PDA

View Full Version : مبتدی: شروع کار

m. hamide7
یک شنبه 15 فروردین 1395, 04:04 صبح
سلام دوستان
من می خوام یک وب رو شروع کنم که حالت بازی داره
بدین صورت که کاربر توی محیط (روی یک عکس ) یک سری اشکال رسم میکنه و اون اشکال رو جا به جا میکنه تغییر سایز میده میچرخونه و کارهایی از این قبیل
بعد با توجه به کارهایی کاربر یک سری خروجی ها داریم
اگه این رو با asp بخوام بنویسم باید از جاوا اسکریپ استفاده کنم برای رسم و عملیات روی شکل ها ؟
html و css و asp در حد مقدمات بلدم میشه راهنماییم کنید با چیا بنویسم؟

anvar
یک شنبه 15 فروردین 1395, 05:49 صبح
احتمالا کنترل هایی برای دستکاری تصاویر بر روی وب وجود داره - شرکت هایی مثل تلریک احتمالا همچنین کنترل هایی دارند

اما اگر خودتون بخواهید دست به کار بشید Canvas ارئه شده با html5 گزینه مناسبیه

https://msdn.microsoft.com/en-us/hh534406.aspx

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/gg589510(v=vs.85).aspx

http://www.devcurry.com/2013/02/aspnet-and-html-5-canvas-draw-images.html

pyramid_ali
یک شنبه 15 فروردین 1395, 14:46 عصر
زبان های برنامه نویسی مثله asp.net و php سمت سرور هستند و واسه این کارا استفاده نمیشن! شما با HTML5 و جاوااسکریپت میتونی خیلی راحت این کار رو بکنی! کتابحونه های 2 بعدی و سه بعدی واسه خود جاوا اسکریپت توسعه داده شده که میتونید برای طراحی بازیتون خیلی راحت ازش استفاده کنید!

m. hamide7
دوشنبه 16 فروردین 1395, 01:50 صبح
این می دونید در اصل این بازی نیست که
یک برنامه است که قرار بر اساس اشکال و تغییراتی که روی اون نقشه انجام میشه یک سری محاسبات انجام بده و نتیجه رو بر گردونه
صرفا گرافیک مهم نیس
برنامه نویسی هم مهمه

m. hamide7
دوشنبه 16 فروردین 1395, 04:54 صبح
و همچنین قرار اطلاعات رو از بانک یا شبکه دریافت کنه برای همین فکر می کنم باید با asp باشه؟ اینطور نیست ؟

anvar
دوشنبه 16 فروردین 1395, 07:13 صبح
من که دقیقا نفهمیدم شما می خواهید چه کاری رو انجام بدید ولی اگر قراره سیستم شما با GIS کنه بهتره از کنترل های اختصاصی دات نت استفاده بکنید
عبارت زیر رو در گوگل سرچ کنید

gis control for asp.net

در غیر اینصورت سوال رو با جزئیات بیشتر مطرح نمائید

m. hamide7
دوشنبه 16 فروردین 1395, 09:42 صبح
می خوام یک اپلیکیشن بنویسم که توی اون قراره روی نقشه یک سری اطلاعات از sql خونده بشن و نمایش داده بشن
و همچنین قسمتی داشته باشه که
بشه اون مقادیر اون اطلاعات رو تغییر داد و حاصل تغییر به کاربر نمایش داده بشه
فرض کنید روی نقشه یک علامت مخزن وجود دارد که اون مخزن به چند جا انشعاب دارد و اگر کاربر حجم مخزن رو کم کنه یعنی تغییر سایز بده یا تغییر مکان بده در انشعابات اون روی نقشه هم باید تغییرات اعمال بشه و به کاربر نمایش داده بشه

anvar
دوشنبه 16 فروردین 1395, 09:59 صبح
برای نمایش اطلاعات خاص بر روی نقشه و خواندن از sql احتمالا راه حل همان کنترل های gis برای دات هستن

اما قسمت دومش رو باید بصورت اختصاصی با GDI+ کنترل بنویسی - همچنین کار ساده ای هم نیست

pyramid_ali
دوشنبه 16 فروردین 1395, 15:59 عصر
خوب شما کلا همچین چیزیه رو باید با جاوا اسکریپت اجرا کنید (نمیگم روش یگه نیست ولی قطعا این کارو با php یا asp انجام نمیدن)! شما اول نقشه ات از روی sql میخونی و تو صفحه بارگذاری می کنی (این چون از سمت سرور اجرا میشه میتونید کدتون رو php یا asp بنویسید) وقتی که نقشه روی مرورگر نشون داده شد شما با جاوا اسکریپت (هزار تا کتابخونه واسه راحتی کار داره) کاری می کنید که نقشه تون رو بشه ویرایش کرد (کل کاری که باید انجام بدی تغییر dom هست) و بعد هر تغییری بسته به نیازت می تونی با ajax اطلاعات توی دیتابیس رو ذخیره کنی(یا میتونی یه دکمه واسه ذخیره بزاری که اگه اونو زد اطلاعات رو آپدیت کنه) آخرشم هر جور خروجی که دوست داشتی به کاربر بدی! شما سوالت کلیه و من جزئی تر از این بلد نیستم که توضیح بدم! امیدوارم مشکلتون حل شده باشه!

m. hamide7
سه شنبه 17 فروردین 1395, 02:05 صبح
ممنون تا حدودی فهمیدم باید چی کار کنم

m. hamide7
پنج شنبه 19 فروردین 1395, 04:10 صبح
دوستان به غیر جاوا با زبان دیگه ای نمیشه ؟