PDA

View Full Version : انتخاب مقادیر یک ستون در datagridview ای که یک سلول آن به صورت Button هست

Yanehsar
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 10:23 صبح
سلام دوستان
من یکی از سلولهای دیناگرید خودم رو به شکل button در آوردم که میخوام وقتی کاربرم روش کلیک کرد اون ستون حذف بشه . الان با استفاده از این کدها میتونم به مقادیر سلول ها دست پیدا کنم

if (dgvAyeh.CurrentRow.Cells[dgvAyeh.CurrentCell.ColumnIndex].Value != null)
{
IDAyeh = Convert.ToInt32(dgvAyeh.CurrentRow.Cells["ID"].Value.ToString());
}
var senderGrid = (DataGridView)sender;
if (senderGrid.Columns[e.ColumnIndex] is DataGridViewButtonColumn && e.RowIndex >= 0)
{
MessageBox.Show(IDAyeh.ToString());
}

کدهای بنده داخل رویداد سل کلیک نوشتم ، مشکل بنده اینجاست که ابتدا باید حتما روی یکی از مقادیر کلیک کنم و بعدش روی سلول اول کلیک کنم تا اعمال بشه!!!!!مشکل کارم کجاست .ممنون میشم راهنمائیم کنید

Yanehsar
پنج شنبه 05 فروردین 1395, 15:52 عصر
سلام دوستان
من یکی از سلولهای دیناگرید خودم رو به شکل button در آوردم که میخوام وقتی کاربرم روش کلیک کرد اون ستون حذف بشه . الان با استفاده از این کدها میتونم به مقادیر سلول ها دست پیدا کنم

if (dgvAyeh.CurrentRow.Cells[dgvAyeh.CurrentCell.ColumnIndex].Value != null)
{
IDAyeh = Convert.ToInt32(dgvAyeh.CurrentRow.Cells["ID"].Value.ToString());
}
if (senderGrid.Columns[e.ColumnIndex] is DataGridViewButtonColumn && e.RowIndex >= 0)
{
MessageBox.Show(IDAyeh.ToString());
}

کدهای بنده داخل رویداد سل کلیک نوشتم ، مشکل بنده اینجاست که ابتدا باید حتما روی یکی از مقادیر کلیک کنم و بعدش روی سلول اول کلیک کنم تا اعمال بشه!!!!!مشکل کارم کجاست .ممنون میشم راهنمائیم کنید
سلام دوستان ممنون میشم راهنمائیم کنید

ژیار رحیمی
پنج شنبه 05 فروردین 1395, 18:09 عصر
سلام در رویداد CellContentClick کدتونو بنویسید

private void dgvAyeh_CellContentClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{

if (senderGrid.Columns[e.ColumnIndex] is DataGridViewButtonColumn &&
e.RowIndex >= 0)
{
var IDAyeh = Convert.ToInt32(senderGrid.CurrentRow.Cells["ID"].Value);
//DELETE FROM table_name WHERE some_column = IDAyeh;

//rebind datagridview from database
}
}