PDA

View Full Version : سوال: چرا امنیت برنامه های زبان C#‎ کم هست؟

JustCompiler
پنج شنبه 20 اسفند 1394, 04:36 صبح
سلام
چرا امنیت برنامه های زبان C#‎‎ کم هست؟
چرا برنامه هایی که با C#‎‎ نوشته شدن راحت decodeمیشن و کد هاش هک میشه!!!!!!!!!!
ایا برنامه های جاوا هم امکانش هست؟
ایا برنامه های پایثون؟
آیا برنامه های سی ؟

اگه اینطوره چ زبانی امن هست؟
برای ساخت نرم افزار های تحت ویندوز
باید چکار کرد؟

reza_ali202000
پنج شنبه 20 اسفند 1394, 05:51 صبح
سلام دوست عزیز.
حالا به این راحتی ها هم که میگید نیست.
نوشتن برنامه سی شارپ اینجوری نیست که یه کد بنویسی یه فایل اجرایی بگیری و تمام. بسته به کسی که کد مینویسه داره. حتی میتونید جوری کد بنویسید که هیج دیکامپایلی نتونه بازش کنه.
جاوا که اپن سورس هست و اگه بخوایم از دید شما نگا کنیم اصلا امنیت نداره. حتی لینوکس اپن سورس هست و نیازی به دیکد کردن هم نداره، ولی آیا میشه گفت جون اپن سورس هست پس امنیتش پایین هست؟
امنیت با مقوله اپن سورس و دیکد شدن جدا هست و شما این دو مسئله رو اشتباها یکی در نظر گرفتید.

JustCompiler
پنج شنبه 20 اسفند 1394, 07:09 صبح
سلام
بنده خودم ب شخصه تست کردم.
یکسری برنامه c# نوشتم و با یک برنامه که وارد کد های c# میشه تست زدم
و تمام کد ها رو دیدم
حتی امکان تغییر دادن برنامه هم وجود داشت.

نهایتا با یکسری برنامه های امنیتی میشد که مقدار ها و اسم پارامتر ها رو به چیز های عجیبب غریب تبدیل کرد.
مثلا اگه کدی توی برنامه سی شارپ نوشته شده:

if(username.text == "admin")

مقدار admin رو تبدیل میکرد به چیز های عجیب غریب.

ولی با این حال بازم امکان نفوذ به کد هاش وجود داشت.

خب الان بهترین زبان برای ساخت نرم افزار تحت ویندوز چی هست؟
هم از لحاظ سفارش سازی استایل و هم از لحاظ قدرت و هم از لحاظ امنیت.
منظورم از سفارش سازی یک چیزی مثل wpf هست.

با تشکر
منتظر پاسخ شما عزیزان
خواهم بود.

JustCompiler
پنج شنبه 20 اسفند 1394, 07:13 صبح
حتی میتونید جوری کد بنویسید که هیج دیکامپایلی نتونه بازش کنه.

یعنی چطوری ، یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 20 اسفند 1394, 08:52 صبح
سلام
چرا امنیت برنامه های زبان C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ کم هست؟
چرا برنامه هایی که با C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ نوشته شدن راحت decodeمیشن و کد هاش هک میشه!!!!!!!!!!

در کل با زبان هایی که در سطوح بالا کد نویسی می شود این مشکلات موجود است چرا که راحتر میشه به سورس آن ها دست پیدا کرد.
یادمه بدترین ضد حالی که خوردم پروژه ی عظیمی بود که با سی شارپ نوشته بودم و همینکه یکی از دوستان کدهای نوشته شدم رو به خودم ایمیل کرد ۱ هفته حس برنامه نویسیم رو از دست دادم!

سلام
ایا برنامه های پایثون؟
آیا برنامه های سی ؟

همه زبان ها تحت هر شرایطی قابل نفوز هستند ولی به مراتب مثل سی شارپ به راحتی و مثل آب خوردن نمیشه بهشون نفوز کرد.

سلام
باید چکار کرد؟

دقیقا این سیاستی هستش که خود مایکروسافت هم میدونه چه مشکلاتی دوره برش هست بنا براین من به شما قول میدهم که هیچ یک از نرم افزار های اصلی ویندوز تحت زبان سی شارپ نوشته نشده اند.
کاری که میشه انجام داد اینه که باید به صورت کاملا رمزنگاری شده و خیلی پیچیده کد نویسی کنید که حتی وقتی کدهارو میخونن زیاد متوجه فرایند کاری نشن که برای افراد حرفه ای زیاد کارساز نیست.
به هر حال یکی از بزرگترین مشکلات زبان های سطح بالا این هست که به راحتی میشه به سورس کد ها دسترسی پیدا کرد.

خب الان بهترین زبان برای ساخت نرم افزار تحت ویندوز چی هست؟
هم از لحاظ سفارش سازی استایل و هم از لحاظ قدرت و هم از لحاظ امنیت.
منظورم از سفارش سازی یک چیزی مثل wpf هست.

با تشکر
منتظر پاسخ شما عزیزان
خواهم بود.

همین سی شارپ خوبه و شما میتونی بهترین برنامه های تحت ویندوز رو بدون دنگو فنگ بنویسی ولی اگه میخوای هم از لحاظ طراحی مدرن و هم از لحاظ امنیت و خیلی موارد دیگه تضمینی کار کنی و خیالت راحت بشه بهترین انتخاب ++C هست که دنیای پیچیده ای نسبت به سی شارپ داره و شاید نتونید از پس همه کارها بر بیایید چون سی++ زبانیه که شمارو به چالش خواهد کشید اما در نهایت سختی ارزشش رو داره :چشمک:

نمونه های زیادی رو میشه مثال زد مثلا از همین نرم افزار های رسمی مایکروسافت که برای ویندوز منتشر شده اند مثل Office و یا برنامه های دیگه ای مثل 3DMax, Autocad ، Photoshop و هر برنامه خفنی که فکر میکنید همش با سی++ نوشته شده اند، حتی همین تلگرام، اسکایپ، گوگل کروم، فایرفاکس و و و .... به طور خلاصه بخوام مثال بزنم هر برنامه موفقی که میبینید مطمئن باشید پشتش سی++ هست.

Reza-HNA
پنج شنبه 20 اسفند 1394, 12:47 عصر
با اجازه اساتید.
به دلیل نحوه کامپایل ، میشه فایل رو دیکامپایل کرد ، حالا میخواد C#‎‎‎‎‎ باشه یا vb.net چون هر دو در بستر .net framework اجرا میشن , یک سرچ در مورد (JIT Compiler (Just in Time بزنی توضیحات بیشتری در مورد نحوه کامپایل برنامه های تحت نت پیدا میکنی .
ولی شما اگر دنبال این هستی که برنامت کرک نشه همچین چیزی غیر ممکنه ، اکثر برنامه های داخل بازار رو که چک کردم خیلی راحت کرک میشن ، ولی خب اکثر کرکر های ایرانی باشرف هستن و سراغ تارگت ایرانی نمیرن اگر هم برن برای تمرین و بررسی و یادگیریه (البته استثنا هم داریم ) .
به بنظر شخصی هم امنیت ++C بهتر از بقیه زبان هاست ، دلفی هم بدک نیست فقط فرم هاش رو میشه دیکامپایل کرد که باز این خودش یه عیبه. کرک کردن برنامه اصلش خیلی سادست : پیدا کردن شرط چک کردن (حالا شرط چک سریال برنامه میخواد باشه یا رمز عبور یا ... ) و معکوس کردنش ، حالا راه های زیادی هست که رسیدن به شرط رو سخت میکنیم تا طرف بیخیال بشه.
شما هم بنظر من با یک Obfuscator خوب میتونی امنیت برنامت رو بالا ببری و نیازی به تغییر زبان برنامه نویسیت نیست ، قبلش هم گفتم اکثرا سراغ تارگت ایرانی نمیرن خیال راحت!
موفق باشی...

JustCompiler
جمعه 21 اسفند 1394, 06:04 صبح
بهترین انتخاب ++C هست که دنیای پیچیده ای دارد.

سلام استاد.
اول ممنون بابت مطلبتون مطالب خوبی داشت (http://barnamenevis.org/showthread.php?501356-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-C-%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%8 0%8E%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%80%8E-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B2%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF&highlight=%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA+%D9%86%D8%B1%D9 %85+%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1+%D8%A8%D8%A7+cp p)

خب اگه قرار باشه با سی پلاس پلاس کار کنیم چند تا سوال پیش میاد

1-اینطور که فکر میکنم باید تمام چیز ها رو از 0 بنویسی. مثلا فرض کنیم میخواهیم یک textbox سفارشی داشته باشیم که گوشه هاش radius بگیره و گرد باشه. و یک border هم داشته باشه .
2-چگونه یک پروژه ویندوزی با سی پلاس بسازیم ؟ آیا باید یک پروژه Win32Project ساخت ؟ که نمونه دیفالت ساخته شده به شکل زیر هست.
این پروژه کلی کد داره ولی با این حال فقط یک برنامه خیلی خیلی ساده هست که تو سی شارپ شاید 1 دقیقه هم ساختنش کار نبره!!!
139552
3-آیا برنامه ای که با سی پلاس بنویسیم cros platform هست؟ یعنی روی تمام سیستم عامل ها قابل اجرا هست؟ و اگه هست چطوری میشه برای تمام سیستم عامل ها خروجی گرفت؟
آیا باید برنامه را از اول برای سیستم عاملی دیگه نوشت؟ یا فقط نحوه کامپایل کردن فرق میکنه؟
4-نحوه سفارش سازی در سی پلاس چطوریه؟
چطوری قالب برنامه رو سفارشی کنیم (مثل تلگرام)؟
5-ریسپانسیو چطوریه؟(برنامه ی تلگرام و دیگر برنامه ها در اندازه های مختلف ظاهر مختلفی رو دارن. از اونجا که من فکر میکنم باید یک function بنویسیم هر وقت سایز برنامه تغییر کرد طول و عرض رو بگیره و بعد بگیم اگر از این اندازه بیشتر بود فرم از ..... لود بشه و اگر از اینقدر کوچیک تر بود از ... لود بشه.)

6-افکت و انیمیشن چطوریه>؟
7-اسکرول سفارشی چطوریه(مثل ورد و دیگر محصولات افیس البته ورژن های بالاش)
8-نرم افزار هایی مثل تلگرام و ورد و ... چ نوع برنامه های از سی پلاس هستن؟
منظورم اینا هست:

Win32 Console Application
MFC Application
Win32 Project
Empty Project
ATL Project
MFC DLL
Windows Forms Applicatio
CLR Console Application
CLR Empty Project
Class Library
Custom Wizard
Makefile Project
MFC ActivX Control
Test Project
Windows Forms Control Library

9-گرافیک و gui در سی پلاس چطوریه؟
الان چطوری یک گرافیک ایجادکنم
؟؟؟
واقعا تصمیم دارم سی پلاس کار بکنم. ولی اینطور که میدونم خیلی دشوار هست.

و منبعی خوب برای ساخت برنامه با سی پلاس خوب پیدا نمیکنم.
از اونجایی که تخصصم تحت وب هست با یکسری دستورات if-else-while-for و ... در سی پلاس اشنایی دارم.

و اولین برنامه ای که با سی پلاس هم نوشتم این هست:
139553
براش یکسری function نوشتم تا تعداد کلمات و تعداد حروف رو بگیره و حروف رو کوچیک و بزرگ بکنه.

لطفا برای یادگیری راهنمایی کنید و منبع بگید

میخوام کم کم برنامه های دارای gui بیشتری بسازم.
فکر کنم از ماشین حساب شروع کنم بهتر باشه.
139554
الان ببینید این دگمه هاش استایل سفارشی داره.
و اینکه چطوری دگمه رو تو یک محیط قرار داده؟
منظورم اینه محیط طراحی مثل C#‎‎‎‎‎‎‎ و ... نداره؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید...........

با تشکر فراوان.:لبخند:

M.Hashemi2007
جمعه 21 اسفند 1394, 07:35 صبح
با سلام
با اطلاعات کمی که دارم میتونم بگم :
دلیل کرک شدن زبان های .net این است که native نیستند یعنی به binary کامپایل نمی شوند بلکه به زبان میانی ماکروسافت کامپایل می شوند که به سکوی .net برای اجرا نیاز دارند (یعنی به مفسر .net نیاز دارند)
* این جمله ای که گفتم به این معنی نیست که زبان های native کرک نمی شوند پس لطفا اشتباه نکنید
---
حالا راه حل :
از protector های مخصوص .net استفاده کنید مانند :
ezirize net obfuscator

http://www.eziriz.com/net_obfuscator.htm

نحوه عملکرد :
http://www.eziriz.com/images/protection2.png
http://www.eziriz.com/images/protection_system.gif
یا سایر نرم افزار های مشابه که لیست خیلی هاشون در زیر امده :

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_obfuscators_for_.NET

البته نمیگم که غیر قابل کرک میشه چون هیچ کجا امنیت ۱۰۰ درصد وجود ندارد اما کار کرکر ها رو خیلی سخت میکنه در نتیجه فقط کرکر های حرفه ای اون هم در مدت زمان زیاد امکان کرک دارند که تا آن زمان برنامه میتونه سود خودش را کرده باشه.
از طرف دیگر برنامه باید به روشی نوشته شود که حتما نیاز به پشتیبانی داشته باشد یعنی مثلا اگر یک نفر برنامه حسابداری را کرک و استفاده کند ممکن است به مشکل در محاسبات بخورد یا این که گزارش خاصی بخواهد که فقط پشتیبانی اون نرم افزار میتونه پاسخگو باشه در نتیجه کرک نرم افزار به دردشون نمیخوره. (قیمت نرم افزار هم تاثیر خودشو دارد، یعنی اگر قیمت مناسب داشته باشد کاربران به سمت کرکش نمی روند)
با تشکر

JustCompiler
جمعه 21 اسفند 1394, 07:40 صبح
سلام
ممنون بابت راه حل رفع امنیت برنامه های .نت.

خب اینجا یک سوال پیش میاد.
الان سی شارپ بهتره یا سی پلاس پلاس؟
اگه اینطوره چرا برنامه های حرفه ای هیچ کدوم با سی شارپ نیستن؟؟؟؟

M.Hashemi2007
جمعه 21 اسفند 1394, 08:01 صبح
با سلام
من نمیتونم بگم کدوم بهتره.
هر زبان برای اهداف خاصی و با قابلیت های خاصی تولید می شود.
زبان های .net زبان های سطح بالا برای اهداف وسیع و با مفسر .net و بر روی سکوی .net قابل اجرا هستند. (یعنی برای نرم افزار های سیستمی یا نرم افزار های که نباید پیش نیاز داشته باشند مناسب نیستند مثلا ضد ویروس مانند خود ویروس نباید به هیچ چیز وابسته باشد)
از طرفی سلیقه و ایده و حتی تعصب برنامه نویس در این زمینه برای انتخاب زبان دخالت دارد.
برنامه های بزرگی که شما از ان ها یاد می کنید مثل خود سیستم عامل یا مثلا sql server و یا ... در خیلی جاها نمی توانستند از زبان های .net استفاده کنند پس به سمت زبان های native مانند c و c++ و ... رفتند، اما اگر دقت کنید حتی در این نرم افزار ها نیز باز زبان های .net خودی نشان داده اند مثلا در sql server یک management داریم که با زبان های .net نوشته شده است.
---
توصیه من :
اگر حتما می خواهید از زبان های ماکروسافت یکی را انخاب کنید c# یا vb.net چون هم در windows application و هم در wpf و هم در asp.net میتونید ازش استفاده بکنید و طیف گسترده ای از نیاز ها را پوشش می دهند.
با تشکر

JustCompiler
جمعه 21 اسفند 1394, 08:42 صبح
سلام
آیا در wpf می توان اسکرول سفارشی ایجاد کرد؟
و اینکه زبان های nativ مثل سی پلاس برای چجور پروژه های مناسب تر هستند؟

خب برنامه ای مثل تلگرام رو میشه با C#‎ wpf هم طراحی کرد.
پس چرا امدن با سی پلاس طراحی کردن؟؟؟؟؟ و کلی کارشون رو سخت کردن. مگه مریض هستن که سادگی رو ول کنن.

کامبیز اسدزاده
جمعه 21 اسفند 1394, 12:26 عصر
بر اساس قوانین تالار بهتره هر بحثی در تاپیک خودش انجام بشه که قبلا در مورد این سوالایی که شما پرسیدین پاسخ های بسیار روشنی داده ایم ولی خیلی خلاصه یه اشاره ای میکنم.

سلام استاد.
اول ممنون بابت مطلبتون مطالب خوبی داشت (http://barnamenevis.org/showthread.php?501356-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-C-%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%8 0%8E%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%80%8E%E2%80%8E-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B2%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF&highlight=%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA+%D9%86%D8%B1%D9 %85+%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1+%D8%A8%D8%A7+cp p)

خب اگه قرار باشه با سی پلاس پلاس کار کنیم چند تا سوال پیش میاد

1-اینطور که فکر میکنم باید تمام چیز ها رو از 0 بنویسی. مثلا فرض کنیم میخواهیم یک textbox سفارشی داشته باشیم که گوشه هاش radius بگیره و گرد باشه. و یک border هم داشته باشه .

چه کسی چنین حرفی رو زده ؟! کدوم منبع رسمی همچین اشاره ای کرده ؟
همه اینها خیلی بهتر از قابلیت هایی که VS در اختیار شما میزاره پیاده سازی میشه برای مثال من به جرئت میتونم بگم در سی++ شما حتی قادر هستین فناوری HTML5,CSS3 و حتی JavaScript رو ترکیب کنید!!! اونوقت مشکل شما border و radius هست!!؟ کافیه مستندات رسمیه زبان رو مطالعه کنید تا متوجه بشید بهترین کتابخانه ها برای طراحی سریع برنامه موجود هستند.

2-چگونه یک پروژه ویندوزی با سی پلاس بسازیم ؟ آیا باید یک پروژه Win32Project ساخت ؟ که نمونه دیفالت ساخته شده به شکل زیر هست.
این پروژه کلی کد داره ولی با این حال فقط یک برنامه خیلی خیلی ساده هست که تو سی شارپ شاید 1 دقیقه هم ساختنش کار نبره!!!
139552

شما باید بیخیال Visual Studio باشید چون برنامه های ویندوزی ساخته شده در این IDE چیزی نیست که سی++ در اختیار شما قرار میده و تنها در محیط Win32 و ATL شما از API های ویندوز استفاده میکنید که بسیار پیچیده و در عین حال پیش پا افتادست مگر اینکه از VS2015 جهت ساخت برنامه های Metro یا Modern استفاده کنید که بازهم تعریف چندانی نداره.

و از لحاظ کدها اصلا این ها مطرح نیستند چون در کتابخانه های اصلیه ++C اصلا کد زیادی برای تولید رابط کاربری نیاز نیست.

3-آیا برنامه ای که با سی پلاس بنویسیم cros platform هست؟ یعنی روی تمام سیستم عامل ها قابل اجرا هست؟ و اگه هست چطوری میشه برای تمام سیستم عامل ها خروجی گرفت؟
آیا باید برنامه را از اول برای سیستم عاملی دیگه نوشت؟ یا فقط نحوه کامپایل کردن فرق میکنه؟

در صورتی که بیخیال ٰVisual Studio‌باشید بله میتونید چند سکویی تولید کنید و باید برید سراغ کتابخانه های Cross Platform
در صورتی که به صورت استاندارد برنامه نویسی کنید لزومی به کد نویسی اضافه ندارید.

4-نحوه سفارش سازی در سی پلاس چطوریه؟
چطوری قالب برنامه رو سفارشی کنیم (مثل تلگرام)؟

خیلی راحت مثل آب خوردن!
استفاده از فناوری های HTML, Js, CSS که ترکیب کامل اونها توسط فناوری QML پیاده سازی میشه.
نحوه سفارشی سازی مثل تلگرام هم بستگی به خلاقیت خودتون داره که چطور استعداد طراحی داشته باشید.

5-ریسپانسیو چطوریه؟(برنامه ی تلگرام و دیگر برنامه ها در اندازه های مختلف ظاهر مختلفی رو دارن. از اونجا که من فکر میکنم باید یک function بنویسیم هر وقت سایز برنامه تغییر کرد طول و عرض رو بگیره و بعد بگیم اگر از این اندازه بیشتر بود فرم از ..... لود بشه و اگر از اینقدر کوچیک تر بود از ... لود بشه.)

اینم در فناوری Qt Quick قابل اجرا هست و میتونید ریز به ریز رو پیاده سازی کنید.

6-افکت و انیمیشن چطوریه>؟

با استفاده از JavaScript و ترکیب اون با QML

7-اسکرول سفارشی چطوریه(مثل ورد و دیگر محصولات افیس البته ورژن های بالاش)

8-نرم افزار هایی مثل تلگرام و ورد و ... چ نوع برنامه های از سی پلاس هستن؟
منظورم اینا هست:

Win32 Console Application
MFC Application
Win32 Project
Empty Project
ATL Project
MFC DLL
Windows Forms Applicatio
CLR Console Application
CLR Empty Project
Class Library
Custom Wizard
Makefile Project
MFC ActivX Control
Test Project
Windows Forms Control Library

هیچکدام از این چیزایی که لیست کردین ربطی به تلگرام و اینجور برنامه ها نداره برنامه های مدرن توسط کتابخانه های مدرن نوشته می شوند مثل Qt

9-گرافیک و gui در سی پلاس چطوریه؟
الان چطوری یک گرافیک ایجادکنم
؟؟؟
واقعا تصمیم دارم سی پلاس کار بکنم. ولی اینطور که میدونم خیلی دشوار هست.

و منبعی خوب برای ساخت برنامه با سی پلاس خوب پیدا نمیکنم.
از اونجایی که تخصصم تحت وب هست با یکسری دستورات if-else-while-for و ... در سی پلاس اشنایی دارم.

و اولین برنامه ای که با سی پلاس هم نوشتم این هست:
139553
براش یکسری function نوشتم تا تعداد کلمات و تعداد حروف رو بگیره و حروف رو کوچیک و بزرگ بکنه.

لطفا برای یادگیری راهنمایی کنید و منبع بگید

میخوام کم کم برنامه های دارای gui بیشتری بسازم.
فکر کنم از ماشین حساب شروع کنم بهتر باشه.
139554
الان ببینید این دگمه هاش استایل سفارشی داره.
و اینکه چطوری دگمه رو تو یک محیط قرار داده؟
منظور:لبخند:م اینه محیط طراحی مثل C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ... نداره؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید...........

با تشکر فراوان.

شما زیاد سوال میپرسی ولی در دسته اشخاصی هستی که هیچ تلاشی برای تحقیق نمیکنه ! حتی تالار های سی++ رو امروز دیدم اسپم کردی در حد تیم ملی !!! تکلیفت با خودت مشخص نیست عزیز!
در تالار های سی ++ همه اینها ریز به ریز توضیح داده شده و حتی لینکی کخ مطالعه کردی همه این جواب ها موجود بود!
فقط جهت اطلاع این لینک هارو هم ببینید :

http://barnamenevis.org/showthread.php?504614-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-QML-%D8%AF%D8%B1-C

کامبیز اسدزاده
جمعه 21 اسفند 1394, 12:28 عصر
سلام
آیا در wpf می توان اسکرول سفارشی ایجاد کرد؟

بله می شود، WPF یکی از بهترین فناوری هایی هست که در دات نت قابل استفاده است.

سلام
پس چرا امدن با سی پلاس طراحی کردن؟؟؟؟؟ و کلی کارشون رو سخت کردن. مگه مریض هستن که سادگی رو ول کنن.

مریض نیستن، شما فکر میکنی سخته ولی اگه دانش کافی در این زمینه در اختیار هرکسی باشه میتونه به راحتی کار کنه.
درضمن خارجی ها مثل ما ایرانی ها راحت طلب نیستن بهترین هارو با بهترین ها خلق میکنن حتی اگه سخت باشه.

JustCompiler
جمعه 21 اسفند 1394, 14:10 عصر
هیچ تلاشی برای تحقیق نمیکنه !
سلام استاد
بنده در سایت gui cpp و cui c++ سرچ کردم
ولی این مطلب پیدا نشد چون اسم عنوانش رابط کاربری در cpp هست(چون توی مطلب تگ های خوبی استفاده نشده)
بازم تشکر فراوان.

JustCompiler
جمعه 21 اسفند 1394, 14:18 عصر

سلام استاد
تخصص اصلی بنده تحت وب هست
و با جاوا اسکریپت و جکوئری و آژاکس و ... مسلط هستم
139559
اینو امروز با wpf طراحی کردم.

خیلی برام جالب شد که با استفاده از qml میشه نرم افزار های حرفه ای ساخت.
اینطور که معلوم سی پلاس پلاس خودش دنیای بزرگتر از wpf هست.

با تشکر.

کامبیز اسدزاده
جمعه 21 اسفند 1394, 15:07 عصر
سلام استاد
تخصص اصلی بنده تحت وب هست
و با جاوا اسکریپت و جکوئری و آژاکس و ... مسلط هستم
139559
اینو امروز با wpf طراحی کردم.

خیلی برام جالب شد که با استفاده از qml میشه نرم افزار های حرفه ای ساخت.
اینطور که معلوم سی پلاس پلاس خودش دنیای بزرگتر از wpf هست.

با تشکر.

WPF یه فناوری جهت توسعه رابط کاربری هست و قابل مقایسه با زبان های Back-end نیست، ما در کل دو نوع زبان داریم زبان های back-end و زبان های front-end اینارو باهم نباید مقایسه کنید.
QML هم یک زبان طراحی رابط کاربری بر پایه JavaScript در لایه ی front-end هست که دقیقا کاری رو میکنه که در وب شما برای مثلا PHP انجام میدین.
برای مثال زبان های front-end در وب JS,CSS,HTML هستند که قالب رو طراحی میکنید و با PHP کدهای اصلی رو مینویسد این QML هم دقیقا این کار رو برای ++C انجام میده.
دقیقا WPF همینطور برای #C هست البته از اون بهترش Modern یا همون Metro UI هست.

سوال مرتبط با سی++ رو هم در تالار های خودش بپرسید.
موفق باشید.

alireza4474
شنبه 22 اسفند 1394, 06:05 صبح
به نظر من اگه شما خیلی بابت امنیت میترسی میتونی به جای تحت ویندوز تحت وب بنویسی که الان دنیا داره به این سمت میره

zayens
شنبه 22 اسفند 1394, 07:07 صبح
سلام
چرا امنیت برنامه های زبان C#‎‎‎ کم هست؟
چرا برنامه هایی که با C#‎‎‎ نوشته شدن راحت decodeمیشن و کد هاش هک میشه!!!!!!!!!!
ایا برنامه های پایثون؟
آیا برنامه های سی ؟

باید چکار کرد؟
دوستان هر کدوم جوابهایی دادن. یکی گفته دیکد کردن راحته و یکی گفته سخته و ....
اما من میخوام خیالتو بابت امنیت کدها راحت کنم!
جواب اینجاست:
اگر کدهای برنامت لو بره و مثل یکی از دوستان که گفته بود دوستش همه کدهای یه پروژه ی عظیمش رو براش ایمیل کرده بود باید بهتون بگم که این موضوع اصلا مهم نیست!!
بله .....اصلا مهم نیست کدها لو بره:لبخند:ببینید من الان فرضا کدهای برنامه تلگرام را کامل میزارم اینجا یا کدهای یه برنامه دیگه رو .... خب این به چه دردی میخوره؟
یا فرض کنید شما با چند نفر یه پروژه بزرگ تیمی انجام دادین و حالا یه نفر کدهاشو کامل از روی برنالمه نوشته شده باز میکنه!
خب به چه درد میخوره؟
بگم؟
به هیچ درد

برای بیان دلیل این پاسخ باید به شما بگم که تولید یک نرم افزار که صرفا کد نویسی نیست و موضوعات مهمتر از کد نویسی برای موفقیت یک نرم افزار وجود داره.
مهترین موضوعش بحث پشتیبانی نرم افزاره همینطور آشنایی با فرایند کلی نرم افزار چیزیه که نمیشه از توی کدها پیدا کرد.
برای مثال؛
اگر کسی فرایند تولید محصول یک کارخونه رو بلد نباشه ولی به کدهای نرم افزار اون کارخونه دسترسی پیدا کنه نمیتونه اون نرم افزار رو تغییر بده و به کارخونه ی دیگه ای بفروشه!
الان دلیلشو میگم:
شرکت ما یکی از پروژه هاش مربوط به خط تولید و انبار شرکت یخچال فریزر هیمالیاست. ما قبل از کدنویسی اون پروژه زمان زیادی برای مستندات و امکان سنجی و فرایند داخلی خود کارخونه انجام دادیم و بعد از تحلیل و طراحی و ایجاد دیتابیس شروع کردیم به کد نویسی. مطلب مهمتر اینه که پشت این کدها شرکتی وجود داره (شرکت ما) که در صورت بروز مشکل و یا درخواست جدید بدلیل اینکه خودش توی تحلیل پروژه ها بوده و چم و خم کار دستشه راحت میتونه نرم افزار را ساپورت کنه و تغییرات رو اعمال کنه. البته در حد یک عرف برنامه نویسی در حد معقول امنیت را رعایت میکنیم اما:

تنها چیزی که برامون مهم نیست امنیت کدهامونه

چون همین الان هم کدهامون لو بره میدونیم کسی نمیتونه برای جای دیگه ازین کدها استفاده کنه و حتی همون کارخونه هم چون پشتیبانی اون نرم افزارش با ماست و از اول با ما بوده ده نفر دیگه هم بیان بگن ما عین اون برنامه را داریم و ارزون تر میدیم قبول نمیکنه چون میدونه اونا فرایند تولید محصول در کارخونه و نحوه تحلیل نرم افزار و ... رو نمیدونن و نمیتونن ساپورتشون کنن

ما برای شرکتهای بزرگی مثل سن ایچ ، هیمالیا، دارو پخش ، نوین چرم و کلی دیگه شرکت ریز و درشت نرم افزار تولید کردیم بدون اینکه در یکی از این نرم افزارها از
Obfuscator و ... استفاده کرده باشیم.
موفقیت برنامه ای مثل تلگرام نحوه کدنویسیش نیست که نگران لو رفتنش باشه بلکه مدیون سرورهای قدرتمندی هستند که نمونشون تو ایران نیست . مدیون تیم ساپورت نرم افزارشه.
برای همین دوست عزیز خلاصه جواب این سوالت اینه؛

چرا امنیت برنامه های زبان C#‎‎‎ کم هست؟
جواب: چون امنیت کدها تاثیری بر موفقیت نرم افزار نداره

کامبیز اسدزاده
شنبه 22 اسفند 1394, 08:25 صبح
به جای تحت ویندوز تحت وب بنویسی که الان دنیا داره به این سمت میره

اتفاقا برعکس هست!

تمامی اپلیکیشن ها در پلتفرم های مختلف به صورت Native نوشته می شوند و به طور کلی ادغام نسخه های تحت وب با تحت پلتفرم های دسکتاپ و موبایل بهترین گزینه هست به طور شفاف بخوام اشاره کنم دنیا داره میره به سوی Cross Platform زمانی بود نرم افزار های آفلاین رایج بودند ولی الآن همه چیز رفته به سوی تحت شبکه و آنلاین شدن برای همین یکپارچگی بین برنامه ها در سکوهای مختلف خیلی مهمه دقیقا همین باعث شد که در نسخه ی جدید VS قابلیت های چند سکویی ارائه بشه چون امروزه محدودیت بر روی پلتفرم یک مشکل اساسی هست بنا بر این دلایل برنامه نویسان باید نه تنها وب نویسی رو آشنا باشند بلکه خودشون رو برای برنامه نویسی در سکوهای مختلف آماده کنند جدیدا هر پروژه ای که اجرا میشه با اجرای سایتش نسخه های دسکتاپ و موبایلی هم پیاده سازی میشه آینده به سوی تک سکویی نمیره بلکه میره به سوی چند سکویی.