PDA

View Full Version : تنظیم کوئری

reza850101
سه شنبه 14 شهریور 1385, 12:18 عصر
با سلام به دوستان - لطفا نمونه کوئری را ببنید وراهنمایی بفرمایی چطور میشه چهاررکورد اول نام معلم معلم 1 شود و در رکود آخر (رکود پنجم)معلم 1 قابل پذیرش نباشد متشکرم

سنبله کار
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 12:29 عصر
پیشنهاد می کنم دوستان ضمن اعلام مشکلشون عاملی رو که باعث ساختن اون بخش برنامه و برخوردن به اون مشکل هست رو هم تشریح کنند .
تا دیگر دوستان بتوانند علاوه بر فهم کامل مطلب راه حلهایمناست تری رو نیز پیشنهاد بدن .

reza850101
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 13:49 عصر
باسلام دوست عزیز سنبله کار همانطوریکه درابتداتوضیح دادم قصددارم یک معلم دریک روز درزنگهای مختلف درکلاسهای مختلف حضورداشته ولی نتواند دریک روز دریک کلاس دوباریابیشترحاضرشود
دوستانی که فکرمیکنند طراحی اشتباه است راهنمایی فرمایند خواهشا زودتر که خیلی وقت است این تایپک ایجادشده ولی نتیجه نگرفتم

alireza1514
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 15:54 عصر
سلام دوست عزیز اگه می تونی بیشتر توضیح بدهی بهتر می تونم راهنماییتون بکنم ..
من به چنین مشکلی بر خوردم اما یه جور دیگه ...
حال اگه منظورت رو واضحتر بگی که چی می خوای بهتر میتونم بفهممم که چی می خوای..
می خوای هنگام ورود اطلاعات بهت اخطار بده یا توی کوری نشان نده..
توضیح بیشتری بدی حتما جوابت رو می گیری..

reza850101
پنج شنبه 30 شهریور 1385, 10:00 صبح
دوست من یک نگاهی به جداول و کوئری من بیاندازمیبینی که جداول معلمان – کلاسها – زنگ کلاسها و ایام هفته راداریم حالا میخواهم یک کوئیری بسازم که یک معلمه یک درس - دریک روز- دریک زنگ - در یک کلاس- حاضر شود درروزهای دیگر قادرباشد اما درآن روز فقط هرزنگ بتواند یک کلاس راتدریس کند امیدوارم که دیگه مبهم نباشه

alireza1514
پنج شنبه 30 شهریور 1385, 13:41 عصر
فکر کنم برنامت مشکل داره میدونی چرا ...آخه وقتی شما به کاربر اجازه می دهید که این کار را انجام دهد چه طوری از برنامت می خوای که اون رکورد تکراری را نسان ندهد ...
چند روش پیشنهاد منه اگه بدردت خورد استفاده کن
1- روش اول استفاده از فیلد کلید هستش که شما می توانید با استفاده از فیلد کلید جلوی وارد شدن اطلاعات تکراری را بگیری
2- استفاده از گروه بندی در کوری
3- اگر دیدی که بازهم جواب نمیگیری راهش اینه که در هنگام ثبت اطلاعات یه چکاب انجام بدی
که با استفاده از فرمان dlockup می تونی این کار را انجام بدی

راجب به راه حل شماره 1 قابل ذکر است که البته در جدولی که تمامی اطلاعات ثبت می شود باید فیلد های دبیر و ایام هفته و ساعت فیلد کلید با شند.اگر می خواهی یک دبیر نتواند در یک روز در یک ساعت سر چند کلاس حاضر شود. از این روش که استفاده کنی دیگه مطمئن باش که یک دبیر در یک روز و ساعت نمی تونه سر چند کلاس حاضر بشه و برنامه اتوماتیک بهش در هنگام ثبت اخطار میدهد

reza850101
شنبه 01 مهر 1385, 11:54 صبح
دوست من علیرضا ازتوجه ات ممنونم من بند یک راکه عمل کردم اصلا جواب نمیده شما اگر به کوئری من و ریزلشن آن نگاهی بیاندازی کافی است که درچهاررکوداول یک معلم(مثلا فقطمعلم 1 ) را جابدی بقیه اش درست میشه

reza850101
دوشنبه 03 مهر 1385, 11:22 صبح
واقعا عجب معضلی شد این کوئری منکه کم کم ازخیرش میخوام بگذریم هم ازکلید و هم تابع استفاده کردم جواب نداد . زمانی که کد معلم را غیرتکراری(کلید) قرارمیدم در روزهای دیگر آن معلم را نمیپذیرد موقعی که بدون کلید است اجازه میده مثلا یک معلم هم در یک زنگ هم درکلاس الف باشه هم درکلاس ب مگه میشه!
بهرحال ممنون ازهمه دوستان – اگر کسی به جواب رسید دریغ نفرماید

samaneh_h
دوشنبه 03 مهر 1385, 11:36 صبح
ببین اگه می‌خوای تو ورود اطلاعات جلوش گرفته بشه من درستش کردم
کافیه کد و rowsource پشت کامبو باکس نام معلمت رو ببینی.امیدوارم منظورت همین بوده باشه و نا امید نشده باشی

reza850101
چهارشنبه 05 مهر 1385, 10:34 صبح
بازم گلی به جمال شما واقعا مایوس شده بودم – ضمن تشکر- این تصویر بهترمیتونه منظور مرابازگو کنه ببین یک معلم (مثلامعلم1) باید امکان تدریس درتمام ایام هفته را داشته باشد (نوار زرد) اما برنامه نباید امکان ایجاد امثال نوار قرمز (رکوردتکراری درهمان روز) را بدهد مگر اینکه محتوای یکی ازفیلدها بارکودهای قبلی فرق کنه و...

reza850101
شنبه 15 مهر 1385, 07:57 صبح
سماجت مراببخشید اگرچه ماه مبارکی سخته
لطف کنیدتوجهی بفرمایید

samaneh_h
یک شنبه 16 مهر 1385, 09:01 صبح
یک فرم ایجاد کنید با تکست باکسهایی که هر کدام یکی از فیلدهای بالا را پرکند .ولی کنترل سورس فرم و تکست باکسها رو خالی بذارید.بعد یک کوئری ایجاد کنید که رکوردهایی رو از کوئری ای که ایجاد کردین(همون که الان وجود داره) نشون بده که مقدارشون برابر مقدار این تکست باکسها (تکست باکسهای فرمی‌که ساختیم الان)باشه .
بعد بیاید اطلاعات وارر فرمتون کنید .دکمه ای به نام save بذارید.کد پشتش: اول بیاد کوئری که گفتم رو اجرا کنه، اگه کوئری null نمایش داد اطلاعات رو داخل جدول ذخیره کنه در غیر اینصورت اگر کوئری مقدار نشون داد، پیغام بده که اطلاعات قبلاً وارد شده