PDA

View Full Version : ایجاد سرور مدیریت کاربران و هات اسپات برای روتر میکروتیک و نحوه ارتباط سرور با روتر

H:Shojaei
یک شنبه 15 فروردین 1395, 09:53 صبح
سلام
میخوام مدیریت کاربرانی که توی روتر میکروتیک با هات اسپات انجام میشه رو بدم به یه سرور که قدرت پردازش های بالا روی کاربران زیاد واسه شناسایی تنظیم پهنای باند تنظیم ترافیک شبکه و ... رو واسه هر کاربر جداگانه توی سروری که مدیریت کاربران بهش متصله رو داشته باشم فقط میدونم که یه سرور باید باشه و با یه کلاس که موجوده به نام routerOS با برنامه نویسی php فکر میکنم با روتر ارتباط برقرار کنم...
ولی مباحث جزئی و پایه رو نمیدونم مثلا اینکه چه استانداردهایی واسه ارتباط موجوده اصلا ارتباط چطور انجام میشه نحوه ردوبدل دیتا چطوری انجام میشه بین سرور و روتر چطور تنظیمات روتر رو واسه کاربران باید تغییر بدم و .....
کسی هست بتونه کمکی بکنه!؟

us1234
یک شنبه 15 فروردین 1395, 11:19 صبح
کلاس routerOS با استفاده از سرویس API که سیستم عامل میکروتیک دارد به میکروتیک وصل میشود و عملیات های مدیریتی را انجام میدهد ( بیشتر کارها جنبه کانفیگ دارد )

ولی چیزی که شما میگید نیاز به رادیوس دارد .

بهتره در خصوص Radius و RAS تحقیق کنید .

یک شنبه 15 فروردین 1395, 12:34 عصر
بسیار متشکر تازه الآن فهمیدم که راهو تقریبا دارم درست میرم ولی درمورد همین موارد نمیدونم چی سرچ کنم چند موردی سرچ زدم ولی به نتیجه خواصی نرسیدم!

us1234
یک شنبه 15 فروردین 1395, 13:20 عصر
https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=mikrotik+radius

برای اتصال یک سرور به اکانتینگ و مدیریت کاربری که قصد فعالیت ترافیکی داخل آن سرور دارد تکنولوژی radius وجود دارد . میکروتیک هم به صورت خیلی پیشرفته و ساده از radius پشتیبانی میکند .
در اکانتینگ ها یک قسمت به نام RAS وجود دارد که آنجا میتونید چندین سرور تعریف کنید و کاربران را مدیریت کنید که کدام کاربر مجاز به استفاده از کدام سرور باشد .

در این زمینه یکی از بهترین اکانتینگ ها ( که ایرانی هم هست ) IBSng می باشد .

سه شنبه 17 فروردین 1395, 13:49 عصر
تو مراحل اتصال به سرور ردیوس به یه مشکل خوردیم این که اگر سیستم ویندوز باشه و آپاچی روش نصب و بخوایم با گوشی بهش وصل بشیم با هات اسپات نمیشه ولی اگر سیستم لینوکس باشه و با گوشی وصل بشیم میشه! نمیدونم شاید کامپوننتی چیزی باید توی ویندوز نصب بشه کسی در این باره چیزی نمیدونه!
در کل خیلی گیج شدم!
الآن با سرور ردیوس ویندوزی مشکل داریم به میکروتیک وصل میشیم و همچنین به لاگین به درستی انجام میشه ولی وقتی میخوایم با آیپی سرور ردیوس بهش وصل بشیم کلا وصل نمیشه یه 5 دقیقه تلاش میکنه بعد نمیشه!