PDA

View Full Version : گفتگو: بنظر شما دنیا برنامه نویسی وب مشاع نشده ؟ ( استادان و دوستان نظر خودشان را بگویند )

alimo0900
سه شنبه 25 اسفند 1394, 05:40 صبح
با سلام و خسته نباشید

می خواستم یه خورده درد و دل کنم با دوستان . تا چند سال پیش یاد گیری برنامه نویسی وب و طراحی وب برای خوش اعتباری داشت ولی امروزه هر کی رو که می بینی از بچه تا رشته های دیگر مثل کشاورزی و ... (البته توهین نشود به این دسته از دوستان ) خودشان را بعنوان برنامه نویس وب معرفی می کنند و بجای یک برنامه نویس بی چاره پروژه می گیرند و پولشو بجیب می زنند. آیا این درسته ؟ آیا باید با این وضعیت کنار اومد ؟ آیا کسی که تخصصش وب با کسی که با یه ذره یادگیری وب خودشو طراح وب معرفی می کنه یکیه ؟

( دوستان ، استادان و همکاران نظر و حرف دلشان را بگویند ) خیلی ممنون

H:Shojaei
سه شنبه 25 اسفند 1394, 06:28 صبح
دیگه اینطوریم نیست!
ولی خوب داریم چنین کسانی که از رشته های دیگه میان سی ام اس یا حتی برنامه نویسی خوب یاد میگیرن و کار هم میگیرن و پول در میارن گاهی پیدا میشن که کارشون خوبه ولی خیلی هاشون هم اصلا خوب نیستن و معمولا فقط میتونن با ویزارد وورد پرس و جوملا کار کنن...
به نظر من اینا باعث تقویت جامعه تخصصی برنامه نویسی میشن...
ببینید ۲ دسته مشتری داریم
۱ کسی که میخواد فقط یه سایت داشته باشه
۲ کسی که میخواد با سایت کار کنه مثل که تو دنیای واقعی کار میکنه و پول ازش در بیاره

دسته اول که معمولا میرن پیش دوستانی که اشاره شد و کاری باهاشون نداریم چون این عزیزان سایت میخوان، مفت هم میخوان و نه میتونن هزنیه کنن و نه میخوان هزینه کنن معمولا یه سری کسب و کارهای کوچیکن که فهمیدن وب سایت چیه حالا اونها هم میخوان...

دسته دوم کسانی هستن که میخوان با سایت کار کنن تحقیق کردن با سایتها کار کردن رقیب هاشون سایت دارن و ... این مشتری ها مشتری های بالقوه هستن و معمولا نمیرن پیش برنامه نویس های غیر قابل اعتماد و کسانی که تکی کار میکنن چون اعتماد پشتیبانی و کاری خواصی نمیشه بهشون کرد حالا نکته اینجاست اکه اگر احیانا بخوان خسیس بازی در بیارن و کم هزینه کنن و برن پیش همون عزیزانی که ویزاردی کار میکنن و یه ساعته یه سایت بالا میارن یه اتفاقی می افته و اون اینه که سرشون به سنگ میخوره احتمالا که این اتفاق میافته چون شخصی که کم پول میگیریه کارش ارزش همون پولشو داره و نیاز های مشتری رو نمیتونه برطرف کنه کامل اگر میتونست کم پول نمیگرفت خلاطه این که مشتری که با این افراد سرو کار داشته باشه مشتری خوبی میشه واسه ما معمولا چون میدونه دست دست کنه باز زمان و پولش هدر میره و تابع قوانین ما میشه...
و باز ما نباید بشینیم ببینیم کی مشتری سرش به سنگ میخوره حالا بریم به دستش بیاریم بالاخره بازاریابی کار مهمترین بخشش هست که من خودم تو این مورد نمیتونم کمکی هنوز بکنم به شما چون هنوز خودمم تجربه آنچنانی ندارم... و معمولا هم بازاریابی نمیکنم به همکاران میسپرم مگر مجبور باشم...

(نکته این که دوستان اینجا قطعا هیچکدوم از دسته برنامه نویس های ذکر شده نیستن جسارت نباشه:). )

us1234
سه شنبه 25 اسفند 1394, 08:16 صبح
از این بحث ها قبلا هم کردم و الان دیگه حوصله کش دادن این چنین بحث هایی را ندارم ،

فقط به دوستان و افرادی که مثل استارتر به بازار کسادی خوردن و مشتری های خوبی ندارند ، پیشنهاد میکنم روی ایده و پروژه اختصاصی خودتان کار کنید .

یک بار برای خودتان کار کنید و یک استارت آپ موفق درست کنید ، 100 درصد سودش از پروژه ای کار کردن و برای بقیه خیلی بیشتر خواهد بود ...

سه شنبه 25 اسفند 1394, 09:09 صبح
از این بحث ها قبلا هم کردم و الان دیگه حوصله کش دادن این چنین بحث هایی را ندارم ،

فقط به دوستان و افرادی که مثل استارتر به بازار کسادی خوردن و مشتری های خوبی ندارند ، پیشنهاد میکنم روی ایده و پروژه اختصاصی خودتان کار کنید .

یک بار برای خودتان کار کنید و یک استارت آپ موفق درست کنید ، 100 درصد سودش از پروژه ای کار کردن و برای بقیه خیلی بیشتر خواهد بود ...
گفتنش راحته ولی ایده باید باشه ایده خوب هم درآوردن زمان و فکر آزاد میخواد و فکر آزاد دست و بال باز میخواد!
تا پولی نباشه اول چطور روی پروژه خودمون کار کنیم!
به نظر من این دو کار با مشتری و ایده باید موازی هم باشه... ولی اول از لحاظ مالی باید به یه نقطه حداقلی رسیده باشید!

us1234
سه شنبه 25 اسفند 1394, 10:52 صبح
گفتنش راحته ولی ایده باید باشه ایده خوب هم درآوردن زمان و فکر آزاد میخواد و فکر آزاد دست و بال باز میخواد!
تا پولی نباشه اول چطور روی پروژه خودمون کار کنیم!
به نظر من این دو کار با مشتری و ایده باید موازی هم باشه... ولی اول از لحاظ مالی باید به یه نقطه حداقلی رسیده باشید!

خواستن توانستن است ...
کار برای مشتری « زمان و فکر آزاد میخواد و فکر آزاد دست و بال باز » نمیخواهد ؟ همین زمان را صرف ایده های خودتا کنید ، از 1000 ایده فقط یکی اگرموفق شود آینده خودتان و فرزندانتان را تامین کردید .

فکر میکنید تا کی میتوانید یک کدر باشید ؟

کار برای مشتری فقط هدر دادن زمان خواهد بود ...

مهرداد سیف زاده
سه شنبه 25 اسفند 1394, 11:17 صبح
بحث تکراری هست و صرفا برای استارتر توضیح میدم
کسی که کامپیوتر رشتش نبوده و از کشاورزی میاد طراحی و برنامه نویسی میکنه، کمتر پیش میاد درک درستی روی پروژه و کاری که قراره انجام بشه داشته باشه. یعنی یه کار روتین رو یاد گرفتن و همون رو انجام میدن، اگر کاری باشه که نیاز به R&D داشته باشه، اکثرا در جایی قفل میکنن و دیگه نمیتونن ادامه بدن و متوصل میشن به پرسیدن از دیگران.
بعد هم اگر شما به کسادی بازار خوردی بهتره دلیلش رو جستجو کنی. چرا پروژه خوب ندارید؟ چرا کسانی که براشون پروژه تحویل میدید، دوستان بیشتری رو معرفی نمیکنن؟ اگر کسی از کار شما کمال رضایت رو داشته باشه هم خودش کارهای بعدی رو به شما میسپره و هم دوستان بیشتری رو معرفی میکنه. توصیه من به دوستان، شاید ۱۰ تا مشتری در سال داشته باشید، و اگر فرض کنیم ۹ تاش بدرد نخور گیر شما افتادن، دیگه یدونه مشتری خوب باید از توش در بیاد. و همین یکی کافی هست برای پیدا کردن مشتری‌های بیشتر.
در مورد استارت آپ هم بنده تجربه‌ای ندارم، ولی با نظر دوستان موافقم. البته کمتر برنامه‌نویسی جرات راه اندازی استارت آپ رو به خودش میده. چون اکثرا کسانی که استارت آپ راه ندازی میکنن، هزینه خرج زندگی روزانه رو دارن و بودجه ای رو هم برای راه اندازی یه استارت آپ در نظر میگیرن. و اکثر برنامه نویسان دست به استارت آپ نمیزنن، چون کار روزانه اونها برنامه نویسی هست و مخارج زندگی از توی همین برنامه نویسی در میاد، لذا دل رو به دریا نمیزنن که چند روزی پروژه ارزان مایه رو کنار بزارن و یه بار برای تا آخر عمر کار مفیدی راه اندازی کنن.

سه شنبه 25 اسفند 1394, 16:57 عصر
خواستن توانستن است ...
کار برای مشتری « زمان و فکر آزاد میخواد و فکر آزاد دست و بال باز » نمیخواهد ؟ همین زمان را صرف ایده های خودتا کنید ، از 1000 ایده فقط یکی اگرموفق شود آینده خودتان و فرزندانتان را تامین کردید .

فکر میکنید تا کی میتوانید یک کدر باشید ؟

کار برای مشتری فقط هدر دادن زمان خواهد بود ...
1000 تا ایده !؟ چه خبره میپوسیم تا 1000رم ایش که! خخخ
یه نکته این که من خودم مخالف کار کردن واسه خودمون نیستم و الان هم دارم یه پروژه شخصی و تقریبا میشه گفت یه ایده رو انجام میدم منظور من این بود که مثلا من که دارم رو پروژه خودم کار میکنم خوب وقتی اول کار شروع به کار میکنم پولی ندارم از کجا بیارم خرج خودم حداقل کنم (حالا اطرافیانی که به من وابسطه ان هیچی!) که باز بدون هیچ پولی روی ایده خودم کار هم بکنم!
به نظر من کار کنید واسه مشتری و همزمان ایده خودتون رو هم مواقع بیکاری که اوایل کار زیاده روش کار کنید! فقط رو پروژه خودتون اگر دستو بالتون باز نباشه اصلا نمیتونید!

ravand
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 01:24 صبح
من خودم رشته ی اصلیم ادبیات و علوم انسانی بود.ولی بعد رفتم رشته ی برق صنعتی. چند وقت توی کار برق صنعتی و بعد برق خونگی و بعد هم کارهای دیگه مشغول بودم. تا اینکه رفتم سراغ برنامه نویسی کامپیوتر. خب که مدتی یاد گرفتم. حالا دیپلمش رو گرفتم. و بعد دانشگاه نرفتم. و ترجیح دادم همینطوری برنامه نویسی کنم. الان دگه فهمیدم استعداد و علاقه ی من توی همین کاره و از اول هم باید همین رشته رو انتخاب میکردم. به نظرم آدم باید رشته های مختلف رو امتحان کنه تا استعداد و علاقه ی خودش رو کشف کنه. نه اینکه به این اهمیت بده که این رشته یا اون رشته پول توشه و این حرفا!

saeed1202
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 04:24 صبح
الا دیگه همه جا دارن دلال بازی میکنن از ایتگاه تاکسی گرفته تا وبسایتو ... بیشتر از طراح وب دلال وب وجود داره که کار هارو به عهده میگیرن و میدن طراحای وب واقعی, مشکل ریشه ایه...:افسرده:

godofphp
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 04:54 صبح
سلام
چند تا نکته رو به همتون باید متذکر بشم ! :عصبانی:
مگه هر کسی که رشته ی کامپیوتر میخونه برنامه نویسه ؟
من خودم اکثر دانشگاه های ایرانی رفتم و وضعیت دانشجوها و اساتید رو دیدم متاسفانه 99 درصد کسانی که در رشته ی کامپیوتر حالا نرم افزار یا سخت افزار فرقی نداره ، تحصیل میکنند فاقد 1 درصد علم و تخصص برنامه نویسی هستند
شما چطوری رشته ی کامپیوتر اونم تو ایران رو به رخ میکشید ؟
من خودم هرگز رشته ی کامپیوتر درس نخوندم ولی 5 ساله که php و جاوا کار میکنم ، خیلی از زبانها رو هم در سطح پایین بلدم که حرفشم نمیزنم ولی توی این دو مورد من فقط میخام فقط یک رشته ی کامپیوتری بیاد با من رقابت کنه ببینم میتونه
با این حقیقت باید کنار بیایید که برنامه نویس بودن هیچ ارتباطی به دانشگاه رفتن و یا تحصیل نداره !
کی گفته اونی که رشته ی کامپیوتر نمیخونه درک درستی از برنامه نویسی نداره ؟
چندتا از درس های مهم رشته ی کامپیوتر
مباحث ویژه 3 واحد = در چهار دانشگاه مختلف من دیدم که چیزهای متفاوتی یاد میدن از جمله html CSS و ....:قهقهه:
گرافیک رایانه ای 3 واحد = تو دانشگاه دولتی تبریز من خودم دیدم استاد فوتوشاپ درس میداد
مهندسی نرم افزار 3 واحد = یکی از دوستای من تعریف میکرد تو دانشگاهشون استاد گفته بود جزوه رو خود بچه ها باید جمع کنند هر کس 10 صفحه اخرش از همون امتحان میگیرم
و دانشگاه های رتبه بالا مثل دانشگاه های دولتی و رده بالای تهران هم از این بحث ها جدا نیستند رفتم و به چشم خودم دیدم که مثلا برای درس شبیه سازی کامپیوتری استاد ریاضی رو فرستاده بودن که هیچ درکی از کامپیوتر نداشت فقط دیفرانسیل درس میداد :قهقهه:

حالا شما به من بگید کجای این رشته درک درست و عمیقی از برنامه نویسی هست اگه هست بریم ما هم بخونیم دیگه

us1234
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 05:08 صبح
سلام
من خودم اکثر دانشگاه های ایرانی رفتم و وضعیت دانشجوها و اساتید رو دیدم متاسفانه 99 درصد کسانی که در رشته ی کامپیوتر حالا نرم افزار یا سخت افزار فرقی نداره ، تحصیل میکنند فاقد 1 درصد علم و تخصص برنامه نویسی هستند
من خودم هرگز رشته ی کامپیوتر درس نخوندم ولی 5 ساله که php و جاوا کار میکنم ، خیلی از زبانها رو هم در سطح پایین بلدم که حرفشم نمیزنم ولی توی این دو مورد من فقط میخام فقط یک رشته ی کامپیوتری بیاد با من رقابت کنه ببینم میتونه
با این حقیقت باید کنار بیایید که برنامه نویس بودن هیچ ارتباطی به دانشگاه رفتن و یا تحصیل نداره !
مباحث ویژه 3 واحد = در چهار دانشگاه مختلف من دیدم که چیزهای متفاوتی یاد میدن از جمله html CSS و ....:قهقهه:
گرافیک رایانه ای 3 واحد = تو دانشگاه دولتی تبریز من خودم دیدم استاد فوتوشاپ درس میداد
مهندسی نرم افزار 3 واحد = یکی از دوستای من تعریف میکرد تو دانشگاهشون استاد گفته بود جزوه رو خود بچه ها باید جمع کنند هر کس 10 صفحه اخرش از همون امتحان میگیرم
و دانشگاه های رتبه بالا مثل دانشگاه های دولتی و رده بالای تهران هم از این بحث ها جدا نیستند رفتم و به چشم خودم دیدم که مثلا برای درس شبیه سازی کامپیوتری استاد ریاضی رو فرستاده بودن که هیچ درکی از کامپیوتر نداشت فقط دیفرانسیل درس میداد :قهقهه:

حالا شما به من بگید کجای این رشته درک درست و عمیقی از برنامه نویسی هست اگه هست بریم ما هم بخونیم دیگه

مساله همین است که شما قضیه را برعکس نگاه میکنید !
کسی نمگیه هر کسی رشته کامپیوتر خونده برنامه نویس است ، ولی انجام یک کار به شکل حرفه ای که بتوان عنوان شغل را بر آن گذاشت مستلزم داشتن مدارک تئوری است .
بالا تر هم گفتم که قصد کش دادن ندارم .

فقط این تصویر را نگاه کنید :

139625

این حیوان زیبا اگر 30 روز اینجا بخوابه این تخم مرغ ها تبدیل به جوجه میشه :)
حالا میشه گفت چون این گربه گرما داره ، قابلیت چرخش تخم مرغ ها را دارد و میتواند دقیقا کارهای مرغ خانوم را انجام دهد ، پس مرغ است ؟؟؟

نه خیر هر کس باید سر جای خودش باشد ...

شما اگر به برنامه نویسی علاقه دارید چرا کامپیوتر نخواندید ؟؟؟

alimo0900
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 06:45 صبح
احست به us1234

alimo0900
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 06:47 صبح
سلام

فرض کنیم حرف شما درست باشه ، ولی اون بیچاره ای که هم رشته کامپیوتر خونده و تجربه چندین ساله در طراحی و برنامه نویسی داره پس چی میشه ؟ قصد توهین ندارم ولی امثال کسایی که هیچ سر رشته ای از کامپیوتر ندارند و میان و تازه چند سال برنامه نویسی یاد می گیرن ، حق دارند کار اون بنده خدایی که هم سر رشته داره و هم برنامه نویسی بلده رو بگیرن . اگه شما رشته حقوق ( فرض می کنیم ) خوندی برو و سعی کن تو رشتت موفق باشی ، اگه قرار هر کس بعد از چند سال درس خوندن بفهمه کامپیوتر خوبه و میشه ازش پول درآورد و از این حرفها ، اون برنامه نویس حرفه ای که چند سال زحمت کشیده باید بره بمیره ( حمل بر بی ادبی نشه ) .

چهارشنبه 26 اسفند 1394, 15:36 عصر
سلام

این جملات شما رو به عنوان سمبلی از اعتماد به نفس بالا هر جایی میشه مثال زد...

در کل همه میدونن تجربه پدر علمه بحثی هم توش نیست...
و در ضمن شما که خوب عمق برنامه نویسی رو یاد گرفتید دیگه توی گروه ذکر شده قرار نمیگیرید...

چهارشنبه 26 اسفند 1394, 15:41 عصر
فرض کنیم حرف شما درست باشه ، ولی اون بیچاره ای که هم رشته کامپیوتر خونده و تجربه چندین ساله در طراحی و برنامه نویسی داره پس چی میشه ؟ قصد توهین ندارم ولی امثال کسایی که هیچ سر رشته ای از کامپیوتر ندارند و میان و تازه چند سال برنامه نویسی یاد می گیرن ، حق دارند کار اون بنده خدایی که هم سر رشته داره و هم برنامه نویسی بلده رو بگیرن . اگه شما رشته حقوق ( فرض می کنیم ) خوندی برو و سعی کن تو رشتت موفق باشی ، اگه قرار هر کس بعد از چند سال درس خوندن بفهمه کامپیوتر خوبه و میشه ازش پول درآورد و از این حرفها ، اون برنامه نویس حرفه ای که چند سال زحمت کشیده باید بره بمیره ( حمل بر بی ادبی نشه ) .
ببخشید ولی تفکر شما به نظر من کاملا اشتباست!
هر کسی خودش باید خودش رو بکشه بالا ...
اون بنده خدایی که کامپیوتر خونده و تجربه چندین و چند ساله داره مطمئن باشید پول خودشو درمیاره و خوب هم درمیاره و کسی هم نمیتونه بازارشو خراب کنه جوش اونها رو نزنید...

alimo0900
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 16:08 عصر
ببخشید ولی تفکر شما به نظر من کاملا اشتباست!
هر کسی خودش باید خودش رو بکشه بالا ...
اون بنده خدایی که کامپیوتر خونده و تجربه چندین و چند ساله داره مطمئن باشید پول خودشو درمیاره و خوب هم درمیاره و کسی هم نمیتونه بازارشو خراب کنه جوش اونها رو نزنید...

آقا دارن کار اون بنده خدایی که کامپیوتر خونده رو هم می گیرین ، مشکل و اصل راه انداختن این تاپیک همینه . همه جزو اون دسته نیست که هم پول دربیارن و هم خوب دربیارن ، تا وقتی که متخصصش کار نگرفته برای چی دیگران ( غیر متحصص ) کار بگیرن ؟

شما برو سری به سایت های گرفتن پروژه بزن که خیلی هم مشهور شده می بینی 1000 صفحه متخصص وب و برنامه نویسی داره . یعنی واقعا این 1000 نفر متخصصن ؟ ولی تو همین سایت ها که فقط با تائید ایمیل شما به عنوان متخصص برای کار آماده می شید و معلوم هم نیست که یه پسر 10 ساله داره این پروژو می گیره یا مرد 40 ساله ، حق اون فردی که با تخصص تر هست رو می گیرید

hamedarian2009
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 16:22 عصر
سلام

پیازداغشو زیاد کردی دیگه 99 درصد خیلی آمار خفنی بود رشته کامپیوتر و IT فقط برنامه نویسی نیست برنامه نویسی شاید زیر 10 درصد باشه ولی خب درسته افراد زیادی هم هستن تو دانشگاه ها که فقط برای مدرک گرفتن اومدن و فقط مختص کامپیوتر نیست اما چون کامپیوتر رشته فوق العاده سختی هست و تصور عام بر این هست که فکر میکنن نصب بازی و چندتا برنامه رو پون بلدن پس متخصص کامپیوتر هستن و وارد دانشگاه با این رشته میشن و اکثرا در اصل اشتباهی انتخاب کردن و برعکسش هم ممکنه مثل شمایی که ممکنه استعدادت تو این کار بوده و رشته دیگه ای بودی

اما فردی که از رشته دیگه وارد میشه باید به صورت خودخوان بره این مطالبی که بالاخره تو دروس دانشگاه وجود داره و باید خونده بشه برسونه که معمولا چنین کاری مشکل تر از یادگیری در کلاس و دانشگاه است

حالا اون مواردی که گفتی همش درست نیست دانشگاهی که من بودم که شاید تو رتبه بندی ها متوسط هست:
مباحث ویژه : نظریه زبان ها و اتوماتا (درس فوق العاده سختی بود )
گرافیک کامپیوتری: اصلا فتوشاپ رو بهش اشاره نشد و مباحث بیشتر الگوریتم های گرافیکی و ترسیم اشکال بود و برنامه نویسی گرافیکی با c++
مهندسی نرم افزار: اسلایدهای درس مهندسی نرم افزار پرسمن رفرنس اکثر دانشگاه های دنیا و انجام یک پروژه عملی با UML که بعدها دیتابیسش رو در درس پایگاه داده طراحی و در پایان نامه هم پروژه رو به مرحله اجرا بردیم

حالا 4-5 نفر هم اینارو واقعا یاد بگیره و دنبالش بره خیلی براش خوبه و در نهایت بازار کار هم همون 4-5 نفر رو برای تخصص هایی مثل برنامه نویس لازم داره نه کل دانشگاهو

pbm_soy
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 19:45 عصر
من نمیخواستم تو این بحث شرکت کنم ولی بدنیست چند نکته را عنوان کنم (تمام گفته های دوست عزیر hamedarian2009 در پست بالا را تائید میکنم )
1- بحث دانشگاه و بازار باهم فرق دارد هرچند که قاعدتا دانشگاه باید دانشجو را برای بازار آماده کند مطمئن باشید کسی که دروس کامپیوتر را درست خوانده برنامه نویس خوبی هم میشه و همینطور مدیر خوب و غیره
2- زیاد بودند و هستند افرادی که رشته اشون کامپیوتر نبوده ولی برنامه های خوبی مینوشتند و کار هم میکرد ولی خیلی چیزها را باید دقت کنیم طول عمر برنامه ای که نوشتند چقدر بوده؟ کیفیت و کارائی و درصد رضایتمندی مشتری چقدر بوده؟ و یا آیا بغیر از برنامه نویسی بانک اطلاعاتی چیز دیگری هم نوشتند؟ و یا حتی همان بانک اطلاعاتی آنها آیا جداول بطور صحیح طراحی شده اند؟
بازهم میگم بودند افرادی که حتی دیپلم نداشتند ولی با راهنمائی دیگران مطالعه کردند کتابهای دانشگاهی خوندند و پیشرفت کردند

3- درمورد این دروس دانشگاهی که مطرح شد هم باید بگم که این اسامی و این دروس بیشتر مال دانشگاههای غیرانتفاعی و علمی و کاربردی است البته اینها هم خوب بودند ولی تقریبا 5،6 سالی است که دروس و سرفصلها را خود اساتید خراب کردند (آموزش عالی که تغییر نداده! متاسفانه تعداد دانشگاهها زیاد شد دانشجو هم زیاد شد پس مدرس هم باید زیاد بشه!)
چندتا مثال ساده:
- دانشجو سرکلاس ترم اول نشسته ولی هنوز دیپلم نگرفته و دروس دبیرستان و هنرستان را پاس نکرده یک زمانی فقط دیپلم مطرح نبود باید کنکور آنچنانی میدادید تا قبول بشید
- ویا دانشجوی مقطع کارشناسی این ترم تموم کرده و مقطع ارشد قبول شده و در ترم جدید در همان دانشگاهی که تحصیل کرده چندین واحد درس گرفته برای تدریس! هنوز همون درسها را خوب بلد نیست و توانائی صحبت کردن در جمع 4،5 نفره را ندارد!
- تمریناتی که به دانشجویان ورودیهای سالهای 1380 ، 1381 داده میشد را درحال حاضر نمیشه به عنوان پروژه آخر ترم یک درس داد! و یا حتی برخی را به عنوان پروژه فارغ التحصیلی هم نمیشه داد! :تشویق:
- بیشترشون دانشگاه نیستند بنگاههای تجاری هستند.

دانشجویان گذشته کتاب درسی فارسی نداشتند! بجز شاید همین یکی دوتا کتاب ترجمه آقای جعفرنژاد قمی بیشتر کتابها منابع اصلی بودند تازه اونم فتوکپی خیلی بد از روی کتاب فتوکپی استاد!
درهرصورت تمرکز نوشته های من بیشتر به سمت دانشگاه رفت متاسفانه! ولی باید بگم ، مطمئن باشید برنامه نویسی موفقتر که دروس دانشگاهی را خوب یادبگیرد و به همه آنها به چشم دروس عملی و کاربردی نگاه کند و نگوید مثلا سیستم عامل خواندنی و یا طراحی الگوریتم فلان است (تک تک این دروس حکمتی دارند که تدریس میشوند)

pbm_soy
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 20:10 عصر
نکته ای که فراموش کردم بگم
یک برنامه نویسی که حداقل 5 سال تجربه و سابقه کاری دارد بنظرشما چقدرباید حقوق بگیرد؟ (اونم توشهری مثل تهران )
فکر نمیکنم اونقدری باشد که قابل مقایسه با مهندسین رشته های دیگر باشد
افرادی را دیدم که حقوقشون برابر حقوق کارگر روزمزد است شاید از اون هم کمتر!
نمیخوام بگم این رشته کاری بداست بستگی دارد به نحوه کار کردن خود برنامه نویس ولی تو همین سالی که گذشت من به چند نفر برخورد کردم که برنامه نویسان خوب و مسولی بودند و با سی شارپ کارهای درحد بانک اطلاعاتی و وب سرویس و غیره برای شرکتی اجام میدادند با حداقل سابقه کاری 5 سال حقوقی که میگرفتند 2، 2.5 بود آیا این مبلغ برای این همه تلاش منصفانه است؟!
من در این مورد هیچ نظری ندارم چون خودم به این سبک کار نکردم

پیام حیاتی
چهارشنبه 26 اسفند 1394, 20:40 عصر
سلام عزیزان متون رو مطالعه کردم...
قصد متهم کردن کسی نیست ولی از نظر بنده عامل اصلی این مشکلات سیاست ها و برنامه ریزی های دولت می باشد.
1.عدم همخوانی دروس آموزشی و در دانشگاه ها با تکنولوژی و بازار روز و همچنین زنجیر وار نبودن مباحث تخصصی.
2.بی مسئولیت بودن دولت و نبود برنامه ای جهت جذب و استخدام فارغ التخصیلان و همچنین پذیرش غیر اصولی دانشجو در دانشگاه ها نسبت به نیاز رشته ها و ظرفیت اشتغال کشور .
3.اولویت قرارندادن افرادی که دارای مدارک مرتبط با کار را دارند در استخدامی های بازار آزاد.
4.وجود رابطه بازی (پارتی) به جای شایسته سالاری خصوصا" در شهرستان ها.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستی اشاره کردن مقصر خودمان هستیم که نتونستیم بکشیم بالا؟!
دوست عزیز در تمام دنیا تحصیلات و گرفتن تخصص از بزرگترین مراکز آکادمیک آموزشی کشور که دانشگاه ها می باشند یعنی تضمین آینده شغلی ، یعنی هدف بزرگی که سایر اهداف به آن متصل هستند ، حال در ایران دانشگاه رفتن به خاطر دو عامل اصلی است:
اول : نرفتن به خدمت سربازی.
دوم : اصرار خانوداه هایی که همچنان بر این باورند با گذراندان دوره و اخذ مدرک از دانشگاه فرزندشان شرایط بهتری در آینده خواهد داشت.
شخص برای اینکه بتواند خلاقیت گرا شود و استعداد های خودش را نمایان کند باید شرایط آن محیا باشد ، ما اگر دردی در بدن داشته باشیم تمرکز بر روی درد می کنیم تا آن را به شکلی تسکین دهیم حال اگر در همان زمان اکسیژن کم شود درد را فراموش می کنیم،نمودار مازلو (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%B1%D9%85_%D8%B3%D9%84%D8%B3%D9%84%D9%87_ %D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D8%A8_%D9%86%DB%8C%D8%A7% D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%85%D8%B2%D9%84%D9%88) را لطفا" مطالعه کنید.

در جایی دیگر گفته شد :
اون بنده خدایی که کامپیوتر خونده و تجربه چندین و چند ساله داره مطمئن باشید پول خودشو درمیاره خوب هم درمیاره ...
نه عزیزم نه برادر من بدین شکل نیست ، ایده آل گرا نباشیم استثناء همیشه هست اما خیلی از تحصیل کرده ها و کاربلدان به خاطر مشکلات نامبرده شده و نبود شرایط نمی توانند ستاره شوند ، سوخت می شوند.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوست دیگری از وضعیت دروس و مباحث دانشگاهی نامبردند که شماها چه خوانده اید در دانشگاه از برناه نویسی که اینقدر آن را به رخ می کشید...
من به عنوان یک معلم به قبل از دانشگاه رجوع می کنم در زمان فعلی سال دوم متوسطه ، دانش آموزان مباحث الگوریتم و فلوچارت را آموزش می بینند یعنی پایه برنامه نویسی ، بعد مقدمات و اصول کدنویسی که با زبان سی شارپ است ، در سال بعد پایگاه داده ، زبان های html,css,php را فرا میگیرند.
در دانشگاه همین ها تکرار می شوند یعنی اگر بنده الآن متغیرها و توابع را در php درس بدم در دانشگاه نیز دوباره همین ها به شگل دیگری گفته می شود و ادامه پیدا نمی کند تا به یک سرانجام برسد ، به همین خاطر فارغ التحصیلان فقط مباحث مقدماتی را به خاطر می آورند و نه بیشتر ، که این هم باز به مشکل بند اول که مطرح کردم بر می گردد.این تکرارها تنها خوبی که دارد پایه ها را مقاوم تر می کند، یعنی ظرفیت پذیرش مباحث مرتبط جدید در گرایش برنامه نویسی برای بچه های کامپیوتر خیلی بیشتر از بچه های سایر رشته ها خواهد بود.
اشاره شد:

آدم باید رشته های مختلف رو امتحان کنه تا استعداد و علاقه ی خودش رو کشف کنه. نه اینکه به این اهمیت بده که این رشته یا اون رشته پول توشه و این حرفا!
درسته باید بر اساس توانایی ها رشته و گرایش خود را انتخاب کنیم اما استعداد ، علاقه و کسب درآمد همه با هم جواب خواهند داد اگر به رشته ای رجوع کنید که با توجه به علاقه در آن موفق هم باشید ولی بازار کاری وجود نداشته باشد یا حداقل باشد که بتوانید کسب درآمد کنید علاقه و استعداد شما سرکوب خواهد شد.
مسئله درآمد چیزی نیست که بخواهیم منهای علاقه و ... قرارش بدیم ، الویت بالایی در آینده هر شخص دارد مگر اینکه تامین باشد.

در خصوص بازار کار برنامه نویسی فعلی بحث هایی در این تایپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?520231-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C&p=2309694#post2309694) انجام شد که اگر حوصله ای بود مطالعه کنید.
عزیزان اگر در مقام پاسخ درآمدم قصد جسارت و خدای نکرده زیر سوال بردن نظر کسی نیست ، در میان جمع فرصتی شد صحبتی کنیم ، امیداورم که سلامت و موفق باشید ، پیشاپیش هم عیدتون مبارک.

amin1softco
پنج شنبه 27 اسفند 1394, 16:11 عصر
« قوی ترین و باهوش ترین موجودات نیستند که باقی می‌مانند بلکه موجودی باقی می‌ماند که بیشتر از همه تمایل به تغییر دارد »."چارلز داروین"

می دونید لینوس تروالد هم یک جمله معروف داره "show me your code" نمی گه مدرکت چیه نمی گه از کجا اومدی بهت میگه هنرتو نشون بده دنیا هم درست نمی شه مگر اینکه همه خودشونو درست کنند اینکه من بگم نظام آموزشی مشکل داره استاد مشکل داره نمی دونم ملت ریختند در رشته ما چیزی عوض نمی شه اما وقتی یک چیز جدید خلق کنم که واقعا خوب کار کنه بتونم تغییر ایجاد کنم من برندم توی این بازی و گرنه همیشه بازندم.
پس همیشه منتظر نباشید یک چیز خوب بیاد و زندگیتونو متحول کنه شما خودتون باید اونو خلقش کنید و زندگی را باهاش متحول کنید که اگر قرار بود چیزی بیاد بعد این همه سال اومده بود.
برای نمونه بازی کلاش اف کلانز 15 تا برنامه نویس و طراح نشستند خلقش کردند روزی 1.5 میلیون دلار سود داره براشون کجا کار می کردند اینقدر می تونستند بگیرند؟؟!

پنج شنبه 27 اسفند 1394, 16:52 عصر
« قوی ترین و باهوش ترین موجودات نیستند که باقی می‌مانند بلکه موجودی باقی می‌ماند که بیشتر از همه تمایل به تغییر دارد »."چارلز داروین"

می دونید لینوس تروالد هم یک جمله معروف داره "show me your code" نمی گه مدرکت چیه نمی گه از کجا اومدی بهت میگه هنرتو نشون بده دنیا هم درست نمی شه مگر اینکه همه خودشونو درست کنند اینکه من بگم نظام آموزشی مشکل داره استاد مشکل داره نمی دونم ملت ریختند در رشته ما چیزی عوض نمی شه اما وقتی یک چیز جدید خلق کنم که واقعا خوب کار کنه بتونم تغییر ایجاد کنم من برندم توی این بازی و گرنه همیشه بازندم.
پس همیشه منتظر نباشید یک چیز خوب بیاد و زندگیتونو متحول کنه شما خودتون باید اونو خلقش کنید و زندگی را باهاش متحول کنید که اگر قرار بود چیزی بیاد بعد این همه سال اومده بود.
برای نمونه بازی کلاش اف کلانز 15 تا برنامه نویس و طراح نشستند خلقش کردند روزی 1.5 میلیون دلار سود داره براشون کجا کار می کردند اینقدر می تونستند بگیرند؟؟!دقیقا حرفی که من میخواستم الان بگم...
هیچکس به فکر ما نیست فقط خودمون باید به فکر خودمون باشیم!
نظام آموزشی مشکل داره بله دولت مشکل داره بله!
کشورهای جهان اولش هم تو این مسائل مشکل دارن کجای دنیا کار بعد از این که تحصیلات تموم بشه تضمینه؟! ۱۰۰درصد!؟
مگر دانشگاه های اول تا 100 ام دنیا که اونها اینجا تو این بحث ها جایی ندارن! وگر نه همه جا دانشگاه خوب داره دولت خوب داره دولت بد داره نظام آموزشی ظعیف داره و ...
هر کس جایی که هست خودش باید تلاش کنه و پله هاشو بسازه دولت نمیاد بگه خوب شما فارغ شدی عزیزم بیا بریم سر یه کار دیگه تمومه! نه هیچکجا اینطوری نیست...
به نظر من کسی که فارغ بشه تو رشته و واقعا کارش خوب باشه و استعداد مثال کار خودمون رو میزنم برنامه نویسی داشته باشه و بعد نهایت ۳ یا ۴ سال به کسب و کار خوبی نرسه مقصر فقط و فقط خودشه و خودش مگر این که تو اون شهر یه بلای طبیعی نازل بشه مثل سیلی زلزله ای که این طرف هم عقب بمونه وگر نه فقط خودش مقصره که به جایی نرسیده!

بعضی حرفای دوستان منو یاد این جمله میندازه که میگن:
فلان رشته؟ فلان رشته که ظرفیت نداره پر شده بازار کارش!
واقعا به نظر من مسخرسترین جمله تو زمینه کسب و کار همین جملست! تو هر کاری یه سری آدم تاپ داریم چرا من و شما نباید جزء اون تاپ ها باشیم؟!!! مگه اونا تو همین مملکت نبودن! مگه اونا دانشگاشون فرق داشته!؟ یا چی! مخصوصا رشته کامپیوتر که طرف با یه ایده میاد بعد چند سال میلیونی و میلیاردی در میاره باباش پولدار بوده!؟ نه تلاش کرده زحمت کشیده همین نه دولت پشتش بوده نه واسه نظام آموزشی گلایه ای داشته!

hamedarian2009
جمعه 28 اسفند 1394, 05:07 صبح
دقیقا حرفی که من میخواستم الان بگم...
هیچکس به فکر ما نیست فقط خودمون باید به فکر خودمون باشیم!
نظام آموزشی مشکل داره بله دولت مشکل داره بله!
کشورهای جهان اولش هم تو این مسائل مشکل دارن کجای دنیا کار بعد از این که تحصیلات تموم بشه تضمینه؟! ۱۰۰درصد!؟
مگر دانشگاه های اول تا 100 ام دنیا که اونها اینجا تو این بحث ها جایی ندارن! وگر نه همه جا دانشگاه خوب داره دولت خوب داره دولت بد داره نظام آموزشی ظعیف داره و ...
هر کس جایی که هست خودش باید تلاش کنه و پله هاشو بسازه دولت نمیاد بگه خوب شما فارغ شدی عزیزم بیا بریم سر یه کار دیگه تمومه! نه هیچکجا اینطوری نیست...
به نظر من کسی که فارغ بشه تو رشته و واقعا کارش خوب باشه و استعداد مثال کار خودمون رو میزنم برنامه نویسی داشته باشه و بعد نهایت ۳ یا ۴ سال به کسب و کار خوبی نرسه مقصر فقط و فقط خودشه و خودش مگر این که تو اون شهر یه بلای طبیعی نازل بشه مثل سیلی زلزله ای که این طرف هم عقب بمونه وگر نه فقط خودش مقصره که به جایی نرسیده!

بعضی حرفای دوستان منو یاد این جمله میندازه که میگن:
فلان رشته؟ فلان رشته که ظرفیت نداره پر شده بازار کارش!
واقعا به نظر من مسخرسترین جمله تو زمینه کسب و کار همین جملست! تو هر کاری یه سری آدم تاپ داریم چرا من و شما نباید جزء اون تاپ ها باشیم؟!!! مگه اونا تو همین مملکت نبودن! مگه اونا دانشگاشون فرق داشته!؟ یا چی! مخصوصا رشته کامپیوتر که طرف با یه ایده میاد بعد چند سال میلیونی و میلیاردی در میاره باباش پولدار بوده!؟ نه تلاش کرده زحمت کشیده همین نه دولت پشتش بوده نه واسه نظام آموزشی گلایه ای داشته!
نه دیگه اینجوری شما همه چیز رو دارید مبرا میکنید و شخص رو مقصر میدونید در حالی که همه فاکتورها نقش دارند کافیه یه سرچ بزنید و بزرگترین افراد دنیا در زمینه IT ببینید در چه کشورهایی زندگی میکنن . بالاخره ممکنه استثنا هم وجود داشته باشه اما همه که استثنا نیستن شخصی مثل بیل گیتس فقط 1 نفر از میلیاردها انسان کره زمین هستن که البته اگر تو محیط مثلا افغانستان بزرگ میشد شاید از اعضای گروه طالبان میشد پس نظام آموزشی قوی تاثیر زیادی تو پرورش آدم های متخصص داره
استاد نیمه وقت دانشگاه ویرجینیا آمریکا که از همشهری های ما هست و در ایران هم جزو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت هست من همیشه پای صحبت هاشون مینشستم و ایشون همیشه این مقایسه رو میکردن مثلا میگفتن اونجا در مدارس اولا بیشتر از 10 تا تو هرکلاس نیستن دوما کلاس ها به صورت ویدیو کنفرانس برگزار میشه یعنی دانش آموز میتونه در صورت حضورغایب بودن از راه دور به کلاس وصل بشه یا فیلمش رو بگیره و اینکه هر مبحثی که درس میدن همون موقع ازشون آزمون میگیرن و تا وقتی که یاد نگرفتن مبحث بعدی نمیرن

godofphp
جمعه 28 اسفند 1394, 14:05 عصر
...........................................

godofphp
جمعه 28 اسفند 1394, 14:09 عصر
............................

godofphp
جمعه 28 اسفند 1394, 14:25 عصر
جواب هایی داده بودم به خیلی ها . حالا شاید عصبانی شده بودم جواب هام یکم زننده بود و به نظرم اومد پاکشون کنم چون دور از اخلاقه تو یه محیط " تخصصی " :قهقهه: چنین پاسخ ها و حرفهایی باشه .
در کل ما چقدر بحث کنیم نتیجه ای وجود نداره چون هرکس فکر میکنه گفته ی خودش درسته !
منم فقط نظر خودم در مورد تحصیل و دانشگاه رو گفتم همین ! نظر باقی هم برای خودشان باشه
فقط جهت اطلاع بعضی ها که زیادی گله و شکایت میکنند چندتا لینک میدم تا بفهمند برنامه نویسان ایرانی ، موفق ترین ، راضی ترین و بالاترین رتبه در آمارهای جهانی رو دارند . پس یا شما برنامه نویس نیستید یا تو ایران زندگی نمیکنید :قهقهه:
برنامه‌نویسان ایرانی در جایگاه اول میزان رضایت شغلی (http://www.zoomit.ir/2015/4/18/19642/developer-survey-2015/)بررسی برنامه نویسان و توسعه دهندگان در سال 2015 توسط سایت Stack Overflow (http://sitedesign-co.com/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-2015-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-Stack-Overflow)Stackoverflow می گوید ایرانیان عاشق برنامه‌نویسی هستند (http://www.zoomit.ir/2015/7/15/22165/programming-learning-amoozesh/)
رقابت نفسگیر غول های برنامه نویسی دنیا در تهران (http://www.asriran.com/fa/news/394054/%D8%B1%D9%82%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%B3%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%BA%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)ده برنامه نویس برتر دنیا در ایران! (http://www.ictna.ir/id/053361/)
حالا شما برو مدرکت رو بزار در کوزه آبش رو بخور ، ما هم پول کارمون رو در میارم چون براش زحمت کشیدیم ، سر کلاس ها نخوابیدیم یا دختر بازی نکردیم ،
برنامه نویس بودن افتخار کسایی که اراده داشتند و زحمت کشیدن

mojtaba.sln
پنج شنبه 05 فروردین 1395, 20:31 عصر

سلام...راستش من نمی خواستم چیزی بگم فقط چشمم به این تاپیک افتاد و نشستم خوندم برام جالب شد...
اما اجزه بدید در مورد این قسمت از حرفای شما یه چیزایی بگم...
نمی دونم منظور شما کدوم دانشگاه ها بوده اما توی دانشگاه ما این خبرا نیست (دانشگاه دولتی درس می خونم)
درس مباحث ویژه 3 واحدی در دانشگاه ما جاوا تدریس می شه...
درس گرافیک رایانه ای هم دو تا استاد ارائه می دن یکی openCV رو برای سی پلاس پلاس و یکی هم با پایتون از صفر تا صد (در حدی که پروژه یکی از دانشجویان پردازش تصویر بود ، یه عکس رو به نرم افزار می دادی همه چهره های عکس رو تشخیص و خروجی می داد)...
درس مهندسی نرم افزار هم اینجا پروژه PHP به دانشجوها داده می شه(نه طراحی سایت...نوشتن یه برنامه با PHP برای هدفی خاص)
درس ساختمان داده هم هست که دانشجوها باید یه الگوریتم رو (حالا هر الگوریتمی مثلا جستجوی دودویی یا ...) با سه تا زبان بتونند بنویسند...زبان پایتون سی پلاس پلاس و جاوا...

والا نمی دونم شما کدوم دانشگاه تحصیل کردین ولی دانشگاه ما که این چیزایی که گفتین نیست...

godofphp
یک شنبه 15 فروردین 1395, 12:03 عصر
سلام...راستش من نمی خواستم چیزی بگم فقط چشمم به این تاپیک افتاد و نشستم خوندم برام جالب شد...
نمی دونم منظور شما کدوم دانشگاه ها بوده اما توی دانشگاه ما این خبرا نیست (دانشگاه دولتی درس می خونم)
درس گرافیک رایانه ای هم دو تا استاد ارائه می دن یکی openCV رو برای سی پلاس پلاس و یکی هم با پایتون از صفر تا صد (در حدی که پروژه یکی از دانشجویان پردازش تصویر بود ، یه عکس رو به نرم افزار می دادی همه چهره های عکس رو تشخیص و خروجی می داد)...
درس مهندسی نرم افزار هم اینجا پروژه PHP به دانشجوها داده می شه(نه طراحی سایت...نوشتن یه برنامه با PHP برای هدفی خاص)
درس ساختمان داده هم هست که دانشجوها باید یه الگوریتم رو (حالا هر الگوریتمی مثلا جستجوی دودویی یا ...) با سه تا زبان بتونند بنویسند...زبان پایتون سی پلاس پلاس و جاوا...

والا نمی دونم شما کدوم دانشگاه تحصیل کردین ولی دانشگاه ما که این چیزایی که گفتین نیست...
اسم دانشگاهتون رو بنویسید تا بهتون بگم چی به چیه ! عجیبه ! دانشگاه هاروارد هم از این خبرا نیست نکنه شما مریخ درس میخونی یا دانشگاه خصوصی دارید ؟

rooterror
یک شنبه 15 فروردین 1395, 12:44 عصر

داداش شوخیت گرفته ؟ دارن اونجا ازتون بیگاری میکشن ؟
الان ما استاد داریم تو دانشگاهمون از ک موغ سر در نمیاره اومده تدریس میکنه ، لطفا اسمدانشگاهتونو بگید ما کنکور اونجا رو بزنیم

دوشنبه 16 فروردین 1395, 13:15 عصر
با چند تا جرف از چندتا دوست دوروبر که یکی دوتا دانشگاه پیام نوری آزادی چیزی میرن که معمولا مباحث ساده و راحت هستن نمیشه کل دانشگاه ها رو زیر سوال برد!!!! با کدوم اطلاعات چنین حرفایی میزنید شمایی که حتی تو یکی از همین داشنشگاه هایی که به نظر خودتون هیچی یاد نمیدن هم درس نخوندید!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آدم میمونه چی بگه دیگه!!!!
دانشگاه نیشابور شهید بهشتی (کاردانی تازه)
برنامه نویسی با c++ شروع میشه اسمبلی درس داده میشه ساختمان داده با همون c++ فاتحتو میخونن پروژه من با همین c++ نرمافزار مدیریت کلاس دانشجو استاد و ... واسه یک دانشگاه بود...
مهندسی وب بود چی بود php درس میدادن و پروژه ترمم حتی یه آژانس هواپیمایی بود!
کارشناسی هم والا ما مباحث پردازش گرافیک opengl و طراحی وبش asp.net به صورت پیشرفته زبان های پایتون و سی شارپ و ... واسه زبانهای برنامه نویسی سیستم های خبره هوش مصنوعی و ... اینا همش سر جای خودش و مباحثش هم مربوط به خودشون بوده نمیدونم بعضیا چی از کجا دیدن! استارت زبان پی اچ پی من تو دانشگاه به لطف یکی از اساتید خورد و پایه برنامه نویسیم رو هم مدیون استاد ساختمان دادم هستم و هیچوقت هم یادم نمیره ممنونشون هستم اگر احیانا شما آکادمیک نخوندی قرار نیست همه چی اونجا افتضاح باشه!!! (هرچند تو بهترین حالت ها هم تو دانشگاه ها پیدا میشن و همیشه یه سری اساتید کار نابلد هستن!)

godofphp
دوشنبه 16 فروردین 1395, 15:54 عصر
با چند تا جرف از چندتا دوست دوروبر که یکی دوتا دانشگاه پیام نوری آزادی چیزی میرن که معمولا مباحث ساده و راحت هستن نمیشه کل دانشگاه ها رو زیر سوال برد!!!! با کدوم اطلاعات چنین حرفایی میزنید شمایی که حتی تو یکی از همین داشنشگاه هایی که به نظر خودتون هیچی یاد نمیدن هم درس نخوندید!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آدم میمونه چی بگه دیگه!!!!
دانشگاه نیشابور شهید بهشتی (کاردانی تازه)
برنامه نویسی با C++‎ شروع میشه اسمبلی درس داده میشه ساختمان داده با همون C++‎ فاتحتو میخونن پروژه من با همین C++‎ نرمافزار مدیریت کلاس دانشجو استاد و ... واسه یک دانشگاه بود...
مهندسی وب بود چی بود php درس میدادن و پروژه ترمم حتی یه آژانس هواپیمایی بود!
کارشناسی هم والا ما مباحث پردازش گرافیک opengl و طراحی وبش asp.net به صورت پیشرفته زبان های پایتون و سی شارپ و ... واسه زبانهای برنامه نویسی سیستم های خبره هوش مصنوعی و ... اینا همش سر جای خودش و مباحثش هم مربوط به خودشون بوده نمیدونم بعضیا چی از کجا دیدن! استارت زبان پی اچ پی من تو دانشگاه به لطف یکی از اساتید خورد و پایه برنامه نویسیم رو هم مدیون استاد ساختمان دادم هستم و هیچوقت هم یادم نمیره ممنونشون هستم اگر احیانا شما آکادمیک نخوندی قرار نیست همه چی اونجا افتضاح باشه!!! (هرچند تو بهترین حالت ها هم تو دانشگاه ها پیدا میشن و همیشه یه سری اساتید کار نابلد هستن!)
من درسته چنین دانشگاه هایی نبودم ولی با دانشجو ها و اساتیدش در ارتباط بودم
مثلا همین چند وقت پیش پروژه ی پایانی کارشناسی دانشگاه امیر کبیر رو من نوشتم
خب پروژه ی پایانی رشته ی کارشناسی ، یک برنامه ساده بدون نیاز به پایگاه داده بود حتی ! اونم با زبان سی شارپ !
درسته روی درس های گوناگون مثلا همین هایی که میگید با سی پلاس پلاس شروع میشه و ساختمان داده و ... گفته میشه ولی فقط یه اسمه کمتر دانشگاه به طور جدی و عملی زبان برنامه نویسی بطور کاربردی یاد داده میشه
مثلا همه ی دانشجوها C پلاس پلاس رو بدون مبحث شی گرایی سپری میکنند یا اصلا درک درستی ازش ندارند حالا این وسط یکی بطور آزادانه میره کار میکنه یاد میگیره دلیل نیست که بگیم همه ی دانشجو های کامپیوتر برنامه نویس هستند ! من همه رو زیر سوال نبردم اکثریت رو گفتم متاسفانه اکثریت همینطوره !
من خودم دانشگاه صنعتی شریف بودم و دیدم مثلا یه استادی بود خیلی مباحث کت و کلفت و قشنگی میگفت فیلمهاشو دیدم دوستام گرفته بودن . ولی خب مشکل اینجا بود که اصلا به موضوع اصلی ربطی نداشت همیشه سخت گیری هم درست نیست مهم راه درست که باید طی بشه
به استاد دانشگاه نه پول خوبی میدن نه مزایای خاصی داره ! در حالی که یه نفر واقعا استاد باشه شما هم میدونید که نمیره دانشگاه خودش رو خسته کنه و با دانشجو های تازه رسیده سر و کله بزنه
پس کسانی که استاد میشن معمولا" فقط توانایی ارائه ی یه مطلب خاص رو بصورت طوطی وار دارن عملا برنامه نویس واقعی نیست مثلا شما یک استاد دانشگاه معرفی کنید که یه ایده ای در زمینه ی برنامه نویسی پیاده کرده باشه و یا استارتاپی توسط فلان استادی باشه
تمام کارهای موفق در این زمینه چه در ایران و چه در خارج توسط افرادی انجام شده که هیچوقت مدارک تحصیلی در مورد کامپیوتر نداشتند و غیر از هم موارد کمی هست که حساب نمیشن اصلا !
اصل ماجرا اینه که ما باید اینها رو از هم تفکیک کنیم کسی که برنامه نویسه و کسی که مهندس کامپیوتره و درس خونده !
به نظر من کسی که حتی مدرک تحصیلی هم داشته باشه ولی برنامه نویس خوبی باشه در دسته ی دوم جا نمیگیره !
=====
در مورد چند تا از دانشگاه های قوی من اطلاعات دقیق و کامل دارم مثلا جزوه های اساتیدش ، ارائه های دانشجو هاش ، مقاله های دانشگاه و .... با مطالعه انها من بیش از پیش ، نا امید دانشگاه و تحصیلات میشم دانشگاه هایی که میگم صنعتی شریف ، امیرکبیر ، دانشگاه تبریز ، فردوسی مشهد و ... هستند
حالا هر چه خود دانید !

Farshid007
دوشنبه 16 فروردین 1395, 16:41 عصر
مساله همین است که شما قضیه را برعکس نگاه میکنید !
کسی نمگیه هر کسی رشته کامپیوتر خونده برنامه نویس است ، ولی انجام یک کار به شکل حرفه ای که بتوان عنوان شغل را بر آن گذاشت مستلزم داشتن مدارک تئوری است .
بالا تر هم گفتم که قصد کش دادن ندارم .

فقط این تصویر را نگاه کنید :

139625

این حیوان زیبا اگر 30 روز اینجا بخوابه این تخم مرغ ها تبدیل به جوجه میشه :)
حالا میشه گفت چون این گربه گرما داره ، قابلیت چرخش تخم مرغ ها را دارد و میتواند دقیقا کارهای مرغ خانوم را انجام دهد ، پس مرغ است ؟؟؟

نه خیر هر کس باید سر جای خودش باشد ...

شما اگر به برنامه نویسی علاقه دارید چرا کامپیوتر نخواندید ؟؟؟

بنده دانشجوی ترم 4 رشته مهندسی برق تو دانشگاه سراسری بویین زهرا مشغول تحصل هستم
اینکه اینجام بخاطر اینه که به برنامه نویسی علاقه مند هستم
اشکالی داره ؟؟؟
اگه اشکال داره بگید ول میکنم برنامه نویسیو والسلام
به نظر من آدم باید بره دنبال چیزی که علاقه داره
اینکه چرا از همون موقع دبیرستان رشته کامپیوتر رو انتخاب نکردم یا تو دفترچه کنکور مهندسی نرم افزار رو نزدم هم دلایل خاصی بره خودم دارم

us1234
سه شنبه 17 فروردین 1395, 03:07 صبح
بنده دانشجوی ترم 4 رشته مهندسی برق تو دانشگاه سراسری بویین زهرا مشغول تحصل هستم
اینکه اینجام بخاطر اینه که به برنامه نویسی علاقه مند هستم
اشکالی داره ؟؟؟
اگه اشکال داره بگید ول میکنم برنامه نویسیو والسلام
به نظر من آدم باید بره دنبال چیزی که علاقه داره
اینکه چرا از همون موقع دبیرستان رشته کامپیوتر رو انتخاب نکردم یا تو دفترچه کنکور مهندسی نرم افزار رو نزدم هم دلایل خاصی بره خودم دارم

فقط بخاطر اینکه نقل قول کردید جواب میدهم وگرنه بالاتر هم گفتم حوصله ادامه دادن بحث های خاله زنکی را ندارم

دوست من شما مسیرتون اشتباست . با خودتون صادق باشید ، یعنی چی علاقه تون کامیپوتره و مهندسی برق میخونید ؟ این جمله را برای من ترجمه کنید برای من یک تناقض بزرگ داره
شما برای کسی درس میخونید ؟ کسی شما را مجبور کرده به این رشته برید ؟

یک بام دو هوا نشانه از عدم قدرت در تصمیم گیری یا عدم شناخت استعداد های شخصی دارد .

Farshid007
سه شنبه 17 فروردین 1395, 05:06 صبح
فقط بخاطر اینکه نقل قول کردید جواب میدهم وگرنه بالاتر هم گفتم حوصله ادامه دادن بحث های خاله زنکی را ندارم

دوست من شما مسیرتون اشتباست . با خودتون صادق باشید ، یعنی چی علاقه تون کامیپوتره و مهندسی برق میخونید ؟ این جمله را برای من ترجمه کنید برای من یک تناقض بزرگ داره
شما برای کسی درس میخونید ؟ کسی شما را مجبور کرده به این رشته برید ؟

یک بام دو هوا نشانه از عدم قدرت در تصمیم گیری یا عدم شناخت استعداد های شخصی دارد .
من نگفتم علاقم کامپیوتره و برق میخونم
اولا گفتم علاقم برنامه نویسیه ن کامپیوتر (این دوتا هیچ ربطی هم بهم ندارند)
دوما بنده نگفتم که به برق علاقه مند نیستم
اتفاقا برقو بیشتر از برنامه نویسی دوست دارم و مسیر اصلی زندگیم مهندسی برقه یعنی وقتی که درسمو تموم کنمو مشغول کاری بشم ازم بپرسن چیکاره ای میگم بنده یک مهندس برق هستم ن برنامه نویس
گفتم دلیل اینکه اینجام علاقه به برنامه نویسی هستش (برنامه نویسیو با سی شارپ دات نت شروع کردم کم کم اومد سمت طراحی وب ولی الان دیگه هدف اصلیم فقطو فقط طراحی وب هست و دات نت فریم ورکو به کل فراموش کردم)
چ اشکالی داره ی نفر به دو چیز علاقه داشته باشه
مگه کسی علمو محدود کرده؟؟؟
مگه مغز ما برای یادگیری علم محدوده؟؟؟
کی گفته مثلا کسی که دیگه برقو انتخاب کرده حق نداره درکنارش برنامه نویسی رو هم یاد بگیره؟؟؟
من استعداد هامو شناختمو اینارو انتخاب کردم
مگه قراره هرکس فقط یک استعداد داشته باشه ؟؟؟
این استعداد های یک انسان نیست که به زندگی شکل میده بلکه انتخاب هایش است
منم مثل خودت وقتی ی کد میزنم یا ی چیزی طراحی میکنم از نتیجه کارم کلی خوشحال میشم لذت میبرم از اینکار
علاوه بر این وقتی ی مدار میزارن جلوم وقتی که اونو حلش میکنم هم کلی خوشحال میشم
اشکالی داره درکنار درس اصلیم ی رشته دیگه یاد بگیرم؟؟؟
ن کلاس برنامه نویسی میرم ن استادی دارم
فقط و فقط کتاب و اینترنت
تو وقت آزادم میشینم برنامه نویسی میخونم
به درسمم صدمه ای وارد نکرده که هیچ اتفاقن خیلی کمک هم میکنه
چون تو رشته برق هم برنامه نویسی خیلی بکار میاد البته ن این PHP HTML اینجور چیزا
ن کسی مجبورم کرده تو دفترچه انتخاب واحد برق بزنم و ن کسی مجبورم کرده بشینم پشت کامپیوتر کد بزنم
اینا انتخاب های من هستن
و نگران این نباشید که من بیام جای شمارو بگیرم
اینکه شماها رشته اصلیتون هم نرم افزار هستش معلومه که از منی که هم دارم برق میخونم هم درکنارش برنامه نویسی یاد میگیرم خیلی جلو تر هستید
بنده هنوز مبتدی هستم تا به حال هیچ پروژه ای بیرون ندادم یا ب عبارت دیگر هیچ کسب درآمدی از این راه نداشتم
اگه فکر میکنید ما جای شمارو تنگ کردیم
هنوز هم دیر نشده بگید من همه چیو میبوسم میزارم کنار این پروفایلو هم پاک میکنم بره
ولی بهونه نیارید که ما نباید به دو چیز یا حتی بیشتر علاقه داشته باشیم یا اینکه دیگه ی نفر تو برق استعداد داره دیگه محال تو برنامه نویسی استعداد داشته باشه یا بلعکس
اصن گیریم استعداد ندارم تو برنامه نویسی علاقه که دارم مگه باید حتما توی کاری استعداد داشته باشیم تا اونو انتخاب کنیم ؟؟؟
پس ما برای فراگیری علم تو هر رشته و هر گرایشی محدود نیستیم و هیچ کسی حق نداره مارو محدود کنه
ببخشید اگه سرتونو درد آوردم
بنده به هیچ عنوان قصد توهین ندارم

us1234
سه شنبه 17 فروردین 1395, 05:34 صبح
من نگفتم علاقم کامپیوتره و برق میخونم
اولا گفتم علاقم برنامه نویسیه ن کامپیوتر (این دوتا هیچ ربطی هم بهم ندارند)
دوما بنده نگفتم که به برق علاقه مند نیستم
اتفاقا برقو بیشتر از برنامه نویسی دوست دارم و مسیر اصلی زندگیم مهندسی برقه یعنی وقتی که درسمو تموم کنمو مشغول کاری بشم ازم بپرسن چیکاره ای میگم بنده یک مهندس برق هستم ن برنامه نویس
گفتم دلیل اینکه اینجام علاقه به برنامه نویسی هستش (برنامه نویسیو با سی شارپ دات نت شروع کردم کم کم اومد سمت طراحی وب ولی الان دیگه هدف اصلیم فقطو فقط طراحی وب هست و دات نت فریم ورکو به کل فراموش کردم)
چ اشکالی داره ی نفر به دو چیز علاقه داشته باشه
مگه کسی علمو محدود کرده؟؟؟
مگه مغز ما برای یادگیری علم محدوده؟؟؟
کی گفته مثلا کسی که دیگه برقو انتخاب کرده حق نداره درکنارش برنامه نویسی رو هم یاد بگیره؟؟؟
من استعداد هامو شناختمو اینارو انتخاب کردم
مگه قراره هرکس فقط یک استعداد داشته باشه ؟؟؟
این استعداد های یک انسان نیست که به زندگی شکل میده بلکه انتخاب هایش است
منم مثل خودت وقتی ی کد میزنم یا ی چیزی طراحی میکنم از نتیجه کارم کلی خوشحال میشم لذت میبرم از اینکار
علاوه بر این وقتی ی مدار میزارن جلوم وقتی که اونو حلش میکنم هم کلی خوشحال میشم
اشکالی داره درکنار درس اصلیم ی رشته دیگه یاد بگیرم؟؟؟
ن کلاس برنامه نویسی میرم ن استادی دارم
فقط و فقط کتاب و اینترنت
تو وقت آزادم میشینم برنامه نویسی میخونم
به درسمم صدمه ای وارد نکرده که هیچ اتفاقن خیلی کمک هم میکنه
چون تو رشته برق هم برنامه نویسی خیلی بکار میاد البته ن این PHP HTML اینجور چیزا
ن کسی مجبورم کرده تو دفترچه انتخاب واحد برق بزنم و ن کسی مجبورم کرده بشینم پشت کامپیوتر کد بزنم
اینا انتخاب های من هستن
و نگران این نباشید که من بیام جای شمارو بگیرم
اینکه شماها رشته اصلیتون هم نرم افزار هستش معلومه که از منی که هم دارم برق میخونم هم درکنارش برنامه نویسی یاد میگیرم خیلی جلو تر هستید
بنده هنوز مبتدی هستم تا به حال هیچ پروژه ای بیرون ندادم یا ب عبارت دیگر هیچ کسب درآمدی از این راه نداشتم
اگه فکر میکنید ما جای شمارو تنگ کردیم
هنوز هم دیر نشده بگید من همه چیو میبوسم میزارم کنار این پروفایلو هم پاک میکنم بره
ولی بهونه نیارید که ما نباید به دو چیز یا حتی بیشتر علاقه داشته باشیم یا اینکه دیگه ی نفر تو برق استعداد داره دیگه محال تو برنامه نویسی استعداد داشته باشه یا بلعکس
اصن گیریم استعداد ندارم تو برنامه نویسی علاقه که دارم مگه باید حتما توی کاری استعداد داشته باشیم تا اونو انتخاب کنیم ؟؟؟
پس ما برای فراگیری علم تو هر رشته و هر گرایشی محدود نیستیم و هیچ کسی حق نداره مارو محدود کنه
ببخشید اگه سرتونو درد آوردم
بنده به هیچ عنوان قصد توهین ندارم

شاید شما درست بگید ....

ولی با یه دست نمیشه چندتا هندوانه را بلند کرد ، این را مطئن هستم و در طول تاریخ هم اگر زندگی بزرگان را مطالعه کنید همینطور بوده .

البته بازم تاکید میکنم شاید توان و انرژی و استعداد خدا دادیی در شما وجود دارد که ما از آن بی خبریم :)

هیچ کس جای کس دیگری را تنگ نکرده ولی یکی از مشکلی که ما در رشته کامپیوتر داریم که خروجی آن این شده که افراد زیر دیپلم در خصوص و رشته مهندسی نرم افزار اضهار نظر میکنند این است که کسی که هیچ علاقه ای به این رشته نداره به آن وارد شده .
وقتی شخص X از کارشناسی ... رفته ارشد نرم افزار خونده و بعد با لابی و پارتی استاد دانشگاه بوق آباد شده ، دیگه چه انتظاری از دانشجویان این دانشگاه هست ...

ختم کلام ، به من توهین هم بکنید دیگه این تاپیک را باز نمیکنم :))

Farshid007
سه شنبه 17 فروردین 1395, 08:05 صبح
شاید شما درست بگید ....

ولی با یه دست نمیشه چندتا هندوانه را بلند کرد ، این را مطئن هستم و در طول تاریخ هم اگر زندگی بزرگان را مطالعه کنید همینطور بوده .

البته بازم تاکید میکنم شاید توان و انرژی و استعداد خدا دادیی در شما وجود دارد که ما از آن بی خبریم :)

هیچ کس جای کس دیگری را تنگ نکرده ولی یکی از مشکلی که ما در رشته کامپیوتر داریم که خروجی آن این شده که افراد زیر دیپلم در خصوص و رشته مهندسی نرم افزار اضهار نظر میکنند این است که کسی که هیچ علاقه ای به این رشته نداره به آن وارد شده .
وقتی شخص X از کارشناسی ... رفته ارشد نرم افزار خونده و بعد با لابی و پارتی استاد دانشگاه بوق آباد شده ، دیگه چه انتظاری از دانشجویان این دانشگاه هست ...

ختم کلام ، به من توهین هم بکنید دیگه این تاپیک را باز نمیکنم :))

شما چرا اینجوری فکر میکنید اینجا هیچ کس به هیچ کس توهین نمیکنه
بحثیه که به وجود اومده و با هم حلش میکنیم
الان شما که کامپیوتر خوندی من بت بگم بیا این برقو هم بخون نمیتونی؟؟؟ مغزت کم میاره؟؟؟ معلومه که ن
من کاری به کارشناسیو مارشناسیو پارتی و مارتی و کسب در امد تو برنامه نویسیو اینکه مشاع شده نشده درد شده زهرمار شده کاری ندارم
من دانشجوی ترم 4 رشته مهندسی برق در دانشگاه سراسری بویین زهرا مشغول هستم
چون به برنامه نویسی (فقط طراحی وب و زبان سمت سرور {اسکریپت نویسی اونم فقط PHP} ) علاقه دارم و دنبالش میکنم موفق شدم که هیچ نشدمم جهنمو ضرر
هر کس مشکلی داره با این قضیه همینجا

us1234
سه شنبه 17 فروردین 1395, 10:00 صبح
شما چرا اینجوری فکر میکنید اینجا هیچ کس به هیچ کس توهین نمیکنه
بحثیه که به وجود اومده و با هم حلش میکنیم
الان شما که کامپیوتر خوندی من بت بگم بیا این برقو هم بخون نمیتونی؟؟؟ مغزت کم میاره؟؟؟ معلومه که ن
من کاری به کارشناسیو مارشناسیو پارتی و مارتی و کسب در امد تو برنامه نویسیو اینکه مشاع شده نشده درد شده زهرمار شده کاری ندارم
من دانشجوی ترم 4 رشته مهندسی برق در دانشگاه سراسری بویین زهرا مشغول هستم
چون به برنامه نویسی (فقط طراحی وب و زبان سمت سرور {اسکریپت نویسی اونم فقط PHP} ) علاقه دارم و دنبالش میکنم موفق شدم که هیچ نشدمم جهنمو ضرر
هر کس مشکلی داره با این قضیه همینجا

خوب دوست من
شما هنوز به همان جواب عکس دار اول من دقت کافی نداشتید .
بحث من یک جمله خیلی ساده است

چرا تو این کشور باید افراد علاقشون و تحصیلشون فرق کنه ؟

بحث فقط مربوط به کسانی که از رشته های دیگه داخل کامپیوتر آمدند نیستند بحث عمومی است ، همانطور که بالا گفتم بیشتر افراد ناموفق داخل کامپیوتر کسایی هستند که بدون علاقه وارد شدند ...

من کار ندارم شما میخواهید درآمد داشته باش نداشته باش ، دانشگاه دولتی ، غیر دولتی و ... هر جا که دوست داری تحصیل کن ولی این تناقض را کسی برای من حل نکرد:

چطوری یک شخص میتونه داخل 2 رشته موفق باشه ؟!

تا جایی که من اطلاع دارم داخل رشته شما بحث ها جالب و کاربردی و فنی بیشماری هست که اگر 24 ساعت روز و 7 روز هفته و 12 ماه سال مشغول مطالعه و انجام کار باشید بازم زمان کم میارید ! حتی دوستایی داشتم تو کار برنامه نویسی plc و استپ موتور بودند این افراد وقت سر خارندن ندارند ( به معنای واقعی هم از لحاظ درآمد هم از لحاظ تحقیق و توسعه )

حالا اینکه شما بیاید بگید من در کنار مهندسی برق ( اسمش هم خفنه :)) میخوام برنامه نویس یاد بگیرم . یک نتیجه بیشتر در ذهن خواننده تداعی نمیشود ، اینکه شما به مهندسی برق علاقه ندارید .

من به رشته ، به کارم و به مسیری که برای زندگی انتخاب کردم علاقه وافری دارم و اصلا فکر این نیستم که بیکاری برم مدار الکترونیک یاد بگیرم.
هرچند در کارشناسی مدارمنطقی ، مدار الکتریکی و مدار الکترونیک پاس کردم و از مفهوم پایه این رشته ها یه مختصری میدونم ولی علاقه زیاد به برنامه نویس اجازه نمیده هیچ زمان آزادی برای پرداختن به رشته های دیگه داشته باشم .

حتی به جرات میتونم بگم داخل همین رشته نرم افزار افراد علایق خاصی دارند ، یکی تحت وب ، یکی ویندوز ، یکی لینوکس و اگر تمام عمرشون هم داخل حوزه خودشان کار کنند بازم زمان کم میارند

این حرف شما که بیکاری برم دنبال php اونم از یک رشته دیگه از اون حرف هاست که بیشتر جنبه شعار داره.

بذار منم یک شعار بدم حالا که شعار مالیات نداره :)

اگر تمام 80 میلیون نفر ایران برنامه نویس و آن هم از برنامه نویس تحت وب و بخصوص PHP باشند هیچ تاثیری در کار و درآمد من نخواهد داشت و هیچ ناراحتی ندارد بلکه نشان دهنده قدرت نفوذ رشته ام در بین اقشار جامعه داره :)

rahmatipoor
سه شنبه 17 فروردین 1395, 10:33 صبح
دوست خوب آقای us1234 حرفهای شما کاملا غیر منطقیه
اولا بگم که من هم خودم رشتم نرم افزاره الآن هم کارم برنامه نویسیه و زندگیم از این راه میگذره ( برای اینکه فکر نکنید الکی میخوام دفاع کنم)
مگه هر کسی رشته کامپیوتر خونده ، دیگه صاحب اختیار علم کامپیوتر هست که بیاد تعیین تکلیف کنه برای دیگران.
علم هیچ محدودیتی نداره و هرکی هرچی بخواد میتونه بره دنبالش و اگه تونست یاد بگیره و هرچقدر هم که تونست درآمد داشته باشه.
اگه اینطوریه شما هم که رشته کامپیوتر خوندی حق نداری تاریخ ، پزشکی ، روانشناسی و سایر علوم رو بخونی
دنیای علم همینه و نمیشه هیچ کسی رو محدود کرد.
البته درسته که دانشگاه میتونه خیلی کمک کنه به پیشرفت ولی همه علم که توی دانشگاه و مدرک نیست
شما هم اگه واقعا راست میگی و تواناییهات زیاده مطمئن باش که توی بازار در برابر همین به قول خودت جوجه برنامه نویسها کم نمیاری و گلیم خودت رو از آب بیرون میکشی
توی بازار کار خیلی کاری ندارن که شما مدرکت چیه تواناییهات رو نگاه میکنن
در ضمن در نظر داشته باش که خیلی از بزرگان علم کامپیوتر مثل بیل گیتس و استیو جابز هم دانشگاهشون رو نیمه تموم گذاشتن
همچنین من هم با اینکه توی دانشگاه کامپیوتر خوندم الآن یه نیم نگاهی به بحث الکترونیک دارم. الآن باید کسایی که الکترونیک خوندن بیان در مقابل من جبهه بگیرن؟؟؟

us1234
سه شنبه 17 فروردین 1395, 11:24 صبح
دوست خوب آقای us1234 حرفهای شما کاملا غیر منطقیه
اولا بگم که من هم خودم رشتم نرم افزاره الآن هم کارم برنامه نویسیه و زندگیم از این راه میگذره ( برای اینکه فکر نکنید الکی میخوام دفاع کنم)
مگه هر کسی رشته کامپیوتر خونده ، دیگه صاحب اختیار علم کامپیوتر هست که بیاد تعیین تکلیف کنه برای دیگران.
علم هیچ محدودیتی نداره و هرکی هرچی بخواد میتونه بره دنبالش و اگه تونست یاد بگیره و هرچقدر هم که تونست درآمد داشته باشه.
اگه اینطوریه شما هم که رشته کامپیوتر خوندی حق نداری تاریخ ، پزشکی ، روانشناسی و سایر علوم رو بخونی
دنیای علم همینه و نمیشه هیچ کسی رو محدود کرد.
البته درسته که دانشگاه میتونه خیلی کمک کنه به پیشرفت ولی همه علم که توی دانشگاه و مدرک نیست
شما هم اگه واقعا راست میگی و تواناییهات زیاده مطمئن باش که توی بازار در برابر همین به قول خودت جوجه برنامه نویسها کم نمیاری و گلیم خودت رو از آب بیرون میکشی
توی بازار کار خیلی کاری ندارن که شما مدرکت چیه تواناییهات رو نگاه میکنن
در ضمن در نظر داشته باش که خیلی از بزرگان علم کامپیوتر مثل بیل گیتس و استیو جابز هم دانشگاهشون رو نیمه تموم گذاشتن
همچنین من هم با اینکه توی دانشگاه کامپیوتر خوندم الآن یه نیم نگاهی به بحث الکترونیک دارم. الآن باید کسایی که الکترونیک خوندن بیان در مقابل من جبهه بگیرن؟؟؟

حوصله ادامه دادن این بحث اینبار برای شما را دیگه ندارم
فقط جواب سوال زیر را بدید :
من میتونم با خواندن چندتا کتاب در خصوص جراحی ، جراح مغز اعصاب شوم ؟
چرا داخل گارانتی محصولات معتبر نوشته که توسط تعمیر کاری که ما قبولش نداریم دستگاه باز نشود ؟ چون کارش را بلد نیست ؟

اگر نوشته های من را ( که برای دیدن بهتر بولد هم کردم ) خوانده باشید تمام حرف یک مفهوم ساده است . من نه کاری به درآمد دارم نه به اینکه کسی جا کسی را اشغال کرده نه جبهه گیری کردم .

تمام بحث من اینه که اکثر کسایی که دیدم به نوعی خودشون را آچار فرانسه میدونن و سعی میکنند در هر زمینه ای علاقه و تخصص داشته باشند که در نهایت هم در هیچ کدام از زمینه ها موفق که نشدن هیچ ، بلکه باعث خراب شدن بازار و خراب کردن قیمت های بقیه بودند.

عزیزان همین تحت وب که الان اینجا در خصوص ش بحث میکنیم خودش زمینه های مختلفی داره که میشه در حد تز دکترا آنها را ادامه داد. بحث های html , javascript , serve side , UI design در پروژه های بزرگ هر کدام از اینها گروه های مختصصین جدایی داره که تخصص اصلیشون همینه و روی یک موضوع کار میکنند.

بعد اینجا ما باید در خصوص اینکه رشته مختلف را میشه با هم ترکیب کرد و نامحدود بدون علم و نامتناهی بودن توان علمی بعضی از دوستان با هم حرف بزنیم
:تشویق:

پ ن :
یاد بگیر که متن ها دقیق بخونی و الکی یک متن را به شخص نسبت نده ، من کجا گفتم جوجه برنامه نویس !

hamedarian2009
سه شنبه 17 فروردین 1395, 11:28 صبح
ببینید فکرکنید من رشته ام اقتصاده علاوه بر اینکه باید دروس مربوط به خودمو بخونم واسه برنامه نویسی هم باید خیلی از دروس مربوط به رشته نرم افزار کامپیوتر رو به صورت خودخوان بخونم مثل پایگاه داده مهندسی نرم افزار و ... اینجوری کارم دوبرابر میشه چرا از همون اول نرم افزار نخونم ولی اینکه به علت عدم وجود یک مشاوره تحصیلی درست و استعداد یابی در مدارس ایران احتمال اینکه کسی رشته تحصیلیش رو اشتباه انتخاب کنه زیاده و اگر من اقتصاد رفتم و برنامه نویس شدم احتمالا اولی رو اشتباه رفته بودم

برنامه نویسی هیچ ربطی به کامپیوتر نداره
:لبخند: ازون حرفها بودا

rahmatipoor
سه شنبه 17 فروردین 1395, 18:30 عصر
آقای us1234 مطمئن باش که من هم بیکار نیستم و خیلی حال و حوصله سر و کله زدن با هیچ کسی رو ندارم

ولی مشکل خیلی از افراد اینه که برنامه نویسی و مهندسی کامپیوتر رو فقط توی طراحی سایت و نهایتا برنامه های بانک اطلاعاتی می بینید.

به نظر شما کسایی که برنامه های تخصصی رشته های مختلف مثلا عمران ، الکترونیک و ... رو تولید می کنن بدون آشنایی و اطلاع از مفاهیم اون رشته میتونن برنامه ای طراحی کنن که متخصصین اون رشته خاص باهاش کارهای تخصصی خودشون رو انجام بدن؟
شما مثلا اصول و مفاهیم مکانیک رو ندونی میتونی برنامه ای مثل catia برای مهندسهای مکانیک طراحی کنی؟ یا مثلا برنامه اتوکد رو ؟

به نظر شما کسی که می خواد توی زمینه های ربوتیک کار کنه نیازی به آشنایی با الکترونیک و شاید هم تا حدودی مکانیک نداره ؟
دوست خوب مهندسی کامپیوتر فقط طراحی سایت نیست.
الان پس برنامه نویسی میکرو و ای وی آر و آردوئینو و ... فکر میکنید بدون اطلاع از اصول اولیه الکترونیک میتونید کار کنید؟
ما دنبال تسلط توی اون رشته نیستیم ولی تا حدی که نیازه باید سررشته داشته باشی؟
اگه فکر می کنی اینطور نیست برو در مورد رشته مکاترونیک ( ترکیبی از مکانیک ، کامپیوتر و الکترونیک ) که یک رشته جدید و خیلی کاربردیه تحقیق کن.
حالا با فرض اینکه مهندسی نرم افزار فقط همون طراحی سایته که شما می گید ، اگه شما واقعا علمش رو دارید و درست کار می کنید باید بتونید در برابر کسایی که تخصصشون چیز دیگه ایه رقابت کنید و هیچ ترسی از اونها نداشته باشید چون شما مثلا علمی کار می کنید و اصول رو در نظر دارید و UI و UX رو رعایت میکنید و قطعا باید یه محصول قوی تولید کنید. پس چرا این همه می نالید؟
در ضمن شما فقط بلدید بگید توی این مملکت فلانه و بهمانه
اگه میتونید تحقیق کنید ببینید که خیلی از استارت آپهای بزرگ توی کشورهای دیگه دنیا هست که خالقشون تخصصش چیز دیگه ای بوده؟
توی همین ایران هم اونهایی که چیزی بارشونه و واقعا تخصص دارن ، مطمئن باش که کار خودشون رو انجام میدن و نمیان فقط آه و ناله کنن

Farshid007
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 07:23 صبح
قبول دارید الکی داریم بحث میکنیم؟؟؟:لبخند:
هرکی ی حرفی میزنه:لبخند:
اصن به کسی چ ربطی داره کی چی میخونه کی چی نمیخونه:لبخند:
من برق رشته اصلیمه تا حد توانم میخونم :لبخند:
به برنامه نویسی هم علاقه دارم اونم تا حد توانم میخونم:لبخند:
کی میتونه جلومو بگیره؟؟
نظر هیچ کس هم برام مهم نیست
هرکی هرجور که دوس داره فکر کنه
موفق باشید دوستان:چشمک:

rahmatipoor
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 09:04 صبح
موفق باشی دوست خوب

godofphp
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 11:25 صبح
مارک زاکربرگ = موسس فیسبوک - > رشته ی تحصیلی روانشناسی
استیو جابز = موسس اپل -> رشته ی تحصیلی گرافیک
آلن تورینگ = پدر هوش مصنوعی جهان - > رشته ی ریاضیات
بیل گیتس = موسس مایکروسافت و شرکتهای بزرگ - > ترک تحصیل کرده هاروارد
استیو بالمر = مدیر کنونی مایکروسافت -> رشته ی گرافیک
تیم کوک = مدیر کنونی اپل - > رشته ی مهندسی صنایع
استیو وازنیاک = طراح اولین کامپیوتر اپل -> رشته ی الکترونیک و برق
جف بزوس = موسس آمازون -> رشته ی تحصیلی فیزیک
جک ما = موسس فروشگاه علی بابا -> نوازنده
پیرامیدیار = موسس فروشگاه ای بی -> رشته ی مواد
آرش فردوسی = سازنده ی دراپ باکس -> ترک تحصیل کرده
امید کردستانی = رئیس اجرایی هیئت مدیره توئیتر -> رشته ی برق
خسته شدم . بازم بشمارم ؟

bax998
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 11:51 صبح
تجربه ثابت کرده افرادی که رشته شون کامپیوتر نیست بی نهایت ادعاشون زیاده تو زمینه کامپیوتر
البته نمیخوام بگم این برای همه وجود داره ولی خودم چندین دوست داشتم که رشته شون کامپیوتر نبود و به لطف dotNet و امثال dotNet برنامه نویس شدن (مثلا) و با چند تا کلاس و چهار تا فیلم آموزشی فکر میکنن دیگه خدای برنامه نویسی ان ! و انقدر پر مدعا در مورد برنامه نویسی صحبت میکنن که به شخصه ترجیح میدم با اینجور افراد هم کلام نشم ! :چشمک:
نکته ی جالبش اینجاست تمام کسانی که میگن دانشگاه به درد نمیخوره و فلان و بیسار خودشون حتی همین کار ساده هم در توانشون نبوده !

godofphp
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 13:42 عصر
تجربه ثابت کرده افرادی که رشته شون کامپیوتر نیست بی نهایت ادعاشون زیاده تو زمینه کامپیوتر
البته نمیخوام بگم این برای همه وجود داره ولی خودم چندین دوست داشتم که رشته شون کامپیوتر نبود و به لطف dotNet و امثال dotNet برنامه نویس شدن (مثلا) و با چند تا کلاس و چهار تا فیلم آموزشی فکر میکنن دیگه خدای برنامه نویسی ان ! و انقدر پر مدعا در مورد برنامه نویسی صحبت میکنن که به شخصه ترجیح میدم با اینجور افراد هم کلام نشم ! :چشمک:
نکته ی جالبش اینجاست تمام کسانی که میگن دانشگاه به درد نمیخوره و فلان و بیسار خودشون حتی همین کار ساده هم در توانشون نبوده !
فعلا" که موسسان بزرگترین کمپانی های جهان ، بهترین برنامه نویسان و بهترین استارتاپ های دنیا و ایران حرفهای شما رو نقص میکنند ، جالب اینجاست کسانی که کامپیوتر خوندند وقتی میبینند یک نفر موفق هست و رشتش کامپیوتر نبوده دوست ندارن سر به تنش باشه در حالی که بزرگترین اشتباه رو خودشون مرتکب شدند
دوست عزیز قبل از ارسال پست ، پست های قبلی رو مطالعه کنید و لیست بالا رو حداقل میدید

مارک زاکربرگ = موسس فیسبوک - > رشته ی تحصیلی روانشناسی
استیو جابز = موسس اپل -> رشته ی تحصیلی گرافیک
آلن تورینگ = پدر هوش مصنوعی جهان - > رشته ی ریاضیات
بیل گیتس = موسس مایکروسافت و شرکتهای بزرگ - > ترک تحصیل کرده هاروارد
استیو بالمر = مدیر کنونی مایکروسافت -> رشته ی گرافیک
تیم کوک = مدیر کنونی اپل - > رشته ی مهندسی صنایع
استیو وازنیاک = طراح اولین کامپیوتر اپل -> رشته ی الکترونیک و برق
جف بزوس = موسس آمازون -> رشته ی تحصیلی فیزیک
جک ما = موسس فروشگاه علی بابا -> نوازنده
پیرامیدیار = موسس فروشگاه ای بی -> رشته ی مواد
آرش فردوسی = سازنده ی دراپ باکس -> ترک تحصیل کرده
امید کردستانی =
رئیس اجرایی هیئت مدیره توئیتر -> رشته ی برق

خسته شدم . بازم بشمارم ؟

من دیگه در مقابل شما خدایی کم آوردم نمیدونم دیگه با چه لفظ و زبانی بنویسم

godofphp
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 13:47 عصر
چند تا از حرفهای بزرگان در زمینه فناوری و تکنولوژی رو هم بد نیست اینجا بنویسم ،
وقتی بیل گیتس در دانشگاه هاروارد درس میخوند (بعید میدونم تو ایران چنین دانشگاهی نصیب شما بشه ) به این نتیجه رسید که دانشگاه فقط و فقط یک وقت تلف کنیه و سریعا به روی کار خودش تمرکز کرد و هیچ وقت فارغ التحصیل نشد
استیو جابز : دانشگاه ذهن انسان را کند میکند و خلاقیت را کور
مارک زاکربرگ : من هرگز بخاطر اینکه از دانشگاه اخراج شدم ناراحت نبودم چون خودم میخاستم انجا را ترک کنم چون برای من بیشتر مکانی بود که پول و زمانم را هدر میداد
----
باقی افراد که یا رشته های دیگه ای بودند یا اصلا درس نخوندند
خطاب به اون دوستی که میگه شما دو تا فیلم میگیری نگاه میکنی و فکر میکنی برنامه نویسی باید بگم شما که میری دانشگاه وقتت رو تلف میکنی حتی عرضه ی همین آموزش رو هم نداری چون اگه داشتی بجای رشته های گوناگون الان برنامه نویسها همه رشته های کامپیوتری بودند
در ضمن اینم بگم شما کار شاخی نکردی که رفتی دانشگاه ، در ایران دانشگاه رفتن هیچ اراده ای نمیخاد فردا مدارکت رو بردار بیا هر رشته میخای بگم ثبت نامت بکنند

bax998
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 13:50 عصر
فعلا" که موسسان بزرگترین کمپانی های جهان ، بهترین برنامه نویسان و بهترین استارتاپ های دنیا و ایران حرفهای شما رو نقص میکنند ، جالب اینجاست کسانی که کامپیوتر خوندند وقتی میبینند یک نفر موفق هست و رشتش کامپیوتر نبوده دوست ندارن سر به تنش باشه در حالی که بزرگترین اشتباه رو خودشون مرتکب شدند
دوست عزیز قبل از ارسال پست ، پست های قبلی رو مطالعه کنید و لیست بالا رو حداقل میدید

شما با این شیوه ی صحبت کردنتون به خوبی نشون دادید فرهنگتونو ...
شما خودتون رو دارید با کسانی مقایسه میکنید که بنیان گذاران این علم هستند ؟ :قهقهه:
داشتن ایده ی خوب و بیزنس من بودن هیچ ارتباطی با مهندسی نرم افزار و تحصیلات دانشگاهی نداره.
من دلیلی برای دشمنی با افرادی مثل شما ندارم که بخوام سر به تن کسی باشه یا نباشه ! خوشبختانه انقدر از این راه درآمد دارم و کسی جام رو تنگ نکرده !
ضمناَ از حرف زدن شما درمورد رشته کامپیوتر مشخصه کاملاَ که هیچوقت از نزدیک کلاس های رشته کامپیوتر رو ندیدید !
فتوشاپ ؟
کجای دنیا فتوشاپ درس میدن توی درس گرافیک !!

افرادی مثل شما که رشته ی مهندسی نرم افزار رو توی نرم افزار نصب کردن میبینن همون هایی هستند که کنکوری های بیچاره ی از همه جا بی خبر و علاقمند به کامپیوتر رو میفرستن سمت رشته های دیگه :لبخندساده:

bax998
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 13:58 عصر
چند تا از حرفهای بزرگان در زمینه فناوری و تکنولوژی رو هم بد نیست اینجا بنویسم ،
وقتی بیل گیتس در دانشگاه هاروارد درس میخوند (بعید میدونم تو ایران چنین دانشگاهی نصیب شما بشه ) به این نتیجه رسید که دانشگاه فقط و فقط یک وقت تلف کنیه و سریعا به روی کار خودش تمرکز کرد و هیچ وقت فارغ التحصیل نشد
استیو جابز : دانشگاه ذهن انسان را کند میکند و خلاقیت را کور
مارک زاکربرگ : من هرگز بخاطر اینکه از دانشگاه اخراج شدم ناراحت نبودم چون خودم میخاستم انجا را ترک کنم چون برای من بیشتر مکانی بود که پول و زمانم را هدر میداد
----
باقی افراد که یا رشته های دیگه ای بودند یا اصلا درس نخوندند
خطاب به اون دوستی که میگه شما دو تا فیلم میگیری نگاه میکنی و فکر میکنی برنامه نویسی باید بگم شما که میری دانشگاه وقتت رو تلف میکنی حتی عرضه ی همین آموزش رو هم نداری چون اگه داشتی بجای رشته های گوناگون الان برنامه نویسها همه رشته های کامپیوتری بودند
در ضمن اینم بگم شما کار شاخی نکردی که رفتی دانشگاه ، در ایران دانشگاه رفتن هیچ اراده ای نمیخاد فردا مدارکت رو بردار بیا هر رشته میخای بگم ثبت نامت بکنند

شمایی که ادعا میکنید توی جاوا و php هیچکس نمیتونه باهاتون رقابت کنه میشه چند تا نمونه کارهاتون رو بگذارید ؟

rooterror
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 14:03 عصر

دوست عزیز بیشتر این عزیزانی و بزرگانی که نام بردید دخیلی در برنامه نویسی نداشته اند لطفا اطلاعات خودتونو بروز کنید

تماممی کار های بزرگ که توسط این افراد صورت میگیره توسط یک تیم تشکل از برنامه نویسان حرفه ای که عمر خودشونو پایی برنامه نویسی گذاشته اند و به قولی بزرگ شده برنامه نویسی هستند صورت گرفته است.

حالا شخصی هم بیاد از رشته برق برنامه نویسی یاد بگیره خب این چیز زیاد عجیبی نیست شاید از هر 100 نفر یکی علاقه مند باشه و تعدادشون هم زیاد نیست روی سخن من با افراد حرفه ای ها هست نه کسی که در حد یک پی اچ پی و چند زبان در حد مبتدی بلد هست و خودشونو در بحث دخیل میدونن و از هم ردیف هایی خودشنم دفاع میکنن

البته من هم بله عنوان یه کسی که در رشته کامپیوتر فعالیت میکنه هیچ حسادت و ... به کسی که وارد بحث برنامه نویسی کامپیوتر شده ندارم .
و سعی در این ندارم با دانش جزئی از بحث برنامه نویسی که دارم دوست ندارم دوستانی که علاقه به برنامه نویسی دارنو نا امید کنم و بگم شما هیچی نمیشد.
بلاخره هر کسی در حد توانش داره تلاشه خودشو میکنه موفق بشه و به کسی ربط نداره که فلان کس نباید بیاد برنامه نویسی یاد بگیره .

این نکته رو هم اشاره کنم که کم نیستن دوستانی که رشته کامپیوتر هستند و دارند تو اپاراتی کار میکنن بهتر از صداتا دانشجویی مکانیک

موفق باشید

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 14:07 عصر
این تاپیک هیچ ارزشی علمی نداره و مشکلی کسی رو هم حل نخواهد کرد.
بسته شد.