشکیل شده است: (این کد می تواند در رویداد OnClick یک دکمه باشد)

bool isOnlyNumer = System.Text.RegularExpressions.Regex.IsMatch(txtAl lNumber.Text, @"^\d+$")

در کد بالا اگر ورودی خالی باشد جواب false است اگر بخواهید خالی هم قبول کند به جای + از * داخل الگو استفاده کنید. d هم به معنای رقم از 0 تا 9 است.

ببخشید در کد بالا اون txtal و lNumbert.text چی هستش؟ اگر متن داخل تکست باکس بجای عدد کاراکتر بود چه چیزی برمیگردونه؟

eslamzadeh
شنبه 15 اسفند 1394, 16:29 عصر
ببخشید در کد بالا اون txtal و lNumbert.text چی هستش؟ اگر متن داخل تکست باکس بجای عدد کاراکتر بود چه چیزی برمیگردونه؟
سلام از دوستان و اساتید کسی نیست کمکم بکنه؟؟؟؟

LostOfMind
شنبه 15 اسفند 1394, 16:34 عصر
احتمالا منظور txtAllnumber.text هست که آی دی تکست باکس مورد نظره