PDA

View Full Version : مشکل در برنامه نویسی گوشی

mohammad0773
دوشنبه 24 اسفند 1394, 02:30 صبح
سلام.
آقا من میخوام برنامه نویسی اندروید رو راه بندازم اما Qt creator برای sdk خطا میده،البته در sdk هم خطا هایی هست که بنظرم مرتبط است. اینم عکس هاش :
139596139597139598

و سوال بعدی:
آیا برای برنامه خروجی گرفتن برای ویندوز فون باید از نسخه های VS کیوت استفاده کرد یا با MinGW هم ممکنه؟

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 24 اسفند 1394, 02:54 صبح
سلام.
آقا من میخوام برنامه نویسی اندروید رو راه بندازم اما Qt creator برای sdk خطا میده،البته در sdk هم خطا هایی هست که بنظرم مرتبط است. اینم عکس هاش :
139596139597139598

و سوال بعدی:
آیا برای برنامه خروجی گرفتن برای ویندوز فون باید از نسخه های VS کیوت استفاده کرد یا با MinGW هم ممکنه؟

برای دریافت SDK از V...P...N استفاده کنید.
برای خروجی گرفتن برای ویندوز فون هم باید از نسخه WinRT استفاده کنید.

mohammad0773
دوشنبه 24 اسفند 1394, 04:56 صبح
از پاسخ شما ممنونم.
مطمئنید باید از قندشکن استفاده کنم.یعنی بعد از دانلود sdk، درون نرم افزار sdk manager هم باید دانلود صورت بگیره؟

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 24 اسفند 1394, 05:55 صبح
از پاسخ شما ممنونم.
مطمئنید باید از قندشکن استفاده کنم.یعنی بعد از دانلود sdk، درون نرم افزار sdk manager هم باید دانلود صورت بگیره؟

بله چون در دسترس ایرانیان قرار نگرفته و تحریم هست.

mohammad0773
پنج شنبه 12 فروردین 1395, 06:53 صبح
سلام.من بسته کامل sdk رو از یه سایت ایرانی دانلود کردم.اما هنگام کامپایل در قسمت compile output اررور دریافت میکنم :

FAILURE: Build failed with an exception.

* What went wrong:
A problem occurred configuring root project 'android-build'.
> Could not resolve all dependencies for configuration ':classpath'.
> Could not resolve com.android.tools.build:gradle:1.1.0.
Required by:
:android-build:unspecified
> Could not GET 'https://jcenter.bintray.com/com/android/tools/build/gradle/1.1.0/gradle-1.1.0.pom'.
> Connection to https://jcenter.bintray.com refused

* Try:
Run with --stacktrace option to get the stack trace. Run with --info or --debug option to get more log output.

BUILD FAILED

Total time: 46.628 secs
Building the android package failed!
-- For more information, run this command with --verbose.
01:28:47: The process "E:\Qt\Qt5.5.1\android\5.5\android_armv5\bin\androi ddeployqt.exe" exited with code 14.
Error while building/deploying project untitled7 (kit: Android for armeabi (GCC 4.9, Qt 5.5.1))
When executing step "Build Android APK"

با هر کیت که امتحان میکنم اینو مینویسه.یعنی مشکل از کجا هست?ndk؟:اشتباه:

chikar
جمعه 13 فروردین 1395, 12:50 عصر
سلام.من بسته کامل sdk رو از یه سایت ایرانی دانلود کردم.اما هنگام کامپایل در قسمت compile output اررور دریافت میکنم :

:اشتباه:

سلام من هم sdk و مخلفات مورد نیاز کیوت رو از سایت های ایرانی دریافت کردم ولی هر کار می کردم، خطایی مشابه می داد، بعد از یه بنده خدایی SDK گرفتم که از سایت اصلیش دانلود کرده بود و مشکلم حل شد!

139807
139808

mohammad0773
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 09:57 صبح
سلام.از راهنماییتون ممنون.
من فکر میکنم نسخه کاملشو دانلود کردم همچیش هست و حجم بسیار زیادی داره.(فایل زیپ 11 گیگ و حجم پس از اکسترکت 56.5 گیگ).بنا بر این فکر نکنم کمبودی داشته باشه.اما از اونجایی که من حجم کافی نداشتم مجبور شدم بعضی پوشه ها رو کپی نکنم.اگه ممکن هست از درون پوشه sdk فقط یک عکس بگیرید تا بفهمم کدام ها اصلی هستن.

chikar
پنج شنبه 19 فروردین 1395, 16:59 عصر
سلام
اگه ممکن هست از درون پوشه sdk فقط یک عکس بگیرید تا بفهمم کدام ها اصلی هستن.

سلام
فولدر sdk من این شکلی هست ، ولی فکر نکنم همه اش نیاز باشه!

139925

تو اینترنت سرچ کنید و یه فیلم از نحوه استفاده از اندروید بوسیله کیوت ببینید، تا بهتر متوجه بشید، مثلا
https://faman.ir/files/index.php?video=_nkhlhBwkjk&time=16:40&q=2

omidr67
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395, 15:06 عصر
با سلام.
بنده هم همین مشکل رو دارم و نمیدونم چه ورژن sdk رو باید دانلود کنم؟ مشکل اینه که با سایت اصلی هم چک کردم از نظر حجم فرقی نداشتن و فک میکنم درست باشه! کلافه ام کرده و جواب نمیده هر کاری می کنم.خواهش میکنم یه راهنمایی درستی انجام بدید.140475

mohammad0773
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395, 15:24 عصر
سلام.ببینید من آخر هر کاری کردم درست نشد و فقط وقت هدر دادم.پیشنهاد میکنم حتما یه کسی گیر بیارید تا براتون بریزه .خودمم حالا فلش دادم به کسی منتظرم برام بیاره.موفق باشید:چشمک:

mohammad0773
سه شنبه 04 خرداد 1395, 16:13 عصر
سلام شاید این راه مشکلتونو حل کنه:
در نوار سمت چپ وارد قسمت projects شوید.
build steps یک بخش به نام build android apk دارد،details رو بزنید تا مشخصاتش به نمایش در بیاد.
سپس تیک use gradle رو بردارید.
140549
راستش من هم نتونستم خروجی اندروید بگیرم.بعد از نصب sdk ای که گرفته بودم نتظیمات مربوط به environment variables هم در ویندوز انجام دادم اما درنهایت باز با خطا مواجه شدم :

Invalid APK file: C:/Users/bhjmk/Documents/build-first_android-Android_for_armeabi_v7a_GCC_4_9_Qt_5_6_0-Debug/android-build//bin/QtApp-debug.apk Installing Android package to device. Running command ""F:/SDK for Qt/android-sdk/platform-tools/adb.exe" -s emulator-5554 install -r C:/Users/bhjmk/Documents/build-first_android-Android_for_armeabi_v7a_GCC_4_9_Qt_5_6_0-Debug/android-build//bin/QtApp-debug.apk" Installing to device failed! 16:30:02: The process "D:/Qt/Qt5.6.0/android/5.6/android_armv7/bin/androiddeployqt.exe" exited with code 16. 16:30:02: Pulling files necessary for debugging. 16:30:02: Package deploy: Running command "F:/SDK for Qt/android-sdk/platform-tools/adb.exe -s emulator-5554 pull /system/bin/app_process32 C:/Users/bhjmk/Documents/build-first_android-Android_for_armeabi_v7a_GCC_4_9_Qt_5_6_0-Debug/app_process". 16:30:02: Packaging error: Command "F:/SDK for Qt/android-sdk/platform-tools/adb.exe -s emulator-5554 pull /system/bin/app_process32 C:/Users/bhjmk/Documents/build-first_android-Android_for_armeabi_v7a_GCC_4_9_Qt_5_6_0-Debug/app_process" failed.Exit code: 1 16:30:02: Package deploy: Running command "F:/SDK for Qt/android-sdk/platform-tools/adb.exe -s emulator-5554 pull /system/bin/app_process C:/Users/bhjmk/Documents/build-first_android-Android_for_armeabi_v7a_GCC_4_9_Qt_5_6_0-Debug/app_process". 16:30:02: Package deploy: Running command "F:/SDK for Qt/android-sdk/platform-tools/adb.exe -s emulator-5554 pull /system/lib/libc.so C:/Users/bhjmk/Documents/build-first_android-Android_for_armeabi_v7a_GCC_4_9_Qt_5_6_0-Debug/libc.so". Error while building/deploying project first_android (kit: Android for armeabi-v7a (GCC 4.9, Qt 5.6.0)) When executing step "Deploy to Android device" 16:30:02: Elapsed time: 00:08.
ببینم چیکار میتونم کنم.

farzad089
پنج شنبه 20 آبان 1395, 07:58 صبح
اینجا رو هم یه نگاهی بندازید .
مشکل منو که که حل کرد.

http://stackoverflow.com/questions/29118551/qt-compiler-reports-invalid-build-tools-version-for-android

مشکل gradle و اون .atها حل میشه از این طریق.

تیک use gradle هم باشه . نیاز نیست برداشته بشه

mohammad0773
پنج شنبه 20 آبان 1395, 17:52 عصر
اینجا رو هم یه نگاهی بندازید .
مشکل منو که که حل کرد.

http://stackoverflow.com/questions/29118551/qt-compiler-reports-invalid-build-tools-version-for-android

مشکل gradle و اون .atها حل میشه از این طریق.

تیک use gradle هم باشه . نیاز نیست برداشته بشه

سلام.راستش من خیلی وقته که مشکلو حل کردم.یه نرم افزار رایج مثل eclipce یا b4a نصب کردم و از خطا هاش متوجه شدم jdk مشکلاتی داره.البته در اونها خیلی خطا ها گویا تر بودند...

farzad089
شنبه 22 آبان 1395, 06:44 صبح
شما الان از کدوم ide استفاده مییکنید و اگه تجربه ای درمورد برنامه نویسی با کیوت برای اندروید دارید لطف کنید بیشتر صحبت بکنید که افرادی مثل من که تازه کارن راه براشون روشن تر باشه
ممنون

mohammad0773
شنبه 22 آبان 1395, 14:27 عصر
منظورم این نیست که کلا از یه ide دیگه استفاده کنید.بهتره برای آزمایش بسته های پیش نیاز آندروید از ide هایی استفاده کنید که انحصاری برای همین اندروید نوشته شده باشند چون اگر خطایی اونجا بگیره خیلی واضح تر از Qt creator هست همچنین اگر خطایی هم در اون ide ها گرفتید راحت تر میشه راه حلی براش پیدا کرد.

farzad089
شنبه 22 آبان 1395, 16:36 عصر
بله متوجه شدم. احتمالا پیامم رو بد متوجه شدین.

بیشتر میخواستم بدونم که اگه تجربه کار با qml رو دارید و نکته ای باشه که بتونه به یه تازه کار در این موضوع کمک کنه راهنماییم بکنید.