PDA

View Full Version : گفتگو: مشکلات سایت های پونیشا و پارس کدرز

siamak_rp
دوشنبه 17 اسفند 1394, 23:01 عصر
سلام

می خواستم یه مقایسه کلی بین سایت های پونیشا و پارس کدرز انجام بدین، کدوم یکی واسه کار کردن بهتره؟

مشکلاتشون چیه این دو تا سایت؟

Unique
سه شنبه 18 اسفند 1394, 17:46 عصر
کار کردن توی این سایت ها به نظر من معذت میخوام ، معذرت میخوام و باز هنم معذرت میخوام اما بیگاریه ! برنامه نویسی که برای خودش ارزش قائل باشه طرف این سایت ها نمیره.

siamak_rp
یک شنبه 23 اسفند 1394, 20:30 عصر
برنامه نویسی که برای خودش ارزش قائل باشه طرف این سایت ها نمیره.
دلیلتونو میشه بگین لطفا؟

مشکلات این سایتا چیه؟

mohamadali1374
دوشنبه 24 اسفند 1394, 02:55 صبح
من فکر میکنم برای افرادی که توی محلی که زندگی میکنن اگر کار فراهم باشه(به صورت حضوری) که خوب خیلی بهتره و سود بیشتری داره ولی برای بعضی ها که این امکان وجود نداره کار بصورت غیر حضوری میتونه خوب باشه علاوه بر اینکه به نظر من دوران کار حضوری گذشته و ما برنامه نویس ها که خودمون طرفدار مجازی کردن مشاغل هستیم فکر میکنم خودمون هم باید به سمت شغل های مجازی بریم درسته که این سایت ها کارمزد میگیرن و پول های زیادی توی اون ها رد و بدل نمیشه و بلاخره امکان توجیه بهتر مشتری (مثل مواقع حضوری)وجود نداره ولی به نظر من میتونن این سایت ها مشابه سایت های خارجی شون برای بعضی ها مفید باشن البته قبول دارم که بعضی از دوستان برای جذب مشتری؛ میان و با قیمت پایین پروژه انجام میدن و سطح انتظار مشتری رو بالا میبرن.

us1234
دوشنبه 24 اسفند 1394, 05:57 صبح
به نظر من ایده فری لنسری ، ایده خیلی خوبی بوده که به شکل خوبی هم تحقق پیدا کرد ( منظور من سایت خاصی نیست ولی بیشترین سمت صحبتم به سایت های درست درمون مثل freelancer.com است ، نه کپی های ایرانی ... )

فری لنسر برای برنامه نویسان تازه کار که رزومه خوبی ندارند ، یا نمیتواند به سادگی اعتماد مشتری را جذب کند بهترین مکان برای انجام کار است به دلیل حق داوری ، تضمین واریز وجه ، تضمین تحویل کار برای هر 2 طرف کار محیط امنی درست میشود .

ولی متاسفانه داخل ایران سایت های فری لنسر که نام بردید بدون هیچ آزمون ، تعیین سطح و ... به هر شخصی که یک ثبت نام ساده را انجام دهد ، لقب کار فرما میدهد و خروجی خراب شدن قیمت ها خواهد شد .

مشکل بعدی که داخل این سایت ها پیش میاید ، پشتیبانی بلند مدت است .
مثلا من درخواست ساخت یک نرم افزار میدهم و یک برنامه نویس این کار را برای من انجام میدهد در موقع تحویل همه چیز درست است و مشکلی نیست ، بنابراین وجه مجری را آزاد میکنم ولی یک هفته بعد همه چیز خراب میشود و نرم افزار از کار می افتد ، دقیقا چطور میخواهم برنامه نویس قبلی را مجاب به رفع مشکلات کنم ؟

pbm_soy
دوشنبه 24 اسفند 1394, 08:37 صبح
مشکل اساسی نبود هیچ نوع قانونی برای مشخص کردن نرخ کارهاست! حتی همین مشکل تو بازار واقعی برنامه نویسان هم وجود دارد!
هرکسی هرجور قیمتی دوست داشته باشند قیمت میدهند!
خیلی وقتها از پروژه و موضوع آن سردرنمیارن و یک قیمت الکی میدهند و از طرف دیگه مشتری با قیمتهای دیگه مقایسه میکند به این ترتیب به نتیجه رسیدن کمی سخت است!

Unique
پنج شنبه 27 اسفند 1394, 19:59 عصر
دلیلتونو میشه بگین لطفا؟
مشکلات این سایتا چیه؟

دوستان اشاره کردن اما مهمترین دلیلش موضوع نرخ پروژه ها هست. متاسفانه آدم ها کم تجربه و اصولا بازار خراب کن قیمت پروژه ها را خیلی پایین اعلام میکنن و مشتری توهم برش میداره. من مورد حضوری داشتم کاری که ۱۵ میلیون ارزش داشته را میگه توی پونیشا ۱ میلیون قیمت گرفته. خوب اگه این بیگاری نیست چیه‌؟ با این قیمت ها و این برنامه نویس ها مشتری ها سر خورده میشن و اعتماد از بین میره. این سایت ها به جای خدمت دارن خیانت میکنن.