PDA

View Full Version : واکشی اطلاعات با ajax (فوری)

khanlo.javid
دوشنبه 17 اسفند 1394, 07:48 صبح
با سلام دوستان بنده قصد پیاده سازی سیستم سبد خرید رو دارم ، میخواستم بدونم چطور میتونم با استفاده از ajax واکشی اطلاعات از دیتابیس رو در هر مثلا 5 ثانیه انجام بدم

sadegh1362
سه شنبه 18 اسفند 1394, 07:22 صبح
سلام باید از تابع settimeout در java script یا jquery استفاده کنید . لینکش (http://www.w3schools.com/jsref/met_win_settimeout.asp)

khanlo.javid
چهارشنبه 19 اسفند 1394, 12:14 عصر
دوستان با این کد حل کردم ، منتشر میکنم شاید به درد کس دیگه ای هم بخوره ، موفق باشید

<script type="text/javascript">// <=!=[=C=D=A=T=A=[
$(document).ready(function() {
$.ajaxSetup({ cache: false }); // This part addresses an IE bug. without it, IE will only load the first number and will never refresh
setInterval(function() {
$('#mi').load('load.php');
}, 1000); // the "3000" here refers to the time to refresh the div. it is in milliseconds.
});
// ]=]=>
</script>

abbas3zaar
جمعه 21 اسفند 1394, 07:41 صبح
دوستان با این کد حل کردم ، منتشر میکنم شاید به درد کس دیگه ای هم بخوره ، موفق باشید

<script type="text/javascript">// <=!=[=C=D=A=T=A=[
$(document).ready(function() {
$.ajaxSetup({ cache: false }); // This part addresses an IE bug. without it, IE will only load the first number and will never refresh
setInterval(function() {
$('#mi').load('load.php');
}, 1000); // the "3000" here refers to the time to refresh the div. it is in milliseconds.
});
// ]=]=>
</script>

کدهای فایل load.php هم میتونی بزاری؟ اونجایی که با این کدها ارتباط داره.

khanlo.javid
شنبه 22 اسفند 1394, 03:21 صبح
کدهای فایل load.php هم میتونی بزاری؟ اونجایی که با این کدها ارتباط داره.

دوست عزیز تو لود فایل کد خاصی قرار نمیگیره ، شما میتونید بسته به نیازتون واکشی اطلاعات از دیتابیس انجام بدید و چاپ انجام بدید ، و کد جی کوئری فقط هر 1 ثانیه کدهای load.php رو اجرا میکنه و اگه نتیجه جدیدی پیدا کنه دوباره نتیجه رو نمایش میده به همین سادگی .

abbas3zaar
شنبه 22 اسفند 1394, 12:21 عصر
دوست عزیز تو لود فایل کد خاصی قرار نمیگیره ، شما میتونید بسته به نیازتون واکشی اطلاعات از دیتابیس انجام بدید و چاپ انجام بدید ، و کد جی کوئری فقط هر 1 ثانیه کدهای load.php رو اجرا میکنه و اگه نتیجه جدیدی پیدا کنه دوباره نتیجه رو نمایش میده به همین سادگی .

$('#mi') ایدی div هست؟

khanlo.javid
شنبه 22 اسفند 1394, 13:34 عصر
$('#mi') ایدی div هست؟

بله تو هر div که خواستید دیتاهاتون نمایش داده بشن رو آیدی و یا کلاس تعریف کنید بعد همونو معرفی کنید.

abbas3zaar
یک شنبه 23 اسفند 1394, 12:12 عصر
بله تو هر div که خواستید دیتاهاتون نمایش داده بشن رو آیدی و یا کلاس تعریف کنید بعد همونو معرفی کنید.
ممنون درست شد
ولی یه مشکلی هست وقتی سایت رو باز میکنم اول هیچ مطلبی ندارم بعد از چند ثانیه میان! چیکار کنم اول اون پست ها باشن؟

khanlo.javid
یک شنبه 23 اسفند 1394, 12:57 عصر
ممنون درست شد
ولی یه مشکلی هست وقتی سایت رو باز میکنم اول هیچ مطلبی ندارم بعد از چند ثانیه میان! چیکار کنم اول اون پست ها باشن؟

زمانش قابل تغییر هست دوست عزیز ولی میشه تو لود سایتت مطالبت رو واکشی کنی بعد قسمتی که تغییر میکنه رو بزاری برای واکشی مجدد یعنی یه قسمت ثابت دارید و بعدش پست های جدیدتر را واکشی کنید.