PDA

View Full Version : حرفه ای: نرم افزار ثبت اطلاعات اعضا هیئت تربیتی و دینی

saeedvbm
یک شنبه 15 فروردین 1395, 12:30 عصر
با سلام خدمت دوستان عزيز
تصاوير زير مربوط به برنامه يک هيئت مذهبي تربيتي هستش که حدود 20 ماه پيش نوشتمش ولي چون رفتم خدمت سربازي ديگه وقت نشد که به شما دوستان نشون بدم و نظرتون رو راجع بش بدونم ، فعلاً تصاويرش رو ميذارم ان شا اله بزودي خود فايل برنامه رو قرار ميدم .
برنامه با سی شارپ (visual studio 2010) نوشته شده و پايگاه داده شم sql server هستش و ابزار گزارش گيري اش crystal report هستش .
البته ناگفته نموه که من مبتدي بودم و فقط در سطح برنامه سازي پيشرفته 2 کارداني (چند تا عدد بگيره و ... از اين حرفا) بلد بودم که با تلاش و البته کمک فراوون بچه هاي اين انجمن تونستم اين برنامه رو رديف کنم و از همينجا از همه اون بچه ها تشکر و قدرداني مي کنم .
139842
تصویر زیر منوی اصلی برنامه هستش
139843
تصویر زیر مربوط به فرم ثبت اطلاعات فردی ، ویرایش ، حذف و ... می باشد
139844
تصویر زیر مربوط به قسمت ثبت آمار حضور هفتگی می باشد
139845
تصویر زیر مربوط به چاپ آمار به صورت نمودار می باشد

139846
تصویر زیر مربوط به قسمت ثبت جلسات هفتگی برگزار شده می باشد

139847
تصویر زیر چاپ اطلاعات جلسات هفتگی را نشان می دهد

139848
تصویر زیر مربوط به قسمت جستو جو می باشد که تمام آیتم ها قرار داده شده و بعد از جستوجو میتونه اونها رو چاپ کنه
139849
تصویر زیر مربوط به قسمت ثبت حضور و غیاب می باشد به اینصورت که فرد مورد نظر انتخاب و بعد غیبت اعمال می شود و اگر غیبت هر فرد از 9 تا بیشتر شد اون رو به لیست سیاه منتقل می کنه تا به کارش رسیدگی بشه .
139850
تصویر زیر مربوط به قسمت بکاپ ، تهیه پشتیبان از بانک می باشد
139851
تصویر زیر مربوط به لیست سیاه (بالا توضیح دادم) هستش
139852
تصویر زیر مربوط به قسمت گزارش گیری میباشد
139853
تصویر زیر اطلاعات تمام افرادی رو که تو لیست عادی ذخیره شده چاپ می کنه
139854
تصویر زیر اطلاعات کامل هر فرد رو بعد از این که کدش رو وارد کنی چاپ می کنه
139855
و تصوبر آخر مربوط به تغیر رمز ورود به برنامه می باشد
139856

saeedvbm
یک شنبه 15 فروردین 1395, 14:04 عصر
ممنون میشم اگه دوستان نظاتشون رو مطرح کنند !

حسین.کاظمی
یک شنبه 15 فروردین 1395, 14:43 عصر
ممنون میشم اگه دوستان نظاتشون رو مطرح کنند !

سلام دوست عزیز
توی تالار سی شارپ یک اعلان برای گفتگوی طراحی نرم افزار (http://barnamenevis.org/showthread.php?494116-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-UserInterface) درنظر گرفته شده و مدیران زحمت بکشند این تاپیک را به اعلان مورد نظر انتقال بدند

چون گفتید20 ماه پیش پس ارتقاش ندادی و طرحش قدیمیه و توی فرم هات ترازبندی عناوینت مرتب نیست.فونت های بکار برده شده جالب نیست،سایز و رنگ فونت هات بعضی جاها نامناسب است،ترازبندی دکمه هات و دیگر ابزارها مرتب نیستند.
البته عذر خواهی میکنم که خیلی رک گفتم چون همین مسایل ریز هستند که برنامه را کاربر پسند میکند.

بیشتر روی طراحی کار کنید.
موفق باشید

saeedvbm
سه شنبه 17 فروردین 1395, 13:51 عصر
سلام دوست عزیز
توی تالار سی شارپ یک اعلان برای گفتگوی طراحی نرم افزار (http://barnamenevis.org/showthread.php?494116-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-UserInterface) درنظر گرفته شده و مدیران زحمت بکشند این تاپیک را به اعلان مورد نظر انتقال بدند

چون گفتید20 ماه پیش پس ارتقاش ندادی و طرحش قدیمیه و توی فرم هات ترازبندی عناوینت مرتب نیست.فونت های بکار برده شده جالب نیست،سایز و رنگ فونت هات بعضی جاها نامناسب است،ترازبندی دکمه هات و دیگر ابزارها مرتب نیستند.
البته عذر خواهی میکنم که خیلی رک گفتم چون همین مسایل ریز هستند که برنامه را کاربر پسند میکند.

بیشتر روی طراحی کار کنید.
موفق باشید

با تشکر از شما دوست عزیز ، من بیشتر کارکرد برنامه رو می گفتم ولی با این حال حرف شما درسته حتماً تغیرات مربوط به کاربر پسند بودنشو اعمال می کنم

ahmadreza.rstm
شنبه 21 فروردین 1395, 03:39 صبح
UI برنامه اصلا مناسب نيست، اصلا تمركز روي طراحي و جزئيات نشده، من اگه بخوام به عنوان يك كاربر از برنامه استفاده كنم وحشتناك دلزده مي شم، بهتره جهت شكل دادن به فرمها از كامپونتت هاي بهتري استفاده كنيد، اگه هم ميتونيد با WPF پياده سازي كنيد كه كاربر در نگاه اول جذب برنامه بشه