PDA

View Full Version : مشکل ado نسبت به ado.net

M.Hashemi2007
جمعه 21 اسفند 1394, 06:54 صبح
با سلام
همان گونه که میدانید delphi برای ارتباط با db از ado استفاده می کند.
اما زبان های .net از ado.net استفاده می کنند.
بیشترین فرقی که این دو با هم دارند اتصال زنده و غیر زنده است.
یعنی delphi تا زمانی که ado به db وصل است می تواند اطلاعات را نمایش دهد یعنی ارتباط زنده، اما در زبان های .net بعد از اتصال به db و انجام select اطلاعات در data table و یا dataset ذخیره شده و می توان ارتباط را قطع کرد اما بعد از ان تغییرات را روی داده ها انجام داد یعنی ارتباط غیر زنده (حتی در vb6 هم یک روش به اسم snap shot وجود داشت، البته اگر اشتباه نکنم)
با تعاریف بالا دلفی همیشه می بایست به پایگاه وصل باشد یعنی اگر ۱۰۰۰ کلاینت داشته باشیم ۱۰۰۰ ارتباط زنده در ان واحد اما در زبان های .net در ان واحد تعداد خیلی کمی مثلا ۱۰ اتصال امکان دارد وجود داشته باشد.
حالا سوال :
با توضیحات بالا در دلفی برای اتصال به db نسبت به زبان های .net ایا سرعت پایینتر نیست و ایا بر روی سرور فشار بیشتری وجود ندارد و ایا ترافیک شبکه بالاتر نمی رود؟؟؟؟
با تشکر

hadisalahi2
یک شنبه 23 اسفند 1394, 07:37 صبح
با توضیحات بالا در دلفی برای اتصال به db نسبت به زبان های .net ایا سرعت پایینتر نیست و ایا بر روی سرور فشار بیشتری وجود ندارد و ایا ترافیک شبکه بالاتر نمی رود؟؟؟؟

بستگی به نوع برنامه نویسی و ارتباط شما با سرور داره
شما میتونید طوری برنامه نویسی کنید که هر موقع نیاز هستش به بانک وصل بشید ، عملیات خودتون رو انجام بدید و بعد ارتباط رو قطع کنید

اما فکر نمیکنم حتی با باز بودن در حدود 1000 ارتباط زنده مشکلی پیش بیاد

البته ado در دلفی یک تکنولوژی تقریبا قدیمی هستش و راه های جدید تری مثل firedac به دلفی اضافه شده جدا از کامپوننت های جانبی که میشه روی دلفی نصب کرد

اما ado به دلیل راحتی کار و اینکه خیلی قدیمی تره هنوز هم کاربران زیادی داره

من خودم به شخصه با اینکه ado تقریبا قدیمیه اما به دلیل راحتی کار و کامپوننت هایی که با ado نوشتم هنوز هم ازش استفاده میکنم

برنامه ای هم دارم که بین 400 تا 600 یوزر داره تحت نت
تا الان هم به مشکل خاصی برنخوردم

یا حق