PDA

View Full Version : سوال در مورد API های پیغام

subsub
دوشنبه 13 شهریور 1385, 14:35 عصر
سلام دوستان
کسی در مورد APIهای پیغام اطلاعی داره یا نه؟

oVERfLOW
دوشنبه 13 شهریور 1385, 14:55 عصر
یعنی چی ؟!!!

rezasafdari
دوشنبه 13 شهریور 1385, 15:13 عصر
اگر منظورت msgbox با تصویر خاص آره!

subsub
سه شنبه 14 شهریور 1385, 15:54 عصر
ببینید هر کاری که در ویندوز انجام می گیره یک پیغام هست. مثلاً کلیک کردن یک پیغام هستش. این پیغام را با پیغامی که بر روی مانیتور ظاهر می شه اشتباه نگیرید.

rezasafdari
سه شنبه 14 شهریور 1385, 20:34 عصر
سلام دوستان
کسی در مورد APIهای پیغام اطلاعی داره یا نه؟

ببینید هر کاری که در ویندوز انجام می گیره یک پیغام هست. مثلاً کلیک کردن یک پیغام هستش. این پیغام را با پیغامی که بر روی مانیتور ظاهر می شه اشتباه نگیرید.
نمیدونم چرا این دوتا پستی که شما دادید اینقدر گنگن امیدوارم 79 پست قبلیتون اینطوری نبوده باشن اما به هر حال تعریف شما از پیغام غلطه چون ما توی فارسی به چیزی پیغام میگیم که منظور نویسنده ی اون رو برسونه ، اما اگر منظورتون فرستادن پالسه بله هر کاری که میکنید یه پالسه از جمله حتی روشن کردن کامپیوتر البته بعید بدونم برای این هنوز API وجود داشته باشه اما در هر صورت من که نفهمیدم شما چی میخواید احتملا گرسنه بودید نصفی از پیامتون رو خوردید (شوخی بودا جدی نگیر!!) به هر حال منظورتون رو شفاف بگید تا من و دیگر دوستان دیگه بتونیم جواب سوالتون رو بدیم

حامد مصافی
سه شنبه 14 شهریور 1385, 23:31 عصر
...به هر حال تعریف شما از پیغام غلطه چون ما توی فارسی به چیزی پیغام میگیم
که منظور نویسنده ی اون رو برسونه...
اصلاً مهم نیست که ما در فارسی پیغام به چی می گیم!
یعنی :

خب در این انجمن افرادی زیادی درباره API و توابع پیغام اطلاعات دارند ولی انتظار نداشته باش همه رو در یک پست بهت انتقال بدن

لطفاً سوالت رو واضح تر بپرس

oVERfLOW
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 11:43 صبح
چند تا API بیشتر نیست

GetMessage
TranslateMessage
PostMessage
SendMessage
و یه چند تای دیگه که الان یادم نیست
خوب شما چی کار می‌خواید بکنید؟

subsub
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 17:25 عصر
دوستان ببینید اینکه تعریف ما از پیغام چیست مهم نیست بلکه من از ترجمه این عبارت استفاده کردم. خود مایکروسافت عبارت message را به کار برده که ترجمه اون به فارسی "پیغام" میشه. نوشتم که این پیغام رو با پیغامهایی که بر روی مانیتور ظاهر می شوند اشتباه نگیرید.
همانطور که گفتم هر کاری که شما در ویندوز انجام میدید، یک پیغام هست. از قبیل کلیک کردن، تکان دادن ماوس و ... . شاید گنگی مطالب به این علت باشه که شما اصلاً نمی دونید منظور از توابع API پیغام چیست. اگر نمی دونید لطفاً دیگه پست نزنید.
دوم اینکه همه جا توابع پیغام API را معرفی می کنند اما من تا حالا جایی ندیدم که 700 پیغام ویندوز رو نوشته باشه.
من بیشتر به دنبال شماره پیغام و پارامترهای اضافی کلیک سمت چپ هستم. در واقع من می خوام کلیک کردن سمت چپ را برای یه پنجره دیگه شبیه سازی کنم.
اگر باز هم دوستان متوجه نشدند، بگند که کاملاً توضیح بدم.

حامد مصافی
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 20:20 عصر
سلام
خب اینو از اول بگو

برو سراغ فایل های کد یا مستندات دلفی

oVERfLOW
پنج شنبه 16 شهریور 1385, 13:21 عصر
خوب حالا شد

در ویندوزهای قبلا از 2000 باید از دستور keybd_event و mouse_event استفاده کنید (البته API هست نه Delphi)
و در 2000 به بالا از SendInput
البته در 2000 به بالا هم دستورات اول جواب می‌ده ولی توی MSDN نوشته که از اون دستورات دیگه استفاده نکنید
شاید توی ویندوزهای آینده اونا رو حذف کنن

راهنماش هم که MSDN هست .

subsub
شنبه 25 شهریور 1385, 10:25 صبح
من اصلاً دلفی بلد نیستم و فقط API بگید. کاملاً هم توضیح بدید.

Lagon666
شنبه 25 شهریور 1385, 10:42 صبح
جوابت تو این سورسه:چشمک: