PDA

View Full Version : لطفا یک تمپلت انجین به من معرفی کنید

amir001
جمعه 14 اسفند 1394, 18:49 عصر
سلام

من دنبال یه تمپلت انجین(موتور قالب) میگردم که چند ویژگی زیر را داشته باشه

1- اول اینکه نمیخوام ASP.net MVC کار کنم، پس میخوام توی ASP.net معمولی باهاش کار کنم
2- تا حد امکان ساده باشه

3- ویژگی اصلی که من نظرم هست اینه که داینامیک بتونه متد های درون برنامه ام را اجرا کنه

مثلا من یک شیء از کلاس مورد نظرم را بهش بدم و توی تمپلتم بتونم به سادگی توابع و پراپرتی های درون اون شیء را صدا بزنم

(توضیح: خیلی از تمپلت انجین ها باید اول مقدار یک تابع را به یک رشته الحاق کنی و اون را به انجین بدی تا توی قالب برات جایگذاری کنه، مثلا میگیم: engine.add("name",user.getName()) a بعد توی تمپلت میام مینویسیم {name} )

اما من میخوام این قابلیت را داشته باشه که اگر من یه همچین چیزی را نوشتم: {foo.getName()} در همون لحظه بره و متد getName را از foo اجرا کنه و مقدارش را جایگذاری کنه

چرا دنبال این ویژگی هستم؟
الف- توی حالت اول اگر ما پنجاه مورد را بخواهیم پیش بینی کنیم برای استفاده توی قالب سایت، باید به ازای هر صفحه از سایت هر پنجاه مورد را بسازیم و پردازشش را انجام بدیم. حالا اگر یه کاربری توی قالبش فقط از ده مورد استفاده کرد باز هم ما پردازش برای پنجاه مورد داشتیم
ولی توی حالت دوم اگر کاربر از ده مورد استفاده کرد متدها تنها به ازای اون ده مورد اجرا میشه و پردازشی برای چهل مورد دیگه انجام نمیشه (چون فراخوانی نشدن)

ب- میتونیم کدهای پویا تری توی تمپلت داشته باشیم
مثلا یک متد مینویسیم برای گرفتن اخبار، حالا توی قالب اگر خواستیم ده خبر نشون بدیم مینویسیم getNews(10) یا مثلا {getNews param1="10"} و اگر خواستیم یکجای دیگه 20 خبر را بگیریم با 20 فراخوانیشم میکنیم.

اگر اشتباه میکنم که خوشحال میشم منو راهنمایی کنید

اگر هم چنین موتور قالبی سراغ دارید خوشحال میشم بهم معرفیش کنید و ازتون هم ممنونم.