PDA

View Full Version : سطح دسترسی کاربران برای ورود به پانل مدیریت

abbas3zaar
جمعه 28 اسفند 1394, 09:43 صبح
سلام. من میخوام این کارو پیاده سازی کنم:
فرض کنید در پنل مدیریت این منوها رو داریم:

مطالب
دسته بندی ها
دیدگاه ها
کاربران
تیکت های پشتیبانی
تنظیمات سایت

خب حالا میخوام کاربران به سه دسته تقسیم بشن:

مدیرکل سایت (دسترسی به کل منوها)
نویسنده سایت (دسترسی فقط به مطالب)
کاربران عادی (بعد از ورود اصلا به پانل مدیریت هدایت نشوند و برن به صفحه اول سایت)

حالا من میخوام:

وقتی کاربر شماره 1 (مدیر) وارد شد همه منو ها رو ببینه
وقتی کاربر شماره 2 (نویسنده) وارد شد فقط منوی مطالب رو ببینه و بتونه نوشته اضافه کنه به سایت و نتونه تنظیمات سایت و دسته ها و کاربران و دیدگاه و ... رو دستکاری کنه
کاربر عادی هم که کاری نداریم باهاش چون اصلا نمیتونه وارد مدیریت بشه

حالا مساله اصلی اینجاست:
مدیرکل سایت همه نوشته ها و مطالب همه نویسنده ها رو ببینه
نویسنده مثلا حسن نوشته هایی که خودش منتشر کرده رو ببینه و نتونه نوشته های نویسنده مثلا علی رو ببینه و ویرایش کنه
هر نویسنده سایت در منوی مطالب نوشته هایی رو ببینه که خودش منتشز کرده
میشه تئوری این کارا رو توضیح بدید؟

Farshid007
جمعه 28 اسفند 1394, 13:18 عصر
نظر بنده:به جدول users یک ستون اضافه کنیم با عنوان userType از نوع INT(1) این فیلد سه تا مقدار می تونه بگیره 1 (ادمین ) 2( نویسنده) 3 (کاربر عادی ) توی همه این صفحات یوزر تایپ رو چک کنید مثلا یوزری با یوزر تایپ 3 بره تو صفحه مدیریت بهش اخطار دسترسی بدید
هنگام لوگین کردن با توجه به این یوزر تایپ هدایت بشه (کاربر معمولی به ایندیکس و نویسنده به ویرایش مطالب و ادمین به صفحه مدیریت)
برای اینکه هر نویسنده بتونه فقط مطلب های خودشو ویرایش یا حذف کنه هم می توانید برای هر مطلب یک uid بزارید بعد تو قسمت ویرایش مطالب فقط مطالبی که با این یو ایدی هم خوانی دارن رو پیدا ویرایش یا حذف کنید.
موفق باشید

abbas3zaar
جمعه 28 اسفند 1394, 15:01 عصر
نظر بنده:به جدول users یک ستون اضافه کنیم با عنوان userType از نوع INT(1) این فیلد سه تا مقدار می تونه بگیره 1 (ادمین ) 2( نویسنده) 3 (کاربر عادی ) توی همه این صفحات یوزر تایپ رو چک کنید مثلا یوزری با یوزر تایپ 3 بره تو صفحه مدیریت بهش اخطار دسترسی بدید
هنگام لوگین کردن با توجه به این یوزر تایپ هدایت بشه (کاربر معمولی به ایندیکس و نویسنده به ویرایش مطالب و ادمین به صفحه مدیریت)
برای اینکه هر نویسنده بتونه فقط مطلب های خودشو ویرایش یا حذف کنه هم می توانید برای هر مطلب یک uid بزارید بعد تو قسمت ویرایش مطالب فقط مطالبی که با این یو ایدی هم خوانی دارن رو پیدا ویرایش یا حذف کنید.
موفق باشید

من الان یک پوشه ادمین در پروژم دارم برای نویسنده ها هم یه مدیریت دیگه باید درست کنم؟!

Farshid007
جمعه 28 اسفند 1394, 15:57 عصر
اگه زیاد سنگین نمیکنه بهتره ی پوشه دیگه بزارید ، کد ها خوانا تر می شن ،امکان خطا کمتر میشه و ...