PDA

View Full Version : مشاوره در باره ارتقاء از vb6 به vb.net

jk
شنبه 14 فروردین 1395, 14:35 عصر
بنده برنامه ای دارم که در vb6 نوشته شده است و یک دهه است که به جاهای مختلف می فروشم. چند وقتی است که شروع کردم به ارتقای برنامه به vb.net
متاسفانه موردی پیش آمده است که باعث دلسرد شدن بنده شده است. اکثر مشتریهام ( بیش از 80 درصد) سیستم های کامپیوتری قدیمی دارند که امکانات سخت افزاری پایینی دارند... همچنین با سیستم عامل xp کار می کنند
یکی از مواردی که احساس می کنم برایم مشکل ساز خواهد بود کند بودن برنامه نوشته شده در vb.net نسبت به وی بی 6 است
همچنین احساس می کنم نصبت دات نت فریم ورک در این گونه سیستم ها برایم مشکل ساز خواهد بود.

ممنون خواهم شد دوستان در این مورد نظر بدهند.

isaac23
یک شنبه 15 فروردین 1395, 05:44 صبح
سلام دوست عزیز

والا دوست عزیز منم مثل شما هستم یه نرم افزاری دارم که این قضیه شماست.. و چندین بار اقدام به این کار کردم و نتونستم بیخیال وی بی بشم ...

سرعت بالای و ی بی و حجم کم دلایل من بود ...
دیگه بیخیال شدم و همون با وی بی شروع کردن به تغییر برنامه تو وی بی و امکانات رو افزایش دادم دیدم مشکلی برام پیش نمیاد و روی همه ویندوز ها نصب میشه و مشتری ها هم راضی هستن دیگه بیخیال شدم...

اما من میگم یه نرم افزار با دات نت هم بنویس حالا کاربر هر کدوم دوست داشت نصب و باهاش کار کنه تو که یه فایل داری با وی بی این همون با دات نت بساز

با این کار هم دات نت یاد گرفتی هم دو نسخه ازش داری که مشتری از دستت در نره ....

موفق باشی..

ولی وی بی عشقه نمیشه بیخالش شده:خجالت::قلب:

isaac23
یک شنبه 15 فروردین 1395, 05:44 صبح
راستی نرم افزار چیه ادرس سایت چیزی نداری یه معرفی بکن

jk
یک شنبه 15 فروردین 1395, 09:27 صبح
من کاملا موافق گفته های شما هستم . وی بی 6 عشقه

موردی که است وقت و هزینه شو ندارم که در دو محیط برنامه بنویسم

vbhamed
سه شنبه 17 فروردین 1395, 12:37 عصر
سلام
در مورد یک برنامه بزرگ یا برنامه ای که قدمت داره دیگه زیاد صلاح نیست با دات نت دوباره نویسی کنی مگر اینکه مزیت خاصی برات داشته باشه
بهترین کار اینه که اگر کاری هست که در دات نت سریعتر و راحت تر و با کیفیت بالاتر انجام میشه یا در VB6 نمیشه انجامش داد (که بعید می‌دونم)، اون قسمت برنامه رو با دات نت بنویسی و به صورت فایل exe مجزا از درون برنامه اصلی ازش استفاده کنی یا به صورت dll و ...
ضمنا به سرعت بیشتر، حجم کمتر، عدم نیاز به دات نت فریم ورک، امنیت بسیار بالاتر برنامه از نظر شکستن قفل رو هم اضافه کن