PDA

View Full Version : حرفه ای: چند سوال مرتبط با vb6

Mohammad_dn
یک شنبه 23 اسفند 1394, 17:16 عصر
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان و بزرگواران

من چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید

1:میخوام یک فایل رو از طریق ftp روی یک هاست آپلود کنم...مشکل سورس من اینه که موقعی که میخواد آپلود کنه اگه فایروال روشن باشه برای اولین بار از کاربر اجازه میگیره در صورتی که نرم افزارای اف تی پی دیگه اینطور نیستن
حالا یا یه سورس باشه که اصلا نیاز به اجازه گرفتن و تایید کاربر نداشته باشه یا به صورت خودکار برنامه رو به فابروال بشناسونه که دیگه نیاز به تایید نباشه
نکته:برنامه هیچوقت در حالت ادمین اجرا نمیشه

البته اگه راه های دیگه ای هم برای آپلود فایل (بدون هیچ کامپوننتی) دارید ممنون میشم بگید

2:میخوام از طریق برنامه یک فایل دانلود کنم(ftp یا غیره-بدون استفاده از کامپوننت و دخالت فایروال)

3:فرض کنید من یه پوشه در مسیر f:\folder دارم...در کنار این پوشه برنامه ی من قرار داره به نام hr.exe ..میخوام وقتی وارد پوشه شدم و روی برنامه کلیک کردم این پوشه در همون پنجره باز بشه(دقت کنید که نمیخوام در پنجره ی جدیدی باز بشه

ممنون میشم راهنماییم کنید و در صورت داشتن سورس..اونو در اختیارم بزارید

pbm_soy
یک شنبه 23 اسفند 1394, 18:16 عصر
برای دانلود فایل میتونی از تابع زیر استفاده کنی

My.Computer.Network.DownloadFile("link","target to save")

منظورتون از سوال سوم را نفهمیدم

در مورد کار با ftp راههای زیادی دارید یکی از این راهها اینه که از دستور ftp در خط فرمان ویندوز یعنی cmd استفاده کنید شما میتوانید با استفاده از دستور ftp به هاستهای مختلف وصل شوید و سپس دستورات ftp برای لیست گیری و دانلود و آپلود و ایجاد و حذف فایل در آن هاست را بزنید و حتی میتوانید اسکریپتی از دستورات ftp بنویسید که همه این دستورات پشت سرهم در آن هاست اجرا شوند
و در ادامه برای اجرا کردن دستورات cmd هم میتوانید از دستور shell در vb6 استفاده کنید این موضوع که گفتم راه اصولی نیست فقط خواستم به این بهانه دستور ftp موجود در ویندوز را گفته باشم

ولی در کل شما برای دانلود و آپلود فرقی ندارد http , ftp میتوانید از کنترل یا همون کامپوننتهای استاندارد vb استفاده کنید فقط اسمهاشون دقیق خاطرم نمونده و متاسفانه vb6 هم نصب شده ندارم ولی در کل میتوانید تولیست کامپوننتهای vb6 پیدا کنید web browser control است و دیگری internet transfer control که به کنترل Inet معروف بود مثالهای زیادی در نت وجود دارد

Mohammad_dn
جمعه 28 اسفند 1394, 16:53 عصر
میخوام از طریق برنامه یک فایل دانلود کنم(بدون استفاده از کامپوننت و دخالت فایروال)

لطفا بدون استفاده از ftp رو بگید...و حتما حتما بدون استفاده از کامپوننت

ممنون