PDA

View Full Version : کار با فایل ها در PHP ( در درایو کاربر )

amin9750
دوشنبه 16 فروردین 1395, 16:25 عصر
با سلام
امکان ایجاد و ویرایش فایل در درایو کاربر وجود دارد ولی هنگامی که فایل به هاست منتقل میشه دیگه کار نمیکنه !
البته کار بطوری هست که هر دسترسی که لازم باشه توسط کاربر داده میشه

<?php$myfile = fopen("d:\\newfile.txt", "w") or die("Unable to open file!");$txt = "Hi\n";fwrite($myfile, $txt);fclose($myfile);?>
لطفا راهنمایی کنید ؟
آیا این کار از طریق JS امکان دارد ؟
aaaaaaaa1
دوشنبه 16 فروردین 1395, 17:15 عصر
سلام،
خدتون ایا به کدی که نوشتید دقت کردید؟

<?php$myfile = fopen("d:\\newfile.txt", "w") or die("Unable to open file!");$txt = "Hi\n";fwrite($myfile, $txt);fclose($myfile);?>

به فارسی کدتون رو اگر تشریح کنم :
باز کن فایلی در درایو d به نام newfile.text و در آن بنویس.
خب مسلما اجرا میشه زیرا در هاسشت درایوی به نام d وجود نداره که شما در تابع اپن نوشتید !
تنها مشکلش همینه .
مسیر دهی رو درست کنید مشکلتون حل میشه.

amin9750
سه شنبه 17 فروردین 1395, 09:31 صبح
ممنون از راهنمایی شما
این کد روی لوکال جواب میده و فایلی رو در درایو D هارد دیسک من ایجاد میکنه
وقتی این کد رو روی هاست آپلود میکنم دیگه کار نمیکنه ( البته جالب هست که فایلی رو یک جا ایجاد میکنه و حتی وقتی فایل رو خوندم و فضای فایل رو گرفتم فهمیدم ایجاد شده )
من میخوام وقتی که کاربر آدرس این کد رو در مرورگرش زد یک فایل رو براش ایجاد کنه ( البته میدونم که این از نظر امنیتی مشکل داره )
ولی این کار مربوط به یک سیستم اتوماسیون هست و کاربر خاص هر دسترسی که لازم باشه رو به ما میده ( یعنی داخل تنظمیات مرورگر )
ممنون میشم راهنمایی کنید
البته اگر این کار از طریق جاوا اسکریپت هم بشه مشکلی نیست
aaaaaaaa1
سه شنبه 17 فروردین 1395, 10:04 صبح
به منظورتون رو فهمیدم .
بنده این کد رو به این صورت براتون آماده کردم تست هم کردم درست بود بر روی سی پنل :

<?php
$url = getcwd()."/core/";
$myfile = fopen($url."newfile.txt", "w") or die("Unable to open file!");
$txt = "Hi\n";fwrite($myfile, $txt);
fclose($myfile)
;?>
ببینید با این دستور getcwd() مسیر فایل ریشه رو میگیره و حالا میتونید در پوشه ای که دلمون میخواد وان فایل رو ایجاد کنیم .
بطور مثال کد بالا مسیر فابلیک رو به ما داد و ما با اضافه کردن "sell/core" یک فایل تکست با اون نام برامون در اون فولدر ایجاد کرد.
امیدوارم متوجه شده باشید.

amin9750
سه شنبه 17 فروردین 1395, 10:16 صبح
بله و تشکر از شما
آیا امکان داره که یک فایل در روی سیستم کاربر ایجاد و یا ویرایش بشه ؟
به عنوان مثال شما abc.com رو فراخوانی میکنید و روی درایو D شما یک فایل Text ایجاد بشه ؟

aaaaaaaa1
سه شنبه 17 فروردین 1395, 10:21 صبح
بله و تشکر از شما
آیا امکان داره که یک فایل در روی سیستم کاربر ایجاد و یا ویرایش بشه ؟
به عنوان مثال شما abc.com رو فراخوانی میکنید و روی درایو D شما یک فایل Text ایجاد بشه ؟

اگر بر روی هاست قرار داده بشه خیر ، تنها در محیط ویندوز قابل اجرل میباشید . مانند کد اولییه . ولی تحت وب نمیشه .
فقط میشه دانلود کد فایل رو !