PDA

View Full Version : گفتگو: مقایسه codeigniter با yii

desatir7316
سه شنبه 10 فروردین 1395, 18:44 عصر
سلام دوستان
خسته نباشید
توی شرکتی هستم که داره یه سری از پروژه های بزرگ رو روی codeigniter اجرا می کنه. بعد از یکی دوماهی که از برنامه نویسی روی این فریمورک گذشته، من احساس کردم که کار کردن با codeigniter خیلی جالب نیست و به من امکانات خوبی نمی ده و از اونجایی که خودم yii کار هستم و مدام در حال مقایسه بین این دوتا بودم، تصمیم گرفتم yii رو پیشنهاد بدم. تیم مدیریت از من لیست مقایسه ای در خصوص این فریم ورک ها خواست و گفت که اگه بتونم قانعشون کنم می شه تصمیمات مفیدی گرفت. خواستم از شما کمک بگیرم ببینم تفاوت های اصلی و کلیدی این فریم ورک ها چیه، از لحاظ امنیتی و سرعت و ...
چون خودم تسلط خیلی زیادی روی codeigniter ندارم نمی تونم لیست درست حسابی تهیه کنم و اینکه یه سری سرچ هم انجا دادم ولی به جواب های واحد و درستی نرسیدم.

ممنون می شم راهنمایی کنید.

desatir7316
چهارشنبه 11 فروردین 1395, 19:41 عصر
http://www.yiiframework.com/forum/index.php/topic/70357-need-some-information-about-yii-vs-codeigniter/page__p__297822__fromsearch__1#entry297822

plague
پنج شنبه 12 فروردین 1395, 10:40 صبح
فریم ورک ها رو معمولا به 3 دسته کوچک - متوسط - بزرگ تقسیم میکنن
هر کدوم فلسفه و کاربرد خودشون رو دارن

ci یه فریم ورک کوچک و سبکه - این یعنی سرعت بالا در راه اندازی و یاد گیری - امکانات کمتر
yii فریم ورک متوسطه - امکانات بیشتری داره ولی یادگیری و راه اندایش زمان بیشتری میبره

از نظر سرعت نرمافزار و امنیت فرق چندانی نمیکنن اینها ... تفاوت توی امکاناتیه که همراه با فریمورک برای شما ارسال میشه کهمیتونید لیستشون رو تو سایتهای زیادی ببینید
باید ببینید بسته به نوع پروژه و تسلط افرادی که میخان روی پروژه کار کنن کدوم به درد شما میخوره

hamedarian2009
پنج شنبه 12 فروردین 1395, 16:55 عصر
شما بهتره ابزارهایی که تو هر فریمورک هست رو با هم مقایسه کنید مثلا نحوه اعتبارسنجی داده های فرم ، نحوه احراز هویت کاربران ، هش کردن و آپلود فایل و کار با دیتابیس و موتورقالب و ...
مواردی که تو yii هست که CI نداره رو بهشون معرفی کنید مثل کد جنریتور gii

فکر میکنم یکبار براشون کنفرانس بدین متوجه میشند امکانات زیادی داره که هزینه یادگیری در برابر افزایش سرعت توسعه برنامه هاتون حتما توجیه پذیر خواهد بود

rezaonline.net
جمعه 13 فروردین 1395, 13:14 عصر
سلام دوستان
خسته نباشید
توی شرکتی هستم که داره یه سری از پروژه های بزرگ رو روی codeigniter اجرا می کنه. بعد از یکی دوماهی که از برنامه نویسی روی این فریمورک گذشته، من احساس کردم که کار کردن با codeigniter خیلی جالب نیست و به من امکانات خوبی نمی ده و از اونجایی که خودم yii کار هستم و مدام در حال مقایسه بین این دوتا بودم، تصمیم گرفتم yii رو پیشنهاد بدم. تیم مدیریت از من لیست مقایسه ای در خصوص این فریم ورک ها خواست و گفت که اگه بتونم قانعشون کنم می شه تصمیمات مفیدی گرفت. خواستم از شما کمک بگیرم ببینم تفاوت های اصلی و کلیدی این فریم ورک ها چیه، از لحاظ امنیتی و سرعت و ...
چون خودم تسلط خیلی زیادی روی codeigniter ندارم نمی تونم لیست درست حسابی تهیه کنم و اینکه یه سری سرچ هم انجا دادم ولی به جواب های واحد و درستی نرسیدم.

ممنون می شم راهنمایی کنید.
خب فکر کنم اثبات اینکه Yii برتری های زیادی نسبت به CI داره زیاد سخت نیست
چون خودتون هم میدونید اینو

اما ببینید تیمی که پروژهای بزرگی با ci زده رو میخواید کلا چهارچوبشون رو تغییر بدید
خب این تیم چند نفر هستند ؟
چقدر پتانسیل این رو دارند که بتونن مباحث جدید رو یاد بگیرن در کوتاه ترین مدت ؟

اصلا مدیریت قانع میشه برنامه نویسهاش شش ماه فرآیند یادگیری پروژه جدید رو انجام بدن و این یعنی شش ماه بدون پروژه ؟!

تغییر فریم ورک برای یک نفر هم سخته چه برسه به چند نفر اونم زمانی که در یک شرکت کار کنند !

کامل بررسی کنید چون اگر اعضا نتونن Yii رو یاد بگیرند مدیریت همه چی رو از چشم شما میبینه و خیلی راحت میگه ما که داشتیم پروژه مون رو میزدیم این تاخیر رو چکار کنیم؟!

در هر صورت Yii فریم ورک خوبیه و لی با دانش CI و ذهنیت CI بخواید بیایید روی Yii خیلی سخته !
در مورد این فریم ورک http://fuelphp.com یخورده تحقیق کنید
تقریبا ساختارش میشه گفت بیش از هشتاد درصد تطابق داره با ساختار CI
و امکانات خوبی داره
به نظرم مصلحت این باشه با fuel کار کنید