PDA

View Full Version : مشکل غیر قابل توجیح

morteza0077
شنبه 22 اسفند 1394, 05:47 صبح
سلام
من یک مشکل غیر قابل توجیح دارم
چند سایت پربازدید دارم که کاملا دستی کد نویسی شده چون پر مطلب و پر بازدید هستند مجبور شدم سرور مجازی براشون تهیه کنم
مشکل اینجاست که بدون اینکه هیچ نوع بار پردازشی و یا اشغال منابع داشته باشم (بدون اغراق سرور لود صفر هست) سایت ها خیلی خیلی کند هستند یا اصلا باز نمیشن
این در حالی هست که هیچ نوع محتوی تصویری یا حجیم روی قالب طراحی شده و یا محتوی سایت وجود نداره
جالب تر اینکه سروری که تهیه کردم از لحاظ قدرت پردازش فوق العاده هست و حتی برای اطمینان از عملکردش دایرکت ادمین براش تهیه کردم و حتی انجیکس هم روی سرور نصب کردم
اما باز هم مشکل دارم در استفاده از سایت ها
جالب تر اینکه تمام قسمت های سایت رو کش کردم تا روی دیتابیس پردازشی صورت نگیرد
کلا نمیدونم مشکل چی هست اگر دوستان نظری دارن بفرمایید

joker
شنبه 22 اسفند 1394, 06:41 صبح
اگه پهنای باند آزاده ، cpu- ram هم آزاده ممکنه مشکل از IO هارد سرور باشه.. بگو بندازنش روی یک SSD احتمالا مشکلت حل بشه.
روی سرورهای اشتراکی مجازی ممکنه یکی دیگه IO هارد را تا خرخره پرکرده باشه و عملا سیستم توی این گلوگاه کند بشه.
چون یک هارد هست و n تا مشتری

morteza0077
شنبه 22 اسفند 1394, 06:55 صبح
ی مورد جالب دیگه این هست که هارد هم اس اس دی هست والا بخدا من که هنگ کردم

joker
شنبه 22 اسفند 1394, 07:27 صبح
ی گزارش از io مصرفی هارد بگین مدیر سرور بهتون بده

us1234
شنبه 22 اسفند 1394, 12:30 عصر
سلام
من یک مشکل غیر قابل توجیح دارم
چند سایت پربازدید دارم که کاملا دستی کد نویسی شده چون پر مطلب و پر بازدید هستند مجبور شدم سرور مجازی براشون تهیه کنم
مشکل اینجاست که بدون اینکه هیچ نوع بار پردازشی و یا اشغال منابع داشته باشم (بدون اغراق سرور لود صفر هست) سایت ها خیلی خیلی کند هستند یا اصلا باز نمیشن
این در حالی هست که هیچ نوع محتوی تصویری یا حجیم روی قالب طراحی شده و یا محتوی سایت وجود نداره
جالب تر اینکه سروری که تهیه کردم از لحاظ قدرت پردازش فوق العاده هست و حتی برای اطمینان از عملکردش دایرکت ادمین براش تهیه کردم و حتی انجیکس هم روی سرور نصب کردم
اما باز هم مشکل دارم در استفاده از سایت ها
جالب تر اینکه تمام قسمت های سایت رو کش کردم تا روی دیتابیس پردازشی صورت نگیرد
کلا نمیدونم مشکل چی هست اگر دوستان نظری دارن بفرمایید

از چه نظر کنده ؟
یعنی مثلا موقع باز کردن یک صفحه از بایت اول که دریافت میشه تا وقتی صفحه کامل لود شود زمان زیادی میگیره ؟
یا اینکه کلا زمان دریافت بایت اول طولانی است ؟

با این سایت یک تست بگیرید :

gtmetrix.com

البته حدس من اینه که داخل کدها به یک سایت دیگه وصل میشوید (یا موارد مشابه) یا یک عملکرد اشتباه ( مثلا یک loop بی پایان ) داخل کد ها دارید که زمان لود سایت ها بالا رفته .

کانفیگ سرور هم خودش جای بحث داره ، قبل از هر کاری از تحت Ddos نبود مطمئن شوید .
اگر سیستم عامل سرور CentOS است ، خروجی این کامند را هم چک کنید :
netstat -natp

golbafan
یک شنبه 23 اسفند 1394, 06:36 صبح
احتمال فیلترینگ کانکشن ها رو هم تست کنید