PDA

View Full Version : سوال: ست کردن ایتم های دو ListBox

nurani
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 11:36 صبح
در واقع همان ست کردن SelectedItem دو لیست باکس طوری که با انتخاب از اولی ایتم همنام از دومی انتخاب بشه
تا اینجاش درست کار میکنه اما اگه ایتم مشابه در هر دو بیشتر از یک عدد باشه مشکل انتخاب پیش میاد
فرض کنید در لیست اولی سه ایتم مشابه است و در دومی نیز سه تا مشابه وقتی از لیست اولی دومین ایتم همنام رو انتخاب می کنم
برنامه میاد و اولین ایتم همنام رو از لیست باکس دومی انتخاب میکنه و اگر از اولی لیست ایتم سوم رو هم بزنم باز هم در همان ایتم لیست باکس دوم می ماند
چطور میشه کاری کرد که اگر سومین ایتم مشابه انتخاب شد در لیست باکس دوم نیز همان سومی انتخاب شود
و اگر دوباره اولین ایتم مشابه انتخاب شد در لیست باکس دوم نیز همان اولی انتخاب شود

parvizwpf
پنج شنبه 05 فروردین 1395, 04:35 صبح
اگر هر دو لیست ها مقادیرشون عین هم هست چرا خود ایندکس آیتم انتخابی رو نمیگیرید؟

nurani
پنج شنبه 05 فروردین 1395, 12:36 عصر
همه ایتم ها مشابه نیست

parvizwpf
پنج شنبه 05 فروردین 1395, 18:15 عصر
پس آیتم یکی هم ممکنه وجود نداشته باشه میشه همون اولی که

prans_tork
پنج شنبه 05 فروردین 1395, 22:30 عصر
سلام
یه راه میتونه این باشه:

برای ایجاد تفاوت بین آیتمهای مشابهت، میتونی از پروپرتیهای دیگه اونها استفاده کنی ( مثلاً Tag) اینطوری میشه سه آیتم مشابه با Tagهای مختلف و دارای تمایز

راه دوم : از لیست باکس های چند ستونه استفاده کن

راه سوم:
در صورتی که اطلاعاتی که در لیت باکس ها نمایش میدی رو از دیتا بیس میخونی،
دیتاتیبلی که برای بایند کردن فراخوانی کردی دارای بیش از یه ستون باشه و در این حالت هم میتونی از ستون دوم برای ایجاد تمایز بین آیتم های مشابه استفاده کنی

و ....

golestan1
جمعه 06 فروردین 1395, 00:12 صبح
پس آیتم یکی هم ممکنه وجود نداشته باشه میشه همون اولی که

من دارم میگم وجود داره تو چیز دیگه میگی سه تا تو اولی و سه تا تو دومی هست اگه اولی رو انتخاب کردم اولی انتخاب بشه اگه سومی رو انتخاب کردم سومی انتخاب بشه بازم ممنون ازت پرویز جان

golestan1
جمعه 06 فروردین 1395, 00:18 صبح
سلام
یه راه میتونه این باشه:

برای ایجاد تفاوت بین آیتمهای مشابهت، میتونی از پروپرتیهای دیگه اونها استفاده کنی ( مثلاً Tag) اینطوری میشه سه آیتم مشابه با Tagهای مختلف و دارای تمایز

راه دوم : از لیست باکس های چند ستونه استفاده کن

راه سوم:
در صورتی که اطلاعاتی که در لیت باکس ها نمایش میدی رو از دیتا بیس میخونی،
دیتاتیبلی که برای بایند کردن فراخوانی کردی دارای بیش از یه ستون باشه و در این حالت هم میتونی از ستون دوم برای ایجاد تمایز بین آیتم های مشابه استفاده کنی

و ....

اطلاعات رو از فایل تکست در لیست دومی قرار میدم و در لیست اولی چند ایتم مشابه به ایتم های لیست دومی وجود دارد آیا امکان تگ گزاری وجود دارد چطور