PDA

View Full Version : سوال: چگونگی بازگشت آرایه ای از رشته ها از تابع

reza69
یک شنبه 23 اسفند 1394, 07:04 صبح
سلام من دوتا فرم دارم میخوام از فرم اول نام جدولی که تو دیتابیس هست رو بفرستم به فرم ذوم بعد مقادیر بازگشتی که حاصل select کردن جدول هست از فرم دوم وارد فرم اول بشه و ازشون استفاده کنم.
به نوعی میخوام یک جدول رو تو یه فرم دیگه select کنم و مقادیر رو به یه فرم دیگه ارسال کنم. ولی نمی دونم چطوری این کارو انجام بدم؟
اینم یه کد که درست کار نمی کنه.

public static SqlConnection con = new SqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrin gs["con"].ConnectionString);

public static string[] selectingfunc(string selected_name_table /* ,string b */)
{
string sql10 = string.Format("SELECT * from " + selected_name_table);
SqlDataAdapter da10 = new SqlDataAdapter(sql10, con);
DataSet ds10 = new DataSet();
da10.Fill(ds10, selected_name_table);
DataTable db10 = ds10.Tables[ selected_name_table];
string[] array;
for (int i = 0; i < db10.Rows.Count; i++)
{
array[i] = ds10.Tables[0].Rows[i].ToString();
}
return array;
}

esafb52
یک شنبه 23 اسفند 1394, 15:27 عصر
با سلام در مورد اول یک پراپرتی تعریف کن یا یک متغییر به صورت پابلیک و از نوع استاتیک و هرجا دوست داشتی میتنونی بهش دسترسی داشته باشی و گت و ست کنی
برای سوال دوم شما اسم ان جدول را میتونی به فرم دلخواهت بفرستی و اونجا سلکت بزنی هرچند میشه کارهای دیگری هم کرد
در صمن در کد بالا شما آرایه رو نیو نکردین و اینجور نمیتونین ازش استاده کنید و ممکنه خطای بده
موفق باشی

reza69
یک شنبه 23 اسفند 1394, 16:45 عصر
با سلام در مورد اول یک پراپرتی تعریف کن یا یک متغییر به صورت پابلیک و از نوع استاتیک و هرجا دوست داشتی میتنونی بهش دسترسی داشته باشی و گت و ست کنی
برای سوال دوم شما اسم ان جدول را میتونی به فرم دلخواهت بفرستی و اونجا سلکت بزنی هرچند میشه کارهای دیگری هم کرد
در صمن در کد بالا شما آرایه رو نیو نکردین و اینجور نمیتونین ازش استاده کنید و ممکنه خطای بده
موفق باشی

سلام ممنون از پاسختون دوست عزیز من میخوام اسم جدول رو بفرستم و در جواب یک ردیف یا چند ردیف از یک جدول رو به فرم دیگه بفرستم ولی نمیدونم چطوری؟