PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی استفاده از کدهای ussd یا استفاده از درگاه؟

ma.andishe
دوشنبه 16 فروردین 1395, 05:57 صبح
سلام به همه دوستان عزیز
یک سیستم میخواهیم طراحی کنیم که بخشی از اون پرداخت الکترونیکی میباشد این سیستم متشکل از یک وب سایت و یک اپلیکیشن اندرویدی میباشد.مشتری میتونه با مراجعه به سایت و انتخاب گزینه مناسب پرداختشو رو از درگاه انجام بده
و یا اینکه با نصب اپلیکیشن بر رو موبایل اینکارو انجام بده و در غیر اینصورت بتونه از طریق کدهای ussd اینکا رو انجام بده
سوال اینجاست:
1.اول اینکه برای استفاده از درگاه و کدهای ussd باید با کجا هماهنگ شد و چه پیش نیازهایی نیاز داره؟
2.از ussd چطور میتونم تو برنامه استفاده کنم و ایا استفاده از اون محدود به کارکتر هست یا اینکه میتونیم عکس و تیبل و غیره هم در اون نمایش داد و اینه چه محدودیت هایی داره و کلا این کدها چه محدودیت هایی دارن؟
3.از او نجا که مشتری هر کسی میتونه باشه (یک شخص باسطح سواد بالا و یا اینکه با سطح سواد پایین) بهترین و مناسبترین روش برای اینکار چی هستش؟
4.وشما دوست عزیز به عنوان شخصی که توی این زمینه تجربه دارید خواهشا اگر فکر میکنید که مسایلی رو توی این زمینه من باید در نظر بگیرم خوشحال میشم من رو راهنمایی بفرماییید.
با تشکر از همه عزیزان

aira2440
سه شنبه 25 خرداد 1395, 12:53 عصر
سلام دوست عزیز

1.محدودیت تعداد کاراکترهای ارسالی مربوط میشه به CodeSchemes استفاده شده که در کل در مجموع از120تا 160 کاراکتر میتونی ارسال کنی (کاراکتر های فارسی 2 تا حساب میشن)
2.ارتباط با درگاه های ussd از سه طریق امکان داره (وب سرویس ، url ،UAP) که بهترین حالتش همون UAP ولی کد نویسیش کمی سخته