PDA

View Full Version : ساختن dll در vb6 جهت استفاده در C++builder

کاربر جدید
سه شنبه 14 شهریور 1385, 17:59 عصر
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان
یک dll توسط ActiveX dll در VB6 ساخته ام و میخواهم از آن dll در c++Builder استفاده کنم هر روشی بکار بردم نتونستم اینکار را انجام بدم به جهت اینکه در برنامه نویسی به زبان VB6 مسلط نیستم حدث میزنم مثل C باید روشی وجود داشته باشه تا بتوانیم function های مربوطه را به صورت Export تعریف نمائیم تا توسط سایر زبانهای برنامه نویسی بتوان از این dll استفاده کرد لطفا مرا راهنمائی کنید
با تشکر

حامد مصافی
سه شنبه 14 شهریور 1385, 23:54 عصر
سلام
معادلی برای Export در وی بی وجود ندارد!
چون معمولاً از کنترل ها و کتابخانه های نوشته شده در وی بی نمیشه در سایر زبان ها استفاده کرد

کاربر جدید
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 08:16 صبح
سلام
یعنی هیچ راهی برای اینکه بتوانیم از این dll در زبان برنامه نویسی دیگری استفاده کنیم وجود ندارد

Inprise
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 11:21 صبح
اگر یک اکتیواکس استاندارد نوشته ای کافی است Type Library اش را در بورلند سی Import کنی ؛ تعدادی از کامپوننتهای BCB اصولا" اکتیواکس هستند و قاعدتا" نباید باهاش مشکل داشته باشی مگر اینکه در عمل اتفاق متفاوتی افتاده باشه

حامد مصافی
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 20:19 عصر
سلام جناب Inprise
من این کار رو کردم.
سعی کردم تا کنترل هایی رو که نوشتم در دلفی یا دات نت استفاده کنم ولی...
خروجی وی بی به دلیل استفاده از توابع داخلی (ماشین مجازی وی بی) در سایر محیط های توسعه منجر به خطا میشن

کاربر جدید
یک شنبه 19 شهریور 1385, 08:42 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یک تابع ساده بدون هیچگونه انجام عملیاتی که فقط یک عدد را برمیگرداند نوشتم ولی باز موفق به استفاده از آن نشدم

حامد مصافی
یک شنبه 26 شهریور 1385, 20:09 عصر
سلام دوست عزیز
بهتره بی خیال این کار بشید
من قبلاً یک کنترل اکیو ایکس نوشته بودم و در دات نت موفق به استفاده از اون نشدم اما پس از اینکه کد های مربوط به drag رو از کنترل برداشتم در دات نت کار کرد

کاربر جدید
یک شنبه 02 مهر 1385, 12:26 عصر
با سلام
ضمن تشکر از راهنمائی کلیه دوستان طبق فرمایش دوست عزیز BlackDAl بی خیال اینکار شدم ومجبور شدم از برنامه مربوطه بصورت exe استفاده نمایم .