PDA

View Full Version : حرفه ای: اتصال دلفی به دیتابیس sql روی اینترنت

mtfa65
دوشنبه 02 فروردین 1395, 20:16 عصر
من در سایت xzn.ir یک هاست دارم و یک دیتابیس رو ایجاد کردم اما بقیش رو بلد نیستم که چظوری جداول رو بسازم و نامگذاری کنم.
چطوری میتونم با دلفی7 به این دیتابیس متصل بشم؟ و اطلاعاتی رو وارد یا حذف کنم؟
من می خوام این برنامه ای که می سازم رو همه بتونن ازش استفاده کنند امنیت برام مهم نیست.
می خوام که به صورت اینترنتی چند نفر از نقاط مختلف دنیا به اون دسترسی داشته باشد.
فایل و عکسی هم رد و بدل نمیشه و فقط نوشته است.
لطفا در تمامی موارد راهنمایی بفرمایید.139674
با تشکر
محمد تقی فتحی

Mahmood_M
سه شنبه 03 فروردین 1395, 21:27 عصر
معمولا به دلایل امنیتی امکان اتصال Remote به بانک اطلاعاتی روی هاست داده نمیشه، این مورد رو باید با شرکت ارایه دهنده هاست هماهنگ کنید
برای اتصال به صورت Remote می تونید یک سرور مجازی و یا سرور اختصاصی تهیه کنید و به وسیله آدرس IP سرور به بانک اطلاعاتی متصل بشید
اتصال Remote روش خاصی نداره فقط باید در ConnectionString به جای آدرس بانک از IP سرور استفاده کنید

mtfa65
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 19:27 عصر
معمولا به دلایل امنیتی امکان اتصال Remote به بانک اطلاعاتی روی هاست داده نمیشه، این مورد رو باید با شرکت ارایه دهنده هاست هماهنگ کنید
برای اتصال به صورت Remote می تونید یک سرور مجازی و یا سرور اختصاصی تهیه کنید و به وسیله آدرس IP سرور به بانک اطلاعاتی متصل بشید
اتصال Remote روش خاصی نداره فقط باید در ConnectionString به جای آدرس بانک از IP سرور استفاده کنید

سلام
بسیار ممنون از پاسخ شما
اما من هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم من با دیتابیس اکسس کار میکنم ولی بخار یک سری تقاضاهای مخاطبین من باید به صورت اینترنتی یک سری داده هایی بین کاربران متفاوت رد وبدل بشه. اگر تحت شبکه داخلی بود از اکسس میشد کارم رو راه بندازم ولی بخاطر اینکه شبکه داخلی نیست و ممکنه از هر کجای دنیا وصل بشن باید از sql استفاده کنم و در این مورد هم هیچ اطلاعاتی ندارم.
اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید که ریموت به چه صورتی است و طرز کاربردش چجوریه. و من سوالی که باید از ارائه دهنده هاست بپرسم چه باید باشد که به درستی بتوانند من رو راهمایی کنند.
و ضمنا اگر ممکن است یک نمونه کار برای من بذارید تا بتونم کارم رو راه بندازم.(در قسمت connevtionstring آی پی رو از کجا بیارم بذارم؟اگر ممکنه همه اینهارو راهنمایی بفرمایید.

Mahmood_M
شنبه 07 فروردین 1395, 14:13 عصر
منطور از Remote همون اتصال از راه دور هستش، ConnectionString در این حالت تفاوت خاصی نداره فقط باید آدرس بانک اطلاعاتی ( مقدار DataSource ) در ConnectionString آدرس IP سرور باشه
برای پیدا کردن ConnectionString مناسب به این سایت مراجعه کنید : http://www.connectionstrings.com

نکته مهم اینه که نمی تونید از یک هاست استفاده کنید، چون معمولا امکان اتصال به وسیله IP به بانک اطلاعاتی درون هاست داده نمیشه
باید یک سرور مجازی خریداری کنید، در این صورت یک ویندوز مجازی به شما داده میشه به عنوان سرور و می تونید توش نرم افزارهای بانک اطلاعاتی خودتون رو نصب کنید و بانک ها رو داخلش بسازید و در نهایت به وسیله آدرس IP همون سرور مجازی به بانک هایی که ساختید متصل بشید
معمولا بانک اطلاعاتی مناسب و کم دردسر برای اینگونه نرم افزارها MySQL هستش، سرور رو خریداری کنید و به پشتیبانی سرور بگید که آخرین نسخه MySQL رو نصب کنه
در نرم افزاری که می سازید هم ترجیحا از کامپوننتهای ADO استفاده نکنید ! و به جای اون مثلا از کامپوننت UniDAC برای ارتباط با بانک اطلاعاتی استفاده کنید
برای سرعت و کارایی بهتر اتصال Remote در سرور MySQL باید تغییراتی داده بشه، در موردش کمی تحقیق کنید و یا اگر از قبل آشنایی در این مورد ندارید با پشتیبانی سرور هماهنگ کنید
سعی کنید سرور مطمئن و مناسب با پشتیبانی قوی تهیه کنید، در غیر اینصورت در این مورد به مشکل های زیادی برخورد خواهید کرد !

موفق باشید

mtfa65
شنبه 07 فروردین 1395, 15:41 عصر
سلام
شرمنده علامتی که دراین عکس نشون دادم مربوط به دیتابیس اکسس هست؟ آیا میشه دیتا بیس اکسس رو در اینترنت ازش استفاده کرد؟چطوری باید نام سرور رو پیدا کنم و چطوری باید دیتا بیس اکسس رو share کنم؟ اگر ممکنه در این مورد هم یک توضیح بفرمایید.
خیلی ممنون از راهنمایی های شما.
با تشکر فراوان.

Mahmood_M
شنبه 07 فروردین 1395, 16:15 عصر
در حالت معمول و مانند سایر بانک های اطلاعاتی مثل SQLServer یا MySQL نمی تونید از بانک Access به صورت Remote استفاده کنید
پیشنهاد می کنم از MySQL استفاده کنید، MySQL رو درون سرور نصب کنید و برای ساخت و مدیریت بانک اطلاعاتی از نرم افزار MySQL Workbench در سیستم خودتون استفاده کنید که یک نرم افزار کامل و البته رایگان هستش