PDA

View Full Version : سوال: پردازش متن از تصویر

davidrobert
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 07:06 صبح
سلام و خسته نباشید .
دوستان من میخوام برنامه پردازش تصویر متن دار و تبدیل به متن کردن رو بنویسم مثل برنامه ویرا و photoMath که وقتی از متن انگلیسی عکس میگیری یا معادله ریاضی این نوع موارد بیاد از داخل تصویر متن هاش رو انتخاب و در کادر متن بنویسه یعنی اگه یه تصویر با متن داریم بیاد اون تصویر که متن داره رو اسکن و در آخر متن های اون تصویر رو صحیح خروجی بده ولی نمی دونم از چی استفاده کردن به صورت زنده متن انگلیسی و معادله ریاضی رو اسکن و تبدیل به متن میکنن و میخوام این برنامه رو با سی شارپ بنویسم اگه کسی سورس کمکی داره و یا میدونه چطور میشه این رو به دست آورد ممنون میشم.که تصویر متن انگلیسی و فارسی و یا ریاضی رو بدم خودش برام بنویسه در ادیتور و از ادیتوری در سی شارپ استفاده کنم ممنون میشم بگید.

khokhan
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 08:22 صبح
سلام و خسته نباشید .
دوستان من میخوام برنامه پردازش تصویر متن دار و تبدیل به متن کردن رو بنویسم مثل برنامه ویرا و photoMath که وقتی از متن انگلیسی عکس میگیری یا معادله ریاضی این نوع موارد بیاد از داخل تصویر متن هاش رو انتخاب و در کادر متن بنویسه یعنی اگه یه تصویر با متن داریم بیاد اون تصویر که متن داره رو اسکن و در آخر متن های اون تصویر رو صحیح خروجی بده ولی نمی دونم از چی استفاده کردن به صورت زنده متن انگلیسی و معادله ریاضی رو اسکن و تبدیل به متن میکنن و میخوام این برنامه رو با سی شارپ بنویسم اگه کسی سورس کمکی داره و یا میدونه چطور میشه این رو به دست آورد ممنون میشم.که تصویر متن انگلیسی و فارسی و یا ریاضی رو بدم خودش برام بنویسه در ادیتور و از ادیتوری در سی شارپ استفاده کنم ممنون میشم بگید.
سلام
این کار sdk های پیشرفته ای نیاز داره تا شما بتونین اپلکیشن برای استخراج متن از تصاویر متن اسکن شده تولید کنین که اصطلاحا به این نوع نرم افزارها OCR یا همان optical character recognition (https://en.wikipedia.org/wiki/Optical_character_recognition) گفته می شه
لینک (https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_optical_character_recognition_softwa re)

iiisam
شنبه 10 مهر 1395, 08:04 صبح
سلام دوستان
در حال حاضر OCR برای متون فارسی موجود هست؟ البته متن های چاپی یا کامپیوتری نه دست نویس.