PDA

View Full Version : سایز مناسب برای فرم ها

farnoosh66
دوشنبه 09 فروردین 1395, 21:08 عصر
سلام
اندازه فرم توی pc ها مشکل نداره، ولی توی لپ تاپ بخاطر حالت مستطیلی ترش بهم میریزه
حالت فرمم normal و دستی سایزشو اندازه کل صفحه ست کردم، ولی وقتی می برم لپ تاب قسمت پایینش میره زیر
ممن.ن میشم دوستانی که تجربه دارن کمک کنن
با سپاس

Pr0grammer
دوشنبه 09 فروردین 1395, 21:13 عصر
با سلام،
نیازی نیست اندازه فرم رو به اندازه Screen تغییر بدید، بلکه می تونید فرم رو در اندازه عادی طراحی کرده و مشخصه Anchor ابزارهایی که روی فرم قرار میدید رو متناسب با محل قرار گیریشون، تنظیم کنید.

موفق باشید/

shahryars
سه شنبه 10 فروردین 1395, 08:24 صبح
برای این کار فقط کافیه در رویداد form-load فرمتون بنویسید
this.windowstate=formwindowstate.maximized;
البته گزینه های دیگری به جای maximized هم هست مثه normal که فرم رو به اندازه طبیعی برمیگردونه
برای این هم که جای کنترل ها به هم نریزه میتونید خاصیت Dock کنترل ها رو تغییر بدید.

تشکر فراموش نشه

mehdiyahyavi
سه شنبه 10 فروردین 1395, 10:22 صبح
سلام.
وقتی بعد از اجرا شدن فرم رو maximize می کنم ، دکمه ها در جای خود قرار نمیگیرن .
Dock هم که حالت True / False نداره. محل عوض می کنه

kamiloted
سه شنبه 10 فروردین 1395, 10:38 صبح
سلام.
وقتی بعد از اجرا شدن فرم رو maximize می کنم ، دکمه ها در جای خود قرار نمیگیرن .
Dock هم که حالت True / False نداره. محل عوض می کنه

سلام.
دوست عزیز همه رو روی یه پنل قرار بده و داک رو روی نان قرار بده.و خاصیت آنچور را از 4 جهت فعال کن.

ebrahim.rayatparvar
سه شنبه 10 فروردین 1395, 11:15 صبح
سلام دوست عزیز همونطوری که دوست خوبمون Pr0grammer (http://barnamenevis.org/member.php?70458-Pr0grammer) گفتن یکی از روشها استفاه کرده از خاصیت Anchor که تمام کنترل ها این خاصیا رو داره الان چون خاصیت کنترل های شما به صورت Top,Left تنطیم شده که تنظیم پیش فرض است وقتی فرم بزرگ میشه کنترل ها طبق خاصیت که پیش فرض تنظیم شده به سمت چپ و بالا کشیده میون در صورتی که باید به سمت راست ست بشن برای همین خاصیت Anchor کنترل های خودتو Top,Right بکن تا حواب بده.

راه حل دیگه استفاده از کنترل Layout که میشه گفت بیشتر کامپوننت های معتبر این ابزار رو دارن که در Devexpress به عنوان LayoutControl شناخته میشه میتونی استفاده کنی.