PDA

View Full Version : database اتوماسیون اداری

pooyan.a
سه شنبه 25 اسفند 1394, 07:14 صبح
سلام دوستان
من برای پروژه پایانیم باید نرم افزار اتوماسیون اداری بنویسم
بعد دیتابیس باید تو سرور باشه و کلاینت ها با سرور درارتباط باشن، تو دیتابیس هم یک سری اطلاعات خودشون ذخیره میشن،بعضی اطلاعات مثل عکس ها و.. آدرسی ک تو سرور دارن ذخیره میشه(یعنی اطلاعات از کلاینت باید بیاد تو سرور و ادرس سرور تو دیتابیس ذخیره شه)

برای اطلاعات معمولی ک قراره خودشون ذخیره شن میشه از طریق همون کلاینت ها به دیتابیس روی سرور وصل شد دیگه؟
برای فرستادن اطلاعات دیگه به سرور و ذخیره ادرس اونا توی دیتابیس راه دیگه ای ب غیر از برنامه نویسی تحت شبکه هست؟

خیلی ممنون

Ebrahim11
پنج شنبه 27 اسفند 1394, 02:57 صبح
سلام دوست عزیز

شما لازم نیست سوکت پروگرمینگ کار کنید . شما پروژه تون را مثل پروژه تک کاربره پیاده سازی کنید و برای client server کردن کافیه دیتابیس رو یک کامپیوتر در شبکه بزاری که میشه اصطلاحا سرور شما و connection string پروژه با ip سرور ست کنی و رو هر چند سیستم دیگه رو شبکه می تونی نصب کنی

pooyan.a
پنج شنبه 27 اسفند 1394, 09:31 صبح
سلام
ممنون از شما دوست عزیز

ولی خب من یک سری اطلاعات مثل پیوست های یک نامه ک عکس هست و... رو باید در سرور ذخیره کنم و آدرس محل ذخیره سازی در دیتابیس نگهداری شه،راه دیگه ای ب جز سوکت پروگرمینگ میدونید ک راحت تر بشه این کار رو انجام داد؟

حسین.کاظمی
پنج شنبه 27 اسفند 1394, 13:57 عصر
سلام
همنجور که دوستمون گفتند برای برنامه های تحت شبکه نیازی به سوکت نویسی نیست یعنی هروقت با sqlserver کار میکنید دیگه نگران برنامه های تحت شبکه اصلا نباشید.....
و اما در مورد پست شماره 3 شما:متفکر:
برای ذخیره کردن ضمایم یک نامه مثلا عکس،فایل یا ....... ذخیره کردن آدرس اون عکس،فایل و.... در بانک اطلاعاتی راه مناسبی نیست بهترین راه ذخیره کردن در بانک است(بصورت باینری):لبخند:
موفق باشید

pooyan.a
پنج شنبه 27 اسفند 1394, 15:13 عصر
سلام ممنون
منم نظرم همین بود ک خود فایل به صورت باینری ذخیره شه ولی استاد گفت باید فایل در سرور ذخیره شود و آدرس در دیتابیس ذخیره شه، حالا نمیدونم راه بهتری غیر از سوکت پروگرمینگ هست یا نه؟

Ebrahim11
چهارشنبه 11 فروردین 1395, 02:50 صبح
سلام ممنون
منم نظرم همین بود ک خود فایل به صورت باینری ذخیره شه ولی استاد گفت باید فایل در سرور ذخیره شود و آدرس در دیتابیس ذخیره شه، حالا نمیدونم راه بهتری غیر از سوکت پروگرمینگ هست یا نه؟

با سلام
بهتر است پروژه خود رو تحت وب طراحی کنید تا این مشکل نیز با آپلود تصاویر و فایل ها حل گردد .

یا این که می توانید توسط FTP تصویر رو طرف سرور بارگزاری کنید.